Aktuality

22. 5. 2020

V rámci otázek a odpovědí nás krajští zastupitelé a nově kandidující do krajského zastupitelstva za KSČM informují  o aktuálních otázkách současné situace. Dnes vás se svými názory seznamuje Tomáš Bicek, učitel Větřní.

2. 6. 2020

V rámci otázek a odpovědí nás krajští zastupitelé a nově kandidující za KSČM informují  o aktuálních otázkách současné situace. Dnes vás se svými názory seznamuje Hana Tůmová, současná zastupitelka a opakovaně kandidující do Zastupitelstva Jihočeského kraje.

1. 6. 2020

V rámci otázek a odpovědí nás krajští zastupitelé a nově kandidující za KSČM informují  o aktuálních otázkách současné situace. Dnes vás se svými názory seznamuje Hana Tůmová, současná zastupitelka a opakovaně kandidující do Zastupitelstva Jihočeského kraje.

31. 5. 2020

Prodejna smíšeného zboží COOP Jednoty Volyně ve Strakonicích, se kterou byli zákazníci širokého okolí Palackého náměstí spokojeni, se ocitla v ohrožení. Příčinou bylo, jak jinak ekonomika - zisk. Finanční obrat v poslední době klesal, až se ekonomika prodejny ocitla na hranici rentability. Nabídkový sortiment byl nadstandartní a zákazníci jej mnohokrát oceňovali.  

30. 5. 2020

V uplynulém týdnu začalo v Jihočeském kraji znovu jezdit 277 dopravních spojů, které byly zrušeny v době nouzového stavu. Dalších 40 spojů se obnoví příští týden. Ode dneška také znovu jezdí Jindřichohradecké místní dráhy. Úplný návrat k původní dopravě dojde 14. června s novými jízdními řády.

30. 5. 2020

Omlouvám se za poměrně skeptický titulek této malé úvahy, ale musel jsem si i jako životní optimista položit několik otázek k současnosti, včetně otázek státní suverenity.

29. 5. 2020

Ministerstvo spravedlnosti uzavřelo tři výběrová řízení na předsedy krajských soudů. Na novou šéfku Krajského soudu v Českých Budějovicích navrhla výběrová komise Ministerstva spravedlnosti předsedkyni Okresního soudu v Písku Martinu Flanderovou.

29. 5. 2020

Diskuze u kulatého stolu na téma „Kam utekli voliči levice?“ se uskuteční v úterý 23. června 2020 v 16:00 až 18:00 hod. Představení studie Mgr. Jana Klána „Kam utekli voliči levice a jak získat zpět podporu?“ a následná diskuse. Úvodní slovo: Stanislav Grospič, poslanec Parlamentu ČR.

28. 5. 2020

Včera zažila naše liberálně fašistická kavárna nejtvrdší úder od pověstné spacákové televizní revoluce.

27. 5. 2020

Ve středu 27. května se sešli za účasti předsedkyně Jihočeského krajského výboru KSČM Aleny Nohavové zástupci tří okresů senátního volebního obvodu č. 12 – Strakonice. Delegace jednotlivých okresů vedli jejich předsedové Jiří Lejčar, Marie Pavlovičová a Gustav Janáček.  

27. 5. 2020

Nakladatelství Naše vojsko vyrábí a prodává kalendáře s portréty nacistických vůdců.

27. 5. 2020

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý uvedl, že vojenská přehlídka věnovаná vítězství vе Velké vlastenecké válce proběhne v Moskvě 24. června.

Tradičně se akce koná 9. května, ale kvůli vypuknutí epidemie nového koronaviru byla přesunuta.

26. 5. 2020

Co mohou být jinotaje a čertova kopýtka? „Zatím je chápu jako možný ostrý klín do „celé živé a nevyhaslé soustavy zákonů mající souvztažnost s vyrovnáním se s Německem, 2. sv.

26. 5. 2020

V úterý 26. května budeme mít od 12:20 v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tiskovou konferenci.

Téma: 

24. 5. 2020

Není to tak dávno, co jsme tady diskutovali nad drahou zeleninou z dovozu a mezitím se Poslaneckou sněmovnou plíží návrh na kvóty, které by nařídily obchodníkům nabízet do sedmi let 85% českého zboží cz. Pod rouškou dobrého nápadu se ale mohou skrývat spíše tlaky velkých potravinářských firem, než podpora malého zemědělce pěstujícího květák nebo chovajícího stračeny na louce za vesnicí.

24. 5. 2020

V poslední době na nás ze všech stran neustále vybíhají různé informace a řeší se neustále jen jedno a tím je situace kolem Koronaviru. Nemoc, která sem přišla údajně z Číny, nemoc, která nejdříve nebyla uměle vytvořená v laboratoři a po pár týdnech už z laboratoře byla a po pár týdnech už zase z laboratoře nebyla.

23. 5. 2020

Přivlastňovací zájmeno „náš“ je hitem sezony. Slovo cizí je fuj. Naši lidé, naše firmy, naše brambory, naše pravidla.

23. 5. 2020

Poslanec Jiří Valenta zvolený za KSČM, současně místopředseda sněmovního Výboru pro evropské záležitosti se vyjádřil na dotaz Sputniku k připravované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila z ODS na Tchaj-wan.

Za mne, ať si senátor Vystrčil jede kam chce! V souvislosti s jeho motivací se ale nabízí pouze dvě logická vysvětlení.

23. 5. 2020

Uvedený článek zveřejnily Písecké postřehy dne 13. května 2020. Je závažný a proto naše redakce požádala autora o dodatečné vyjádření k několika otázkám.

CO VÁS VEDLO K NAPSÁNÍ TOHOTO ČLÁNKU?

21. 5. 2020

Za posledních 30 let došlo mj. k tomu, že byly zničeny celé sektory hospodářství, soběstačného kolektivního zemědělství, běžnou součástí dnešní skutečnosti se stala také nezaměstnanost, bezdomovectví, chudoba...

Porovnání z let 1989 až 2019 najdete v příloze.

21. 5. 2020

Premiér Andrej Babiš (ANO) nabídl náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Informaci serveru TN.cz předseda vlády potvrdil České televizi (ČT).

21. 5. 2020

Dnes proběhlo velmi důležité jednání zastupitelstva Jihočeského kraje. Jedním z bodů o kterém jsme jednali, byl propad příjmů více jak 900 mil Kč z daní pro tento rok. KSČM podporuje uvážlivou úpravu rozpočtů s cílem zabezpečit zdravotnictví, školství, sociální oblast a dopravní obslužnost. Vymýšlení nových nákladů pro rozpočet není na pořadu dne.

21. 5. 2020

„Zástupci této opozice neudělali nic, a kde mohli, ještě škodili. Sami by mohli říci, čí vlády zrušily potřebné krizové plány jako nadbytečné, kdo zrušil civilní obranu a proč?

20. 5. 2020

Zastupitelé KSČM mají zatím k některým navrhovaným bodům programu výhrady. Očekává se o nich složitá rozprava a řada z nich nemusí být zastupitelským klubem podpořena v navrhovaném znění.

20. 5. 2020

Na téma Rusko a Čína se v Událostech komentářích střetli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM). Zvlášť u tématu Ruska musel moderátor Michal Kubal předsedu KSČM krotit, aby z Událostí komentářů nedělal "hodinu dějepisu"."Buď chcete slyšet můj názor, nebo si říkejte svoje názory a nezvěte mě do České televize," zlobil se Filip.

Stránky