Aktuálně

25. 2. 2024

Před časem po poslanecké sněmovně pobíhala předsedkyně PS Parlamentu ČR v tričku s banánem, který měl symbolizovat vítězství kapitalismu nad komunismem.

25. 2. 2024

Navzdory individuálním lidským selháním a křivdám v podmínkách třídního antagonismu, navzdory jaderným raketám namířeným ze Západu směrem na Prahu... Zůstává pro lidi této země datum 25. února 1948 datem připomínajícím počátek emancipačního skoku pro dolních 15 milionů obyvatel země respektované, země více suverénní než dnes a země sociálně spravedlivé.

24. 2. 2024
Další díl podcastu Barikáda právě teď k poslechu.
S Vítkem Prokopem o demokratickém socialismu, o levicové politice anebo o tom jak se mladý student politologie k politice vůbec dostal.
24. 2. 2024

Válka Západu proti Rusku v datech: Že 2 roky? Kdepak! Už deset let! Státní převrat ukro-nacistů za miliardy dolarů. Vraždění Rusů v Doněcku, upalování v Oděse. Od Majdanu k Avdějevce. Paměť nám propaganda z hlavy nevymlátí

24. 2. 2024

Odpuštění sociálního pojištění pracujícím důchodcům vytvoří tlak na úspory, míní Opálka

23. 2. 2024

Napřed jsem ten pocit měla sama. Pak jsem si ověřila, že stejné myšlenky napadají i další lidi. Někomu se tady podařilo rozdrobit protest zemědělců, aby se do čela "hnutí odporu" mohl hrdinně postavit ministr zemědělství.

22. 2. 2024

Průzkum ukazuje, že 17 % voličů, kteří hlasovali poštou, přiznalo, že hlasovali ve státě, kde již nemají trvalý pobyt; 21 % vyplnilo hlasovací lístky za jiné osoby; 17 % podepsalo hlasovací lístky za rodinné příslušníky bez souhlasu (všechny tyto 3 praktiky jsou nezákonné ve všech státech USA) a 8 % respondentů uvedlo, že jim byla za jejich hlas nabídnuta „úplata“ nebo „odměna“.

22. 2. 2024

17. února 2024 uskutečnil Národně sociální klub s podporou Českého svazu bojovníků za svobodu a Klubu českého pohraničí Jakuba Kubaty Českobudějovicko a okolí s dalšími partnery podporující volební koalici STAČILO!, 25. Tradiční výstup na Kleť.

22. 2. 2024

Beseda s europoslankyní, předsedkyní KSČM a lídrem koalice STAČILO! Kateřinou Konečnou nad aktuálními tématy, návrhy koalice na řešení současné krize i nad postavením České republiky v Evropském parlamentu. Další hosté kandidáti do EP: Jana Turoňová, Petra Rédová, Jan Skalický, lídr voleb do krajských zastupitelstev v Jihočeském kraji za KSČM Kateřina Jirousová a glosátor Vidlák.

22. 2. 2024

V čísle 3/2024 Naší pravdy jsme pod titulkem Jak rozevřené jsou majetkové nůžky? analyzovali reálná data z průzkumu o rozdělení majetku v české společnosti. A konstatovali, že nejbohatší skupina 20 % české populace má v průměru nahromaděný asi 400krát větší majetek oproti průměru majetku ve skupině 20 % nejchudších obyvatel.

Stránky