Aktuality

22. 9. 2018

Ve čtvrtek dne 20. 9. proběhla na náměstí Přemysla Otakara II a v přilehlých ulicích v Českých Budějovicích kontaktní předvolební akce. Akci organizoval kandidát do Senátu za aktivní podpory MěV a OV KSČM České Budějovice a  JčKV KSČM. Tato měla především za úkol motivovat občany k volební účasti.

21. 9. 2018

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a místopředseda PS PČR a Petr Braný, vedoucí kandidát KSČM do Zastupitelstva města České Budějovice.

Přijďte si promluvit s našimi kandidáty a besedovat o volebním programu. Podělte se o problémy života v našem městě. Termín:  úterý 25. září 2018 mezi 15,00 - 18,00 hodinou před KD Vltava České Budějovice.

23. 9. 2018

Hodně pochopíme při analýze článku v Novinkách ze dne 22. září 2018, kde se plzeňská ČSSD rázně distancuje od centrálního vedení. A Chovanec se následující den nechal slyšet, že bude mluvit až po volbách. Co vyplývá z obsáhlého článku v Novinkách?

20. 9. 2018

 "Myslím, že aktuální je v současné situaci otázka jiná. Zda není potřeba pomáhat potřebným právě přímo v Sýrii?

20. 9. 2018

V nejbližších dnech přistoupí naši spoluobčané k volebním urnám a zvolí si své zástupce do zastupitelstev měst a obcí. V táborské aglomeraci je oslovil také Josef Králík, vedoucí kandidát KSČM pro volby do zastupitelstva v Sezimově Ústí:

20. 9. 2018

Nemůžu si pomoci, ale když člověk slyší a čte v médiích neustále něco o tunelování, napadají ho různé myšlenky. Jedna z nich se vynořila náhle po nedávném jednání táborské rady města, kde se hojně diskutovalo o výstavbě již několik let avizovaného Centra pro seniory v technickém areálu před nemocnicí.

19. 9. 2018

Petr Braný, kandidát na primátora ČESKÝCH BUDĚJOVIC za KSČM odpovídá na deset otázek. 
brany.jpg

19. 9. 2018

Kybernetická bezpečnost není zdaleka záležitostí jen armády, policie či státních úřadů. S důvěrnými daty pracuje celá řada dalších veřejných zařízení, včetně například nemocnic. Informace o pacientech, jejich zdravotním stavu a další citlivé údaje by se rozhodně neměly dostat do nepovolených rukou.

19. 9. 2018

Poslankyně KSČM a předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá se shoduje s názorem rozpočtové rady, že schodek 40 miliard není z ekonomického hlediska optimální, ale každá vláda podle ní plní své politické priority. KSČM by podle ní byla ráda, kdyby schodky rozpočtů směřovaly k vyrovnanému rozpočtu, "Takže spíš bude debata o schodcích rozpočtu pro léta 2020, 2021," uvedla.

18. 9. 2018

Šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska musím obdivovat pro jeho zarputilost a nezničitelnost. Ač svým pohledem na svět stojím mnohem více vlevo nežli on, oceňuji jeho víru ve své (ultra)pravicové modly. Pan Kalousek se nám na pár týdnů ztratil z dohledu. Dočetl jsem se, že to s ním bylo špatné.

18. 9. 2018

Rostoucí ceny v oblasti bydlení se netýkají jen cen nových, či starších nemovitostí. Připlatit si za bydlení musí i lidé, kteří bydlí v nájmu, nebo svou nemovitost už dávno vlastní. Podle Českého statistického úřadu meziměsíčně vzrostly jak ceny elektřiny, tak i tepla a teplé vody.

18. 9. 2018

Jestliže někteří autoři a média upozorňují na nárůst podpory stran a hnutí s nedemokratickým a extrémistickým programem, rozhodně nejde o poplašné zprávy. Se zájmem jsem si přečetl „Program pro Tábor“ jisté „ministrany“ do nastávajících komunálek a chvíli jsem se v duchu usmál. Pak jsem zjistil, že je to spíše k pláči.

