Aktuality

13. 5. 2021

Videonahrávka k 100. výročí založení Komunistické strany Československa

13. 5. 2021

100 let od založení Komunistické strany Československa

Vznik první komunistické strany na našem území má své hlubší kořeny a nelze jej posuzovat bez širších souvislostí. Mnozí dokonce mluví o přelomovém okamžiku, což svou konferencí na toto téma potvrzuje současná pravice. Ale proč?

12. 5. 2021

V pondělí 10. května se sešel na svém 12. zasedání VV Jč KV KSČM. Jeho jednání zahájila předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová. Přivítala člena Výkonného výboru ÚV KSČM Tomeše Vytisku a všechny přítomné. Poté seznámila s programem, který byl po doplnění schválen.

11. 5. 2021

"I kdyby bylo našimi proamerickými politiky zbořeno sebevíc sovětských pomníků, hloupě přejmenováno sebevíc ulic, pravdou zůstane, že většina obyvatel ČR dobře ví, že za vítězství nad nacisty a fašisty vděčíme Sovětskému svazu, který přinesl zdaleka největší oběti."

11. 5. 2021

Drazí přátelé, dám vám cennou radu. Neřiďte se tím. co se píše v médiích a vysílá v TV.

Nad každým článkem a reportáží přemýšlejte a zapojte srdce. Jinak se z vás stanou otroci médií, budou s vámi manipulovat, štvát jednoho proti druhému.

Média nejsou hlídací pes demokracie.

10. 5. 2021

Chtěl bych vás všechny oslovit jako obyčejný člověk, kterému není lhostejný vývoj v naší zemi. Stali jsme se obětí obrovské mediální masáže, která nereflektuje názory všech občanů.

10. 5. 2021

"Načasování odhalení 7 let nevyřešené kauzy Vrbětice je to nejpodivnější, co na tom je. A je pak naprosto logické, že se občané ptají, jak je možné, že to přišlo ve chvíli, kdy se řeší obrovský tendr na dostavbu JE Dukovany.

9. 5. 2021

Na státní svátek Den vítězství, který Česká republika slaví 8. května, a 9.

9. 5. 2021

Vojtěch Filip a Radek Vondráček položili jménem Poslanecké sněmovny věnec k památníku rudoarmějců.Nechyběl ani předseda ČSBS Jaroslav Vodička.

9. 5. 2021

Pietní akt u příležitosti 76.výročí Dne vítězství v Táboře se uskutečnil 9.května. Delegaci KSČM vedla předsedkyně Jihočeského KV KSČM Alena Nohavová, která ve svém projevu zdůraznila, že KSČM nedovolí překrucování historie, historická fakta jsou jasná a nezpochybnitelná. Vyzvala ke spojení všech vlasteneckých sil. 

9. 5. 2021

V krásném přírodním prostředí uctili dne 8. května 2021 občané malé jihočeské obce Dražíč - Vranov a širokého okolí na společném pohřebišti památku 150 - 160 rudoarmějců. Zúčastnily se také delegace OV KSČM České Budějovice, Písek, základní organizace Týn nad Vltavou, Bechyně a dalších. Letos se tak stalo bohužel za současných pandemických opatření bez účasti občanů-veřejnosti.

8. 5. 2021

V pátek 7. května 2021 Jihočeský krajský výbor KSČM uskutečnil vzpomínkový akt, uctění památky umučených občanů položením kytice květů z malé horské šumavské obce Javorník. Stalo se tak bohužel za současných pandemických opatření bez účasti občanů-veřejnosti. Skupinu krajského výboru vedla jeho místopředsedkyně Marie Pavlovičová.

8. 5. 2021

Zástupci Jihočeské krajské komise mládeže, spolu s táborskými komunisty, uctili 7. května památku zavražděných občanů  při ústupu nacistů. Vzpomínka na barbarský čin ustupujících německých vojáků se uskutečnila u pomníku Obětem 2. světové války v malé vesnici Lejčkov v okrese Tábor.

