Aktuality

2. 3. 2021

V úterý 2. března budeme mít od 12:20 v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tiskovou konferenci.

Téma:

2. 3. 2021

Minulý pátek týdeník Respekt přišel se zveřejněním průzkum Ministerstva zahraničí ČR, ve kterém byly zkoumány postoje Čechů o Rusku a jejich vnímaní bezpečnostního ohrožení. Navzdory vesměs neutrální náladě publikace vyzdvihla negativní postoj o možné dostavbě Dukovan Rosatomem. K průzkumu a jeho závěrům se pro Sputnik vyjádřil sociolog Jan Keller.

1. 3. 2021

Vedení KSČM stojí před důležitým a závažným rozhodnutím. Zrušit, či nezrušit přípravy XI. sjezdu? Vzhledem k novým vládním opatřením proti covidu 19 nebude jeho plánované březnové konání s největší pravděpodobností možné. Proto KSČM zřejmě bude muset přípravy několikrát odloženého volebního sjezdu zrušit.

1. 3. 2021

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. Kéž by tomu tak bylo i v těchto nepřívětivých časech a lidé si dostatečně uvědomili, kam až nás může ztráta státní suverenity a nakonec i národní identity ve prospěch globálních lobby, zastřešená Evropskou unií, dovést. Žel až do takových konců, kdy jsou v sázce lidské životy.

28. 2. 2021

"Nemůžeme nechat bez odezvy to, že SÚKL není aktivní, že pořád čeká na to, co se schválí v Amsterdamu v agentuře EMA. Všude ve světě registrují vakcíny proti Covidu-19 ve své pravomoci, Česká republika v tom také není nijak omezena.

27. 2. 2021

Z projevu poslance KSČM a člena Ústředního krizového štábu Zdeňka Ondráčka na 88. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. února 2021 k informacím vlády o pandemické situaci a dalším postupu.

27. 2. 2021

Místopředseda Poslaneckého klubu KSČM byl hlasování ve sněmovně, kde nebyl podle očekávání prodloužen nelegitimní nouzový stav, hostem Speciálu České televize. Odpovídal na otázky týkající se důvěry vládě a tvrdého lockdownu.

26. 2. 2021

Sněmovna vyzvala vládu k vyhlášení nového nouzového stavu. Výzvu podpořila také většina komunistů. Prodloužení současného nouzového stavu, o což vláda Sněmovnu požádala, označila KSČM a opozice za právně pochybné.

Veřejnost opatření neakceptuje

26. 2. 2021

Myslíme neustále na pomoc občanům České republiky. Co jsme pomohli svými hlasy prosadit?

25. 2. 2021

Téměř nejvyšší orgán strany nepřijal politické stanovisko k dalšímu prodloužení nouzového stavu. Rozdílnost názorů na další schválení či neschválení nouzového stavu odpovídá politickému rozdělení společnosti. Velká část diskutujících na fb však vyjadřuje stanovisko držet se již přijatých a publikovaných stanovisek KSČM.

25. 2. 2021

Dne 25. února 2021 si naše republika připomíná významnou událost pro naši zemi. Den, kdy v tehdejší Československé republice se před 73. roky začal uskutečňovat přechod od kapitalismu k socialismu. Významná to událost pro naše i světové dějiny.

24. 2. 2021

Před cca 5 lety jsem na zasedání ústředního výboru KSČM vystoupil v diskusi s příspěvkem, v němž jsem uvedl, že moci se v komunistické straně chopila po roce 1989 postupně skupina tradičních poslanců poslanecké sněmovny, která ovládla výkonný výbor strany.

24. 2. 2021

Ceny potravinářské pšenice navzdory loňské vysoké úrodě stoupají. Důvodem je pandemie koronaviru, vzájemné sankce a protisankce a vytváření větších strategických zásob obilí celé řady států. Jedním ze silných důvodů, který nemůžeme opominout, je přesměrování ruského vývozu pšenice do jiných států na úkor těch evropských.