17. 9. 2018

Současná situace není jednoduchá, je proto třeba se věnovat nejen krátkodobému ale i dlouhodobému programu a jít s plným nasazením do voleb. Je ale také třeba připomínat historii, protože dnešní mainstreamová média ji přinejmenším zkreslují.

17. 9. 2018

Situace není nijak jednoduchá. Vážené soudružky, vážení soudruzi,

17. 9. 2018

Znovu se ukazuje, že evropská politika České republiky reprezentovaná momentálně osobou pana premiéra nemá jasnou koncepci ani cíl. Zjevně je čím dál hlubší rozpor s tím, co premiér Babiš říká v ČR a následně na svých zahraničních cestách po Evropské unii, a tím, jak pak hlasují jeho europoslanci.

17. 9. 2018

Jste spokojení s kvalitou komunálních služeb? Odpovídá jejich kvalita ceně, za kterou je město nakupuje? Není možné na nich ušetřit a přitom zvýšit kvalitu? A nepřišel čas vzít si příklad od sousedů?

17. 9. 2018

Vražda Zacharčenka * Podivné nehody v Abcházii a Moldávii * Tunelový scénář na Donbasu: Důležitá informace, o níž nebylo možné mluvit od roku 2013 * Summit Rusko-Írán-Turecko o Sýrii * Proč celý Západ nenávidí Rusko a chce ho zničit? Videozáznam s titulky zde:

15. 9. 2018

Poslanci KSČM budou usilovat o to, aby Sněmovna už konečně na své schůzi jednala o zločinech privatizace z 90. let. Téma, navržené už před časem komunisty a nazvané Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992–1998, už dolní komora schválila, k jeho projednávání se však stále nedostala. »Jde o to připomenout podniky, které nebyly v průběhu 90. let zaplaceny.

15. 9. 2018

Jak lze volit do zastupitelstva obce či města, z orgánů KSČM v kraji, ohlédnutí za rokem 1968 a žumpiozní ČT a řada dalších informací.

Klikni zde:

14. 9. 2018

KV KSČM Praha podal ve čtvrtek 13. září trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci z úterý 11. 9. 2018 na středu 12. 9. 2018 odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do ZHMP a Senátu na Praze 2 a 3.

13. 9. 2018

Doba je hektická a mnohdy i krutá. Lidé se čím dál víc bojí o svůj život kvůli terorismu a válečným vřavám v zahraničí. Otevřené hranice umožňují práci i studium ve světě. S tím však narůstá strach o ty, kteří jsou nám blízcí. Nedokážeme předvídat, co zmatené fanatiky napadne. Ani nám doma se problémy nevyhýbají. Objevila se nová syntetická droga, která je smrtící.

13. 9. 2018

Evropský parlament přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento krok hlasovalo 448 zákonodárců, 197 bylo proti, včetně všech tři europoslanců KSČM.

13. 9. 2018

Naše město používá často slogan ,,České Budějovice – město sportu.“ Je to určitá vize, kdy město by mělo inspirovat a podporovat své obyvatele v pohybově rekreačních a sportovních aktivitách. Proto, aby se to dařilo, byl v zastupitelstvu schválen v červnu letošního roku ,, Plán rozvoje sportu v Českých Budějovicích na období 2018-2025“. Tento dokument je zveřejněn na webových stránkách města.

12. 9. 2018

Poslanci KSČM budou usilovat o to, aby Sněmovna už konečně na své schůzi jednala o zločinech privatizace z 90. let. Téma, navržené už před časem komunisty a nazvané Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992–1998, už dolní komora schválila, k jeho projednávání se však stále nedostala.

12. 9. 2018

Poslanci pravicového spektra, hlavně frakce Lidovců dnes doslova zlikvidovali svobodný internet! Opět se projevilo, komu naslouchají. Občané to rozhodně nejsou. Návrh směrnice o revizi autorského práva prošel v té nejhorší možné podobě.

Stránky