 

7. 5. 2021

Členové KSČM Jindřichův Hradec dnes uctili památku našich osvoboditelů - Rudé armády položením kytic u památníků v Jindřichově Hradci, Mnichu, Nové Bystřici a Třeboni. Vzpomínkové akce se zúčastnili Radek Nejezchleb - předseda okresního výboru, Tomeš Vytiska - člen výkonného výboru ústředního výboru, Stanislav Míka - místopředseda okresního výboru a Horák - předseda okresní revizní komise.

7. 5. 2021

V našem českém národě a záměrně používám tento termín, viz níže, společně s úpadkem školství a vzdělanosti, pod vlivem agresivních mediálních útoků a pokusům o překrucování historie jsme ztratili pokoru. A nejen to, i kritický pohled a vděčnost. Ptáte se na co a komu? Jednoduše "za to, že jsme". Za to, že jsme už být nemuseli. Přibývá nestoudných, nestydatých a nesoudných.

6. 5. 2021

Jak víte, 11. března jsem poslala STÍŽNOST Radě Českého rozhlasu, kvůli nechutným vyjádřením v jednom z pořadů na webu ČRo Plus, kde o jediném československém kosmonautovi Vladimíru Remkovi jistý historik pronesl, že byl "vystřelen jako socialistický rudý opičák do vesmíru".

6. 5. 2021

Místopředseda ÚV KSČM pro evropské záležitosti a občanský sektor nahrál krátké video k připomenutí 76. výročí osvobození naší země od hitlerovské okupace.

5. 5. 2021

lidice_1.jpgHistorii nesmíme zapomenout a nesmíme zapomenout ani ty, kteří neměli to štěstí a zvěrstvům druhé světové války neunikli.

4. 5. 2021

Připomínáme si 76. výročí osvobození ČR od fašismu a ukončení 2. světové války. A přestože někteří politici a média se snaží historii překrucovat, což ale do nekonečna nelze, tak historická fakta jsou jasná a nezpochybnitelná.

4. 5. 2021

Dobrá věc se podařila. Malá věc velkého mediálního významu. Na stránkách facebooku (fb) chceme zveřejňovat aktuální otázky ze života jihočeské stranické organizace, výsledky práce zastupitelů, okresní, krajské a významné celostátní politické a další události …

3. 5. 2021

Jak víte, 11. března jsem poslala STÍŽNOST Radě Českého rozhlasu, kvůli nechutným vyjádřením v jednom z pořadů na webu ČRo Plus, kde o jediném československém kosmonautovi Vladimíru Remkovi jistý historik pronesl, že byl "vystřelen jako socialistický rudý opičák do vesmíru".

3. 5. 2021

Evropský soudní dvůr: Na humanitární vízum neexistuje žádný nárok!

EU: Rozhodnutí Evropského soudního dvora, na základě kterého není možné žádat o vízum z humanitárních důvodů a odvolávat se na mezinárodní nebo evropská práva. Jedinou možností je udělit vízum na základě vnitrostátního práva.

3. 5. 2021

V úterý 4. května budeme mít od 12:20 v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tiskovou konferenci.

Téma: 

- situace v Liberty Ostrava

- stavební zákon

2. 5. 2021

Dne 2.5.2021 si stovky obyvatel ukrajinské Oděsy připomněli u Domu odborů již 7. výročí fašistického běsnění z 2.5.2014, kdy bylo povražděno a upáleno v Domě odborů v Oděse na Kulikovo poli 49 oděských občanů, kteří nesouhlasili s únorovým ozbrojeným státním převratem na Ukrajině na tzv. Majdanu v Kyjevě v roce 2014!

2. 5. 2021

V českých zemích se tento svátek poprvé slavil už v roce 1890 na Střeleckém ostrově v Praze. Nejedná se tedy o žádný „komunistický výmysl“, jak jsme dnes přesvědčováni ze všech stran nedovzdělanými „mysliteli“ na politických pozicích a „mediálními mágy“ podobného ražení.

Stránky