Aktuality

22. 8. 2019

Velvyslanectví Ruské federace v České republice rozhodně odsuzuje spáchaný v noci z 21. na 22. srpna 2019 akt vandalismu vůči pomníku maršála Sovětského svazu I.S. Koněva, jenž je umístěn v městské části Praha 6 na náměstí Interbrigády.

22. 8. 2019

"Byť jde samozřejmě o vandalství, mám pro lidi, kterým socha vadí, jisté pochopení, neboť to, co se děje jen o pár kilometrů dál, na Hradě, logicky vyvolává i tyto rozporuplné reakce," uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Takto okomentovat vandalský akt - postříkání rudou barvou pomníku osvoboditele Maršála Koněva onen starosta v televizní reportáži 22. srpna 2019. 

22. 8. 2019

Dnes jsem se spolu s významnými osobnostmi zúčastnil slavnostního zahájení naší nejvýznamnější zemědělské výstavy Země živitelka v mých rodných Českých Budějovicích. S velkým zájmem jsem si prohlédl expozici světové známých českých traktorů Zetor. Ted už se těším na návštěvu dalších stánku s Agro komoditami, zejména s těmi tuzemskými.

21. 8. 2019

"Oznámili jsme prezidentovi, že náš požadavek, aby schodek státního rozpočtu na příští rok byl 30 miliard, a ne navržených 40 miliard, trvá. Dohodli jsme se ale, že jednání budou pokračovat dál. Prezident je skeptický k tomu, že by se dal schodek ještě snížit. V čem se ale s prezidentem shodujeme, že je třeba zrušit některé daňové výjimky.

21. 8. 2019

KSČM požaduje schodek státního rozpočtu 30 miliard korun. Předseda vlády Andrej Babiš ale nevidí důvod ke snížení ze 40 miliard korun. "Je to stále náš požadavek.

21. 8. 2019

Do Moskvy byla z dovolené povolána skupina 12 poslanců, kteří se stanou členy v pondělí založené komise Státní dumy pro prošetření zahraničního vměšování do ruských vnitřních záležitostí, oznámila ruská média. Komise, kterou povede šéf bezpečnostního výboru Dumy Vasilij Piskarjov, si bude zvát zahraniční diplomaty, kteří jsou podle parlamentu iniciátory víkendových nepokojů.

20. 8. 2019

ČSSD mohla nominací Michala Šmardy původně sledovat něco úplně jiného než pouhé obsazení resortu kultury. Politický analytik a komentátor Erik Best, který má letitý vhled od českého politického zákulisí, nastínil, co se pokusili socialisté rozehrát. Nakonec jim to překazil pro ně nečekaný moment, zpráva, že jejich vlastní poslanci podrží vládu, pokud strana skončí v koalici.

20. 8. 2019

Novinky informovaly o vývoji v ČSSD. Krajské předsednictvo ČSSD v Ústeckém kraji vyzvalo krátce po stáhnutí žádosti nominace Michaela Šmardy na ministra kultury, předsedu ČSSD Jana Hamáčka k rezignaci. Právo o tom informoval předseda ústecké ČSSD Miroslav Andrt.

20. 8. 2019

Vítejte na Země živitelce 2019  -  22. - 27. srpna 2019

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

19. 8. 2019

V pondělí se uskutečnila jednání mezi Andrejem Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Uspokojivé výsledky však schůze nepřinesla. Michal Šmarda, kandidát na post ministra kultury, nakonec požádal předsedu strany sociálních demokratů, aby jeho nominaci stáhl.

Svoje jednání okomentoval Šmarda pro Právo.

19. 8. 2019

Nejvyšší možné pohrdání lidmi! I tak se dá definovat následné "naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci", sdělila národu herečka Eva Holubová a pokračovala v květomluvě na téma, že lidé mají možná zdevastované mozky.

19. 8. 2019

Protestní mítink proti nerovným podmínkám v nadcházejících komunálních volbách v Moskvě uspořádali v sobotu v ruské metropoli ruští komunisté.

