Aktuality

16. 7. 2018

V tuto chvíli panuje shoda na tom, že je třeba migraci snížit, že je nutné zastavit pašeráky a posílit vnější hranice Evropské unie. To není zcela nevýznamné, ale je samozřejmě pravdou, že tři roky od migrační krize bychom mohli očekávat více, a to zejména jasné návrhy řešení. EU čeká k vyřešení problému migrace ještě dlouhá cesta.

16. 7. 2018

Česká republika se opakovaně odmítá podřídit příkazům v rámci přijetí uprchlíků. Již jsme se v minulosti přesvědčili, že jsme pro ně pouze přestupní stanicí k další cestě. Je třeba pomoci zemím, odkud pochází, zbavit je hladu, agresí a válek. V mnoha případech se jedná o ekonomické migranty.

16. 7. 2018

„Já už nepoznám, která země hraje“ psala mi jedna známá. „Všechny týmy jsou jeden velký mišmaš. Copak Švýcarsko mělo kolonie, že je v jejich týmu tolik Afričanů?“

Zajímavý poznatek. Globalizace a moc peněz pronikly do národních týmů. Naskýtá se pak otázka, jsou pak ony týmy skutečně národní? Který stát má víc peněz, tak si pořídí víc rychlonohých Afričanů.

15. 7. 2018

Proč jsem nehlasoval pro důvěru Babišově vládě. Moje rozhodnutí má dvě roviny a na obě jsem vedení strany i vedení klubu upozorňoval několik měsíců předem, ale nikdo se se mnou o tom nikdy nebavil. Prostě za to zřejmě nikomu nestojím.

15. 7. 2018

 Až bude lžitelevize uvádět kolik tisíc lidí dnes demonstrovalo proti vládě, která má získat důvěru i díky hlasům KSČM, tak toto je realita v 19:40 hod. Přes den tu bylo max. 200 lidí. U mikrofonu se přitom vystřídali skoro všichni politici z DemoŽumpy.

14. 7. 2018

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zahájil rozsáhlou čistku v Českých drahách. Z devítičlenné dozorčí rady odvolal pět členů, včetně jejího předsedy Milana Ferance. Následně se očekává čistka i ve vedení. KSČM je v šoku a bude žádat Ťokovo odvolání.

13. 7. 2018

Jihočeští poslanci nepřekvapují a jejich rozhodování je předvídatelné. Jen písecký Ondřej Veselý dělal drahoty. Důvěra vládě ČR byla nakonec ve sněmovně celkově podpořena 105 hlasy. V rámci Jihočeského kraje 7 hlasy, proti  bylo 6 poslanců. Názorová rozpolcenost odpovídá názorové rozpolcenosti politické scény české společnosti, nikoliv však občanů, viz další grafika.

13. 7. 2018

Je to jistě extrémní názor. Odráží totiž realitu. Neextrémní názor tvrdí, že orgány činné v trestním řízení konají nezávisle, nikoli na objednávku, a kdo tomu nevěří je podezřelý z šíření konspiračních teorií a zpochybňuje demokracii. Nejen moje zkušenost je jiná. Navíc jsou tyto orgány někdy na objednávku nečinné a nezabývají se „trestními oznámeními“ a případy o kterých se dozvěděli jinak.

12. 7. 2018

Tato strana (KSČM) získala opravdový vliv poprvé od roku 1989 po jednáních a dohodě, kdy pomohla premiérovi získat hlasy pro vyslovení důvěry.

12. 7. 2018

Menšinová vláda ANO a ČSSD získala důvěru Poslanecké sněmovny. Stalo se tak dvě stě šedesát čtyři dní po volbách. Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na tento okamžik déle. Dlouhé bylo i samotné jednání poslanců, které trvalo šestnáct hodin.

11. 7. 2018

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Vážený pane předsedající, vážený pane premiére, členové vlády, paní a pánové. Dovolte mi, abych rozdělil své vystoupení do tří poměrně jednoduchých částí.

11. 7. 2018

Stanislav Grospič na ČT (10. 7.): My nebudeme členy vlády, naše tolerance se týká vzniku vlády, aby se konečně odblokovala patová situace, Česká republika měla vládu, legitimní vládu, která se bude opírat o důvěru Poslanecké sněmovnu.

