Mediální výstupy

24. 8. 2020

Sledujte volební kampaň kandidátů KSČM a jejich volební výstupy  

 Aktuálně - předvolební akce  byly dnem 29. září splněny a další se neplánují

19. 9. 2020

Kdo má historickou paměť, musí být ostražitý.

Pocházíte z Opavska a tento region, patřící převážně do českého Slezska, prošel jiným vývojem ve srovnání s českými oblastmi. Vždy silné zde bylo němectví. Můžete nám jako regionální patriot nastínit vývoj oblasti zhruba od počátku 20. století?

17. 9. 2020

Například:

Na pozadí jednání prezidenta Běloruska a Ruské federace A. Lukašenka a V. Putina dne 14. září se odehrály nebezpečné (pro lidstvo) vzdušné vojenské operace.

10. 9. 2020

Západ opět prokázal, že umí státy rozvracet, ale nikoliv budovat

Jaký je váš názor na současnou situaci v Bělorusku?

5. 8. 2020

Letošní ročník Valdajského klubu se od minulých dost podstatně lišil, Putin ho využil po své podstatě pro ohlášení, výzvu Západu – „máme vlastní koncepci globalizace a nehodláme přebírat nebo účastnit se té vaší.“ V kontextu globální politiky se jedná o událost velkého významu, jež se plně projeví teprve v budoucnosti.

7. 6. 2020

"Je zřejmé, že vztyčení Mariánského sloupu není jen samostatným aktem bez širokých náboženských, společenských a politických souvislostí. Nedávno kdosi vtipně napsal, že volba Hany Lipovské do Rady ČT vyhání z katolické církve bohabojného Miroslava Kalouska. Já jsem sice také katolík, ale je jasné, že v této církvi zůstat nemohu.

11. 5. 2020

Ruský prezident Vladimir Putin položil květiny u Věčného ohně a přednesl projev k ruskému národu. Již dříve ruský prezident oznámil odložení všech masových veřejných akcí, které byly plánovány na 75. výročí Dne vítězství.

3. 12. 2019

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó ostře odmítl kritiku své vlády znějící čím dál hlasitěji z evropských institucí i západoevropských zemí kvůli odklonu od demokratických principů. Jsou to prý jen lži a pomsta za protiimigrační politiku. Zdůraznil mimo jiné, že jeho strana Fidesz bude vždy prosazovat upřednostňování křesťanské kultury v Evropě.

14. 9. 2019

Mluvčí čínské ambasády v České republice se v tiskovém prohlášení vyjádřil k tématu kulturní výměny mezi Čínou a Českou. Kromě jiného sdělil, že prvotní příčina je na příslušné straně České republiky.

1. 9. 2019

Dostávám každý den velké množství rozhořčených dopisů z celé republiky od lidí, kteří jsou znechuceni postupem pana starosty Koláře na Praze 6.

30. 8. 2019

Vážené dámy a pánové

Milí přátelé, bratři a sestry

Scházíme se dnes v Bánské Bystrici, v samém centru Slovenského národního povstání, které patří mezi významné události československých dějin.

19. 8. 2019

Nahlédnout do historie znamená chápat souvislosti

Čteme rádi vaše příběhy, promiňte mi to pojmenování, z »hradů a zámků«, někteří naši čtenáři prý jezdívají podle nich. Je v nich kus české historie a nebojím se říci i vlastenectví. Proto začnu zdaleka: Co pro vás znamená vlastenectví?

17. 8. 2019

Netradičně mne na poslaneckém dnu navštívil jeden mladý člověk a položil mi otázku, kterou jsem zvolil jako titulek tohoto článku. Mám štěstí, že jsem měl několik rozhovorů s lidmi, kteří se situací v Jižní Americe zabývají a kteří mi před více než 10 lety pomáhali zakládat Česko Venezuelskou obchodní komoru. O situaci se tedy mohu rozdělit i s dalšími čtenáři.

11. 8. 2019

Stát dočasně pozastavil povolení pro plošné použití jedu proti hrabošům. Debata odborníků má pokračovat v pondělí a mají se jí zúčastnit zástupci ministerstva životního prostředí, zemědělských nevládních organizací, ale například i ornitologů. Poté by se mělo rozhodnout, jak bude stát s výjimkou pro používání jedu dále nakládat.

6. 8. 2019

Skotové by vůbec poprvé od března 2017 hlasovali pro odtržení Skotska od Spojeného království. Vyplývá to z průzkumu v časopisu Holyrood, o kterém informoval web Politico.

22. 7. 2019

Jaroslav Bašta 3. díl: Rusko a Putin jsou představováni jako peklo a Belzebub. A když to někdo nevidí, je obviněn, že tomu ďáblu slouží.

21. 7. 2019

Jaroslav Bašta 2. díl: Problém Vladimíra Putina je v tom, že je větší demokrat, než 70 procent ruských občanů

20. 7. 2019

Jaroslav Bašta 1. díl: Kdyby v Rusku nebyl prezident Putin, tak by poslední největší bohatství nerostných surovin a půdy bylo rozděleno mezi velké nadnárodní firmy

8. 7. 2019

Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

2019

8. volební období

653

USNESENÍ

Poslanecké sněmovny

z 30. schůze

ze dne 6. června 2019

19. 6. 2019

Zdravotnická péče je v Jihočeském kraji na velmi vysoké úrovni. Svědčí o tom i fakt, že nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem každoročně sbírají celorepubliková ocenění v rámci projektu "Nemocnice roku". Ve spolupráci s týmem Jihočeské televize jsme pro vás připravili seriál, ve kterém vám naše největší zdravotnická zařízení představíme. Dnes zavítáme do Nemocnice Dačice. 

24. 4. 2019

ROZHOVOR "Jako problém vnímám to, jaké zemědělství tím podporujeme – protože následkům necitlivého hospodaření s půdou a často i devastací krajiny pak neujdeme nikdo," říká ekonomka Ilona Švihlíková k politice zemědělských subvencí, které jsou v EU hojně rozšířeny. Švihlíková rovněž chválí současný růst mezd: "Přibližování přeci měl být jedním z cílů naší transformace, ne?

12. 2. 2019

Co táhne mladé k levici

Proč jste se zapojil do politiky, a dokonce na levém spektru jako člen Komunistického svazu mládeže? Byl jste jako dítě organizován v nějaké dětské organizaci?

3. 1. 2019

Ruský prezident vystihl situaci, když řekl, že USA si svou politikou podřezávají pod sebou větev, na které sedí. Podíváme-li se na dolar, který je stále dominantní světovou měnou, dělají USA vše pro to, aby bylo hledání alternativy urychleno.

3. 11. 2018

Zrušení karenční doby: úspěch KSČM a populismus ČSSD, bouře kvůli kumulaci odměn, solidarita s Kubou, odejmuté tituly a celá řada dalších aktuálních informací v sobotním vydání Haló novin s přílohou.

Dočtete se aktuálně na stránkách Haló novin zde:

13. 10. 2018

Skripal, bombardování Jugoslávie, Kiska. Miloš Zeman na PL znovu mnohým zvedne mandle

Stránky