18. 8. 2019

Komunisté jsou připraveni tolerovat případnou rekonstruovanou menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO), pokud se z ní ČSSD rozhodne odejít. Novinkám to v rozhovoru řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

17. 8. 2019

Kdo skutečně ničí ČSSD?

ČSSD vstup do vlády premiéra Babiše, přestože si to její vedení neustále namlouvá, neprospěl. Naopak. Strana jde z maléru do maléru. Tím (zatím) posledním je stranický spor o setrvání Jaroslava Foldyny v ČSSD. Nejjasněji mají nejen ministr zahraničí Tomáš Petříček, ale i mladí sociální demokraté z Brna, veřejně vyzývající k jeho odchodu (vyloučení) ze strany.

17. 8. 2019

Premiér Babiš provedl v pátek ostrý názorový veletoč a Šmardu byť ho navrhoval, nyní si ho již nepřeje. Jedním z důvodů je, že vyloučil sociálním demokratům možnost argumentovat při odchodu z vlády rozpočtem.

Rozehraná hra může s největší pravděpodobností vyčerpat možnosti dalšího společného vládního angažmá.

16. 8. 2019

Opozice nadále nemá dostatek hlasů, aby zařadila ústavní žalobu na prezidenta na pořád schůze Sněmovny. Nic na tom nezměnilo ani středeční odmítnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat místopředsedu sociální demokracie Michala Šmardu ministrem kultury. Podle informací Práva se proti ní nadále staví poslanci za ANO, KSČM a SPD.

16. 8. 2019

Zástupci Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) informovali, že nedávný kybernetický útok na české ministerstvo zahraničí organizoval cizí stát.

15. 8. 2019

Teď už to snad všichni víte, že chceme zavést stravenkový paušál pro každého. Ano, chceme. Chceme, aby zaměstnanci dostávali rovnou peníze místo barevných papírků.

14. 8. 2019

Po vystoupeních pana Šmardy v uplynulých dnech se ani nedivím, že prezident požádal o jiného kandidáta na ministra. Je zřejmé, že kompetence pana Šmardy na výkon funkce ministra kultury nestačí. Prezident není automat na podpisy. Beru to tak, že prezident dává ČSSD šanci, aby se nad svou nominací zamyslela. Jsem si jistý, že by ČSSD byla schopna navrhnout kandidáta akceptovatelnějšího.

14. 8. 2019

Prezident republiky Miloš Zeman konstatoval, že pan Michal Šmarda se nikdy nezabýval problematikou české kultury.

Z tohoto důvodu není odborně kompetentní pro výkon funkce ministra kultury České republiky. Proto prezident republiky požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby mu prostřednictvím předsedy vlády navrhl jiného kandidáta, splňujícího alespoň elementární odborné předpoklady.

14. 8. 2019

Deska s Koněvem se za osvobození Prahy se na Staroměstskou radnici nevrátí. Rozhodl o tom primátor Zdeněk Hřib. Ruská ambasáda obvinila vedení Prahy z relativizace role Rudé armády. Podobně se vyjádřil i mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček, podle kterého se jedná o ostudný a ubohý krok.

13. 8. 2019

Rozhovor Haló novin s poslankyní Hanou Aulickou Jírovcovou, stínovou ministryní práce a sociálních věcí KSČM

13. 8. 2019

Může být opravdu »kulturním dědictvím« něco takového, jako je ubližování? A jedno jest, zda se to týká lidí či zvířat. Také zvířata totiž cítí bolest. A mučit je a zabíjet otřesným způsobem jen proto, aby se člověk pobavil, mně v 21. století nepřipadá jako humánní. Nač narážím?

13. 8. 2019

V pátek 9. srpna 2019 senát Ústavního soudu zamítl stížnost: 

1) politického hnutí Strakonická veřejnost,

2) starosty města Břetislava Hrdličky jako fyzické osoby,

3) města Strakonice 

4) rady města Strakonic.

12. 8. 2019

Ve své glose ukazuje, jaký je hlubší smysl bouřlivých manifestací, které  v Hongkongu začaly koncem března jako protest proti návrhu zákona o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny.

Barevná revoluce?

Stránky