Aktuality

16. 1. 2018

Babišova vláda podle předpokladů důvěru sněmovny nezískala. Pro druhý pokus o sestavení vlády je KSČM ochotna jednat o toleranci vlády, která vznikne, řekl po skončení hlasování na krátkém brífinku KSČM Vojtěch FIlip. Více v záznamu zde.

16. 1. 2018

Respektujeme rozhodnutí Mandátového a imunitního výboru, který doporučil vydat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslanecký klub KSČM bude hlasovat pro vydání, řekl mj. Pavel Kováčik na dnešní tiskové konferenci ve sněmovně.

15. 1. 2018

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v rozhovoru pro MF Dnes na otázku, jestli by jmenoval vládu s podporou komunistů, odpověděl.

15. 1. 2018

V posledních pár dnech se dovídáme všemožné jak o prezidentských kandidátech, tak jejich blízkých, spolupracovních a přátelích. Se vší pravděpodobností nikdo není jasnovidec, tímto jsme nebyli obdařeni. V éteru létá spousta zaručených zpráv, jen jejich důvěryhodnost je ve většině případů sporná. Kdo bez viny, nechť hodí kamenem.

15. 1. 2018

Chtěl bych ocenit všechny voliče, kteří se nenechali zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi. Tím prokázali, že jim jde o naši zemi, ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu.

14. 1. 2018

Profesor Jiří Drahoš v roli prezidentského kandidáta důrazně odmítl uspořádání referenda o setrvání České republiky v EU. Ve svém projevu ke sdružení Paměť národa také zdůraznil, že by jako prezident nejmenoval vládu, která by se opírala o podporu komunistů. Informuje o tom deník Právo.

14. 1. 2018

Na veřejnost před několika dny pronikly informace o tom, že Jiří Drahoš prý před rokem 1989 spolupracoval s StB. Mimochodem, po internetu se šíří celkem 3 různé varianty této zprávy. Ale každá jiného rozsahu. Ovšem je nutné podotknout, že jsou to opravdu zatím neověřené zprávy. A věřím, že J.

14. 1. 2018

Výsledky prezidentské volby 12. – 13 ledna 2017  v Jihočeském kraji:

1.    místo Miloš Zeman – 37,80 %. 2. místo Jiří Drahoš – 26,55%. 3. místo Pavel Fischer – 10,25%.

Volební účast v Jihočeském kraji byla 63,25%  voličů. To je více, než celorepubliková účast, která činila 61,92% voličů.

14. 1. 2018

Gratuluji oběma prezidentským kandidátům k postupu do druhého kola. Vítězství Miloše Zemana téměř ve všech krajích ČR ukazuje, že má voličům co nabídnout a ti mu důvěřují, protože jim naslouchá. Jsem také potěšena rozhodnutím Miloše Zemana se zúčastnit debaty s druhým kandidátem Jiřím Drahošem.

13. 1. 2018

Výsledky prezidentské volby 12. – 13 ledna 2017  v okrese Tábor:

1.    místo Miloš Zeman – 37,10 %. 2. místo Jiří Drahoš – 28,59%. 3. místo Marek Hilšer – 9,91%. 4. místo Pavel Fischer – 8,88%. 5. místo Michal Horáček – 8,77%.

Volební účast na Táborsku byla 65,36% možných voličů. To je více, než celorepubliková účast, která činila 61,92% voličů i jihočeská 63,25%.

 

13. 1. 2018

Do druhého kola v příštím týdnu navrhnu vedení KSČM volit současného prezidenta Miloše Zemana, řekl v záznamu na ČT24 Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM.

13. 1. 2018

Je namístě pogratulovat Petru Fialovi ke zvolení předsedou ODS. Třeba však vnímat, že ODS nikdy nebyla a nebude zachráncem České republiky, tím méně jejích občanů, na které dodnes dopadají její podivné rozprodeje podniků a privatizační kauzy, které ožebračily tisíce lidí. To rozhodně ani Fiala nehodlá měnit.

13. 1. 2018

Stále se ozývají hlasy, a to i mezi členy KSČM, že se zpronevěřujeme svému programu a cílům případnou avizovanou tolerancí (ne podporou a účastí ve vládě) Babišově vládě. Nechci v žádném případě předbíhat dosud neukončené první kolo schvalování či neschválení podpory menšinové (případně možné koaliční) vládě ANO.

12. 1. 2018
Rozhovor Haló novin s předsedou ÚV KSČM, místopředsedou sněmovny Vojtěchem Filipem

Směřování vlády není v mnohém zřetelné. 

12. 1. 2018

S. Grospič v Interview na ČT24: Když nejsme vítěz voleb, nemůžeme počítat s tím, že by programové prohlášení obsahovalo naprosto všechny podmínky nebo aspekty našeho programu.

11. 1. 2018

Vánoce s novým rokem jsou za námi a náhle věci dostaly rychlý spád. Máme zde volbu prezidenta České republiky a hlasování o důvěře menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Volení prezidenta republiky je sice věc významná, jenže se mně o ní ani hovořit nechce, protože celá ta sestava kandidátů přijde mně poněkud tristní. A Babišova vláda? Pojďme raději k tématu jinému, osvěžujícímu.

11. 1. 2018

Bezprostředně po loňských říjnových parlamentních volbách prohlásil předseda vítězného ANO, že jednat bude se všemi a že jeho vláda bude demokratická a proevropská. Historický volební propad odsunul levici na okraj, přesto nevznikla vládní koalice pravicových stran.

11. 1. 2018

Vyjádření Vojtěcha Filipa po středečním jednání sněmovny, kde se o důvěře vládě Andreje Babiše nerozhodlo. Jednání bylo přerušeno do úterý 16. ledna. Důvodem bylo, že poslanci ANO a SPD požádali o svolání mandátového a imunitního výboru kvůli kauze Čapí hnízdo.

10. 1. 2018

Premiér Andrej Babiš po středečním jednání vlády prohlásil, že církevní restituce potřebují korekce, a proto podpoří návrh komunistů na zdanění finančních náhrad za nevydaný majetek. Vláda kývla také omezení přestupkové imunity ústavních soudců, neuspěl naopak návrh Starostů na úplné zpřístupnění registru majetkových přiznání politiků.

10. 1. 2018

Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo vlády, vážení členové vlády, vážené kolegyně poslankyně a vážení kolegové poslanci, doufám, že mi dovolíte, abych vás takto oslovil, neboť jsem byl sám šest let poslancem v této Sněmovně.

10. 1. 2018

Hlasování o důvěře vládě a prezidentské volby. Taková byla témata interview ParlamentníchListů.cz s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Ten připouští, že Babišova vláda klidně důvěru může získat napoprvé. A doporučuje lidem volit prezidentem opět Miloše Zemana. „Řekli jsme, jaké priority jsou pro nás v podpoře některého z kandidátů zásadní.

9. 1. 2018

Poslanecký klub KSČM jednomyslně schválil doporučení výkonného výboru hlasovat zítra proti návrhu na důvěru vládě Andreje Babiše.Kvitována byla vstřícnost premiéra, ale jednat je třeba dál.

9. 1. 2018

KSČM vládu Andreje Babiše ve středu nepodpoří. Záznam z tiskové konference VV ÚV KSČM na FB KSČM.

Stránky