Aktuality

16. 12. 2018

Ťokův vánoční sen! I tak se dají nazvat sliby ministra dopravy. Protože nám se sen nezdál. Setkali jsme se s pekelnou realitou D1 u Humpolce, kde dnes nebyl jediný pracovník. Že by je odnesl sám pán pekel?

16. 12. 2018

V sobotu 15. prosince se rozhodovalo na ÚV KSČM o kandidátech do europarlamentu. Jihočeská kandidátka Anna Vaculíková dostala nabídku, možnost představit se a říct svoji vizi - což bylo:

dodržování ústavy EU, konkrétně jsem narazila na tři slova: Důstojnost, rovnost a svoboda -pro pracující lidi!

16. 12. 2018

 Právě vyšlo nové číslo Naděje č. 11. V jeho úvodu najdete vynikající báseň S. K. Neumanna Zimní noc. Plné znění, případně ke stažení najdete v menu Publikace zde: nebo také s případným rozklikáním zde:

15. 12. 2018

Vystoupení předsedy Vojtěcha Filipa na 5. zasedání ÚV KSČM v Praze

Vážené soudružky, vážení soudruzi,

15. 12. 2018

Místopředsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná bude vedoucí kandidátkou pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v příštím roce. Strana do nich jde po boku dalších levicových subjektů.

14. 12. 2018

Ve stínu politických kauz posledních dnů a týdnů jako bychom zapomněli na to, že existují věci důležitější, ba přímo životně důležité. Únosy synů či hnízda s přívlastky konkrétních opeřenců jsou sice událostmi významnými, leč svět na nich nestojí, ani nepadá. Neznamená to, že pokud něčeho nejsou plné noviny, weby či publicistické televizní pořady, tento problém neexistuje.

14. 12. 2018

Před jednáním zastupitelstva kraje se sešel klub zastupitelů KSČM. Jeho členové se hodli, že se jedná o rozpočer levicový, který odpovídá prioritám volebního programu KSČM na rok 2019.

14. 12. 2018

Dne 13. 12. 2018 se uskutečnilo společné jednání VV Jč KV a Klubu krajských zastupitelů KSČM. Jednání řídili Alena Nohavová a Václav Kučera. O plánovaném jednání jsme předběžně informovali zde. Naše společné jednání předchází jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje.

13. 12. 2018

Ve středu vyzpovídala Zuzana Bubílková ve vánočním speciálu předsedu ÚV KSČM Vojtěcha Filipa, který se rozpovídal o možných plánech na důchod, koupání v ledové vodě, nebo systematickém nakupování. Podívejte se na video.

13. 12. 2018

Za vším hledej peníze. Jsem zcela přesvědčen, že bruselské tažení proti Agrofertu má ve skutečnosti cíl zbavit západoevropské agrofirmy české konkurence. Čeští europoslanci prostě ze sebe dělají hejly.

Kateřína Konečná:

12. 12. 2018

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip na twitteru: "Střelba ve Štrasburku ukazuje na to, že bezpečnostní situace v Evropě není dobrá.

12. 12. 2018

Ve čtvrtek 13. prosince se uskuteční společné jednání Klubu krajských zastupitelů KSČM s Výkonným výborem Jč KV KSČM. Hlavním bodem jednání bude projednání a posouzení navrhovaného rozpočtu Jihočeského kraje pro rok 2019 z hlediska plnění volebního programu KSČM Jihočeského kraje a některé další otázky.

11. 12. 2018

V pondělí 10. prosince 2018 se uskutečnilo 5. zasedání Jihočeského krajského výboru KSČM. V jeho úvodu přivítala předsedkyně Alena Nohavová předsedu ÚV KSČM Vojtěcha Filipa, členy krajského výboru a všechny hosty jednání.

10. 12. 2018

Dne 10. prosince jednalo Zastupitelstvo města České Budějovice. Hlavním bodem programu byl rozpočet města na rok 2019. Rozpočet neodpovídal prioritám českobudějovických komunistů a proto nebyl v závěrečném hlasování podpořen. Na snímku zastupitelé  KSČM. V popředí Vojtěch Filip a Petrt Braný, za nimi Jan Pikous a Ivan Nadberežný. 

10. 12. 2018

Lidové pranostiky a přísloví mají jednu zásadní vlastnost. Jsou nadčasové. Když v Táboře hnutí Jinak! vedené místostarostkou Petrovou začalo propagovat a realizovat konkurzy na místa jednatelů městských společností a ředitelů škol, šlo o úmysl bezpochyby v zásadě dobrý.

8. 12. 2018

Mikuláš nejen nosí dárky, ale je i příležitostí k setkávání. Jako třeba na Borku. Akci  ve zdejším kulurním zařízení nejen pro budějovické komunisty pořádal LKŽ ve spolupráci s OV KSČM České Budějovice. K příjemnému odpoledni  a k tanci hrála Václavanka, Mikuláš s čerty rozdal hromadu dárečků. Popřáli jsme si klidnou předvánoční náladu, bez spěchu a shonu.

8. 12. 2018

Kauza míří k ústavnímu soudu. Rada města ve středu 5. prosince všemi sedmi hlasy odsouhlasila podání ústavní stížnosti proti usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích. Ten 20. listopadu rozhodl, že říjnové komunální volby do strakonického zastupitelstva byly neplatné.

7. 12. 2018

Ve středu 5.12 obcházel Českými Budějovicemi Mikuláš s pomocníky, mladými jihočeskými komunisty. Navštívil několik předem domluvených rodin a předal bohatou nadílku mnoha hodným dětem. Vše zdarma včetně nadílky. Zájem byl i tentokrát značný. Vždyť dětí je jak smetí a jsou čím dál tím zlobivější.

7. 12. 2018

Ve středu 5. 12. 2018 uspořádal Levicový klub žen (LKŽ) Strakonice již tradiční předvánoční posezení. Na OV KSČM Strakonice se sešlo několik desítek žen, aby si vychutnaly předvánoční atmosféru.

6. 12. 2018

Do více než dvou stovek českých úřadů, institucí a podniků zamíří od čtvrtka předžalobní výzvy Nadace knížete z Lichtenštejna, aby český stát vrátil velkou část majetku, o nějž knížecí rodinu připravily v roce 1945 Benešovy dekrety. Po ne­úspěšné snaze vyvolat politická jednání o majetku se knížecí rod rozhodl obrátit se na soudy.

6. 12. 2018

Francií již několik týdnů zmítají protesty žlutých vest. Tyto protesty jsou populistické v tom pravém slova smyslu, protože vycházejí přímo z francouzského lidu. Jejich původ byl spontánní a neorganizovaný, vznikl jednoduše z dlouhodobé frustrace lidu, který je zklamaný ze svých obecně zvolených politiků.

5. 12. 2018

Z dnešní tiskové konference KSČM, na které vystoupil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip a místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič. Videonahrávka zde:

5. 12. 2018

Ekonomický růst již není tak závratný. Je pravděpodobné, že může dle názoru odborníků dojít minimálně ke stagnaci. Někde však už dnes dochází ke scénářům, které jsme předpokládali. V Mohelnici na Olomoucku dochází k ukončení výroby auto světlometů. O práci přijde zhruba 500 lidí, z toho 100 již v prosinci tohoto roku. Další v příštím roce.

Stránky