10. 7. 2018

Lídr ČSSD Jan Hamáček a předseda poslanců Jan Chvojka podepsali v úterý odpoledne koaliční smlouvu s ANO. Krátce předtím premiér a šéf ANO Andrej Babiš a šéf poslanců Jaroslav Faltýnek bez pozornosti médií podepsali i toleranční dohodu s KSČM.

10. 7. 2018

Z dnešního brífinku KSČM (10. července): Aktivně podpoříme vznikající vládu, byť to je pro nás jedno ze dvou nepříliš dobrých řešení. To druhé, nepodpořit vládu, považujeme za ještě horší. Více v záznamu ČT zde.

9. 7. 2018

Evropa i Spojené státy se v posledních letech posouvají směrem doprava. Jak tomu zabránit? Ne přebíráním témat a rétoriky krajní pravice, ale vytvářením funkční alternativy ke strachu a uzavírání.

9. 7. 2018

Petr Hájek upozorňuje na vcelku prostou metodu, jejíž pomocí Babišova vláda (respektive ministerstvo vnitra, roky v rukou socialistů) potichu pracuje na likvidaci zbytků státní suverenity naší země – bez návratu.

9. 7. 2018

KSČM chce záruky, že jejich návrhy kabinet projedná včas. Hnutí ANO se v dohodě zaváže, že koalice nebude brzdit komunistické návrhy a aktivně podpoří sedm programových priorit KSČM.

KSČM se na oplátku zaváže, že až do příštích sněmovních voleb nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě.

8. 7. 2018

Evropským parlamentem obchází strašidlo - strašidlo z českých zástupců za KSČM. Teda aspoň někteří čeští europoslanci se toto strašidlo snaží vyvolat. Neštítí se přitom ani vyloženě lhát. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský zveřejnil 5.

7. 7. 2018

Krásné prostředí lesoparku Pintovka u Tábora bylo 6. července také využito k operativní mediální poradě. Za účasti předsedkyně JčKV KSČM Aleny Nohavové administrátoři krajských a okresních internetových stránek vyhodnotili dosavadní zkušenosti ze své práce.

6. 7. 2018

„Mistr Jan Hus nebyl rozhodně žádný bouřlivák. Byl to hluboce věřící katolický kněz, kterému se nelíbily zlořády ve společnosti a hlavně v církvi. Na rozdíl od jiných Čechů se nebál o nich hlasitě hovořit. S něčím podobným se setkáváme i dnes, stačí se podívat kolem sebe, nebo do nejvyšších pater politiky.

6. 7. 2018

Dnes si připomínáme výročí upálení Mistra Jana Husa, který pro pravdu žil a zemřel. Jeho učení v historii naší země neztrácí ani dnes svůj význam. Uctěme vzpomínkou jeho památku. Jihočeská stranická organizace si připomene toto výročí na táborské Pintovce od 14,00 hod.

6. 7. 2018

Jelikož je největší tma před rozedněním, není o spoustu práce nouze ani před letním volnem. Situace na české politické scéně se sice začíná jakžtakž uklidňovat, ale EU se zmítá v problémech, které byli způsobené vládní roztržkou kvůli migraci v Německu. Přestože v této otázce začíná panovat v zemích EU shoda, vyhráno zdaleka není. Dobrou zprávou však je, že debata o kvótách znatelně utichá.

5. 7. 2018

Evropská unie dne 5.7.2018 prodloužila platnost hospodářských sankcí zaměřených na určitá odvětví ruského hospodářství o dalšího půl roku. Platí tak do 31. ledna 2019. Informovala o tom Rada Evropské unie. 

5. 7. 2018
Obrovskou ostudu udělali svému městu a mnohým jeho občanům někteří plzeňští radní. Nejenže neschválili předložené usnesení o “prominutí ušlého zisku z vyblokovaných parkovacích míst”, které vyplývá z dohody o technických podmínkách s Plzeňským krajem, ale své navýsost trapné rozhodnutí ještě doprovodili nehorázně tupým, i když od nich relativně očekávaným,

Stránky