23. 2. 2021

17:24

 
 

Interview Martina Kováře

Vojtěch Filip /KSČM/: Jsme svědky mnoha slibů a málo splněných očekávání

23. 2. 2021

V pondělí 22. února se uskutečnilo jednání poslance, místopředsedy PSP ČR a předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa za doprovodu předsedy Klubu KSČM ZM Č. Budějovicích a člena ÚV a JčKV KSČM Petra Braného s generálním ředitelem Teplárny České Budějovice Ing. Václavem Králem. Hlavním tématem společné diskuse bylo vzájemné informování o situaci v zásobování tepla obyvatel Č.

22. 2. 2021

Tu socialistickou vzdělanostní úroveň nám záviděl cely svět. Nyní jsme si opět dali gól do vlastní branky. Ministerstvo školství vyřadilo Newtonovy zákony a Ohmův zákon z rámcového vzdělávacího plánu. Po zrušení povinné maturity z matematiky je vyřazení výuky těchto zákonů další postupnou rezignací na vzdělávání českých dětí.

22. 2. 2021

Zkrácení armádního rozpočtu To byla tvrdá podmínka od KSČM. Přes ní nejel vlak. Menšinová koalice ANO a ČSSD by jinak pohořela se schválením státního rozpočtu v Poslanecké sněmovně.

22. 2. 2021

"Vakcínu Sputnik V nepoužijeme bez schválení v EU", zdůrazňuje nejen předseda vlády Andrej Babiš. Nejde mi z principu o Sputnik V, ale o proces. Řekl snad premiér jedním dechem i to, že Česká republika není k tomuto úkonu svéprávná, že SÚKL není autorita a že český personál není dostatečně odborně vzdělán, tudíž že není kompetentní k této schvalovací proceduře? Tak to totiž musíme brát.

21. 2. 2021

21. února se lidé po celém světě přidávají k iniciativě Red Books Day, aby si společně připomněli jednu z nejdůležitějších knih všech dob - Komunistický manifest.

Právě 21. února 1848 byl totiž Komunistický manifest v Německu poprvé vydán.

20. 2. 2021

„Expertní tým a prezident mají totožný názor jako tripartita, že bychom neměli redukovat současné potenciální dodavatele a měli to nechat maximálně otevřené. Neřešili jsme jednotlivé firmy ani země. Závěr je, pokud možno s tendrem neotálet a zajistit maximální konkurenční prostředí s cílem srazit cenu,“ uvedl Havlíček.

20. 2. 2021

Předseda ÚV KSČM a 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Filip byl v pátek hostem pořadu České televize Události, komentáře. S místopředsedou ČSSD M. Šmardou a 1. místopředsedkyní O. Richterovou (PIRÁTI) diskutoval mj.

19. 2. 2021

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček byl ve středu hostem pořadu TV Barrandov Kauzy J. Soukupa. Diskutoval s moderátorem pořadu a zároveň generálním ředitelem TV Barrandov J. Soukupem o aktuální situaci na politické scéně i ve společnosti.

 

18. 2. 2021

Ano, ukazuje se v poslední době, že svět se přetváří z unipolárního na bipolární svět. Prim v globalizovaném světě budou hrát tři velmoci, a to Čínská lidová republika, Spojené státy americké a Ruská federace. Všechny tyto země mají své koncepce - počítají s objektivním faktorem globalizace našeho světa.

18. 2. 2021

Západní past Gm Putina aneb proč Rusko prodává energetické zdroje za fyzické zlato! Navzdory četným vítězným přenosům ve stylu Fox News a CNN se dnes ekonomika Západu v čele se Spojenými státy ocitla v Putinově pasti. Nikdo nevidí a nemůže najít možnosti osvobození, ze kterých na Západě nikdo nemůže najít. A čím více se Západ snaží dostat z této pasti, tím beznadějnější je jeho situace.

17. 2. 2021

Sněmovní rozpočtový výbor doporučil Sněmovně schválit navýšení letošního schodku státního rozpočtu z původních 320 na 500 miliard korun. Důvodem navýšení schodku jsou hlavně dopady daňových změn z daňového balíčku.

Stránky