Aktuality

21. 1. 2022

„Pokud totalitní mocnost získává vliv a takové možnosti, že mu demokracie ustupují, viz v minulosti například Mnichovská dohoda a Adolf Hitler, tak to nevede k ničemu jinému, než k tomu, že své požadavky stupňují.

20. 1. 2022

Zemědělci nedaleko Jesenice u Prahy zapálili kupu slámy, protestovali tak proti změnám v nastavení dotací. Kolem místa happeningu projelo přes 30 troubících traktorů. Zástupci zemědělských organizací na něm vyjádřili nesouhlas s připravovanými změnami a vyzvali vládu k jednání. »Nechceme zemědělce rozdělovat na malé a velké,« prohlásil prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

20. 1. 2022

Hodně hloupé rozhodnutí nové ministryně obrany Černochové! 

Ministerstvo obrany ČR pod vedením nové ministryně obrany Černochové z ODS plánuje do Kyjeva poslat dělostřelecké granáty!

20. 1. 2022

Šílené nápady ministra Válka nás lékaře, kteří jsme přímo v »linii dotyku«, přímo děsí. Podle něj karanténa pro ty, co byli vyhodnoceni pozitivně, bude muset být diferencována. Prý nejen zdravotníci, ale i pracovníci sociálních služeb, některých klíčových zaměstnání infrastruktury, budou chodit nadále do práce, odděleni však od ostatních. Po své směně budou muset potom odejít domů.

20. 1. 2022

Naší politickou scénou zmítá jeden skandál vedle druhého. Čím dál více začíná být jasné, že korporace, které před volbami podporovaly různé pravicové strany, chtějí nějakou odměnu. V systému legální korupce se tento jev vyskytuje tím způsobem, že jsou politické strany korumpovány dary od soukromých korporací, čemuž se eufemisticky říká politický sponzoring.

19. 1. 2022

Další logistické centrum na obzoru. Kde? U nás, v Českých Budějovicích. Protestují proti němu zejména občané z dotčené části Nemanice, kterým ono centrum bude takříkajíc dýchat na záda. Má totiž stát blízko zóny zahradního bydlení. Bezmála tři stovky místních obyvatel sepsaly petici, v níž kromě jiného požadují změny v projektu a výsadbu stromů mezi logistickým areálem a rodinnými domky.

19. 1. 2022

Ty peníze zapáchají, STAN a vláda neschopnosti s nimi. Proto je vrátí. A budou dál ,,moralizovat". 

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí všechny peněžní dary od právnických osob, které dostalo od loňských sněmovních voleb, celkem 3,42 milionu korun. Novinářům to řekl předseda STAN Vít Rakušan.

18. 1. 2022

"Evropou obchází strašidlo - strašidlo komunismu. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojily všechny mocnosti staré Evropy - papež i car, Metternich i Guizot, francouzští radikálové i němečtí policajti." Těmito slovy začíná slavný Komunistický manifest vydaný klasiky Marxem a Engelsem v revolučním roce 1848.

18. 1. 2022

Český prezident Miloš Zeman v úterý v Lánech jmenoval celkem sedm nových soudců a u této příležitosti si neodpustil kritiku. Zaměřil se zejména na neochotu stávajících soudců nechat si zmrazit platy. V této souvislosti použil výraz „nenažranost“, a řeč dokonce přišla i na to, co Zeman vnímá jako ostudu české justice.

18. 1. 2022

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

17. 1. 2022

Francie přikázala EdF (francouzská obdoba ČEZu), aby zákazníkům prodávala elektřinu levněji. Je třeba se inspirovat ve Francii. V Česku slyšíme pořád jen výmluvy, že něco nejde.

16. 1. 2022

Krvavé divadlo v Kazachstánu, boje o Ukrajinu, jednání Rusů a USA... Všechno to zapadá. Generál Pelz poskládal střípky. Posaďte se.

14. 1. 2022

V úterní VIZI mladých vyšel rozhovor s místopředsedou "Frontu levicové mládeže". Doporučuji přečíst během pauzy na oběd nebo odpoledne u kafíčka. Je VELMI inspirativní. Z rozhovoru vjímáme: 

Zdravím tě, Maroši, můžeš nám trochu víc představit Front ľavicovej mládeže, kterého jsi místopředsedou?

14. 1. 2022

Vláda Petra Fialy tento týden při hlasování o důvěře vlády v Poslanecké sněmovně představila priority svého vládnutí v programovém prohlášení.

13. 1. 2022

Tak to máme za sebou 22 hodin řečnění, kdy se střídali u pultíku jako na orloji. Jedni, aby si obhájili budoucnost, druzí minulost. Skutečně změnit systém ovšem nechce nikdo. Jen KSČM. Jediná strana systémové alternativy!

12. 1. 2022

V Kazachstánu nyní probíhá skutečné lidové povstání a od samého počátku protesty byly sociálního a třídního charakteru, neboť zdvojnásobení ceny zkapalněného plynu na burze bylo jen poslední kapkou v přetékajícím poháru trpělivosti.

12. 1. 2022

Příspěvky na bydlení se kvůli razantnímu zdražení energií zřejmě zvýší. Na dávky navíc dosáhne širší okruh lidí.

12. 1. 2022

Bývalý ministr zahraničí ČR Jan Kavan pro !A hodnotí Programové prohlášení vlády v oblasti zahraniční a evropské politiky.

12. 1. 2022

Dobrý den do ksm a ksčm  píše redakci autor zas a pokračuje. Přečetl jsem co nejvíce článků ke Kazachstánu. Zjistil jsem, jak se v nich odrážejí rozdílné přístupy autorů, či zdrojů, pro které píší.  K jednomu z nich se vyjadřuji. Asi proto, že autora nemám rád a nějak jsem z textu vytušil jeho názorovou orientaci.

11. 1. 2022

K tématu zahraniční politiky České republiky proběhl 6. ledna večer na YouTube serveru časopis !Argument online kulatý stůl.

11. 1. 2022

Jsme v Kazachstánu svědky další barevné revoluce. Světoví boháči během pandemie zbohatli. Víte o kolik. A jaká jsou slova bývalého čestného předsedy ČSSD, k němuž se už strana příliš nehlásí. Na toto vše najdete odpovědi v dalším dílu Bez obalu.

Souhrnná informace za 1. týden (3.1.2022 – 9.1.2022)

10. 1. 2022

Stanislav Novotný se ptá Aleny Vitáskové proč masivní podpora pro obnovitelné zdroje tzv. Green Deal vyvolává vysoké ceny energií, zdražování a likvidaci středního stavu.

10. 1. 2022

Vědci z NASA ve vesmíru rozvinuli Webbův teleskop, spustí ho asi za pět měsíců.

Stránky