Aktuality

17. 11. 2017

Včera jsem měl příležitost aktivně se zúčastnit pořadu "Máte slovo" Michaely Jílkové na ČT 1 spolu s Lenkou Procházkovou a Pavlem Kováčikem na jedné straně, Sašou Vondrou, Danielem Hermanem a Janem Bubeníkem. Zde je záznam docela zajímavé debaty, alespoň soudě dle některých ohlasů. Dušan Šrámek to na Facebooku komentoval slovy "bolševické peklo".

17. 11. 2017

Ilonu Švihlíkovou inspiroval vznik Demokratického bloku v českém parlamentě a věnovala této události jednu politickou satiru. 

Ještě včera byl svět plný řepky a beznaděje.
Oligarcha se salámem v ruce se Ti směje,
dnes však naděje zas žije,
jsou tu demokraté! – ach, srdce znovu bije.

16. 11. 2017

Brífink KSČM 16. listopadu 2017 po jednání KSČM s hnutím ANO. Video zde:  Článek v Haló novinách zde

16. 11. 2017

V podtitulku pořadu má uvedeno, že jde o fenomény dneška, na které v denním zpravodajství nezbývá čas. Jde o proměny společnosti, proměny technologií, proměny vztahů mezi lidmi. Přesto v uších diváků musela stále znít slova socialismus a komunismus. Co však bohužel nezaznělo, jsou slova alespoň jediného odpůrce kapitalismu, a to slova komunisty!

16. 11. 2017

Volebně neúspěšné tzv. demokratické strany se vrací ke kořenům. Jak jinak lze nazvat povedená taškařice v předvečer výročí ekonomického a politického převratu z roku 1989. Ti malí z nejmenších se hrdě jako jedna žena a jeden muž postavili před mikrofon a oznámili městu a světu, že utváří demokratický blok k vyřešení povolební krize, kterou sami režírují.

15. 11. 2017

Je to zvláštní. Policie si nově nesmí, kromě oficiálních akcí, natáčet žádné osoby. Prý by to narušilo jejich »lidská práva« a princip ochrany osobnosti.

15. 11. 2017

Kostka másla bude zanedlouho pod 40,- Kč. Nenaplní se tak obavy spotřebitelů, že cena kostky másla dostoupá až na 70,- Kč a zůstane tam na dlouho zafixovaná. Podobně rychle,  jako před nedávnem podražilo, teď opět zlevňuje.

14. 11. 2017

Ministerstvo školství by mohlo přijít o právo zabránit existenci soukromých škol, které by neodpovídaly jeho dlouhodobému záměru vzdělávání. Zrušit příslušnou pasáž školského zákona navrhla Ústavnímu soudu skupina 18 převážně pravicových senátorů.

14. 11. 2017

Říjen znamenal rozřešení velké politické hádanky letošního roku. Voliči projevili svoji vůli a česká levice rozhodně nemůže být spokojena. Na rozdíl od Katalánců sice mohli Češi volit v klidu a míru, ale výsledek ke klidnému spaní rozhodně nepovede. Levice (hlavně KSČM) musí nyní přijít s vlastní vizí budoucnosti českého státu.

13. 11. 2017

Velmi masivní reklama provázela televizní pořad o Kajínkovi. Asi jsme nemohli očekávat žádné „veledílo“. Už vybrané téma vyvolávalo rozporuplné diskuse, a to jak mezi odborníky, tak u laické veřejnosti. Televizní obrazovka však předčila očekávání. Z člověka, který soustavně porušoval zákony, se autoři chtíc nechtíc pokusili vytvořit akčního hrdinu, jenž okrádal bohaté, stát a pojišťovny.

12. 11. 2017

Česká televize poprvé v historii nevysílala tiskovou konferenci prezidenta republiky!

11. 11. 2017

Ještě k tématu zdanění finančních náhrad za nevydaný majetek (tzv. církevní restituce). Připojuji ze svého archivu zdůvodnění, které jsem byl připraven přednést na půdě Poslanecké sněmovny a hájit tak zákonodárnou iniciativu Jihočeského kraje. Že k tomu nikdy nedošlo, je smutným dokladem současné politické praxe.

10. 11. 2017

Karel Mikolin, KSČM Písek, oceněn na slavnostním shromážděním ve Španělském sálu Pražského hradu 9. listopadu 2017. Právě zde vyvrcholily oslavy 100. výročí vzniku spojovacího vojska.

10. 11. 2017

Výkonný výbor ÚV KSČM na svém zasedání projednal aktuální politickou situaci a přijal k ní stanovisko, které uvádíme v plném znění.

10. 11. 2017

Podle stínové ministryně zdravotnictví KSČM Soni Markové je zavedení eReceptu asi tou poslední kapkou pro lékaře v důchodovém věku, kteří nahrazovali chronický nedostatek praktiků v regionech. »Pravdou je, že Poslanecká sněmovna ani vláda, a to nejen současná, ale i minulé vlády, na tyto informace dlouhodobě nereagovaly.

9. 11. 2017

Povolební tahanice stran a hry médií vypovídají o úpadku české politiky

Od voleb do Poslanecké sněmovny uplynuly necelé tři týdny. V čem s tímto odstupem spatřujete příčiny špatného volebního výsledku levice, zejména KSČM?

9. 11. 2017

Opatření, která byla vyhlášena na Zlínsku veterináři v rámci zamezení šíření afrického moru prasat, jsou velmi tvrdá, ale nutná. Výjimka platí pouze pro prasata z registrovaných chovů. V místech vymezených ohradníky musí chovatelé do 1. prosince porazit všechna domácí prasata. Zde je však nutné říci lidem, jak bude nahrazena vzniklá újma, tedy škoda, jež jim porážkou prasat vznikne.

9. 11. 2017

KSČM v úterý prezentovala prezidentovi podmínky, za kterých by mohla podpořit menšinovou vládu hnutí ANO. Komunisté trvají například na zákonu o referendu, programu trvalého zvyšování minimální mzdy a ochraně přírodního bohatství. „S Andrejem Babišem máme zásadní problém. Naše programy se z velké míry míjejí,” říká místopředseda KSČM Jiří Dolejš, který byl hostem Interview Plus.

8. 11. 2017

Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na prodej vánočních kaprů a na určitou dobu na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Na poslední chvíli o tomto rozhodla vláda. Rybářské sdružení ČR podalo žádost o výjimku z EET při prodeji kaprů, který se uskutečňuje převážně na ulici. Měli k tomu mnoho důvodů.

8. 11. 2017

Ruská revoluce před sto lety byl unikátní pokus o globální civilizační alternativu. Pokus, který nakonec prohrál, i když posunul svět, a který dokázal v minulém století změnit i konkurenční, západní část světa.

Teorie revolucí

8. 11. 2017

Zástupci poslaneckého klubu KSČM se v poslanecké sněmovně vyjádřili k povolebním jednáním.

Videozáznam zde:

7. 11. 2017

Přehrávač Českého rozhlasu České Busějovice, pořad odpolední host ze dne  6. 11. 2017. Debata jihočeských poslanců - Radka Maxová (ANO), Jan Zahradník (ODS), Vojtěch Filip (KSČM) o povolebním vyjednávání. Záznam najdete zde.

6. 11. 2017

Rozhovor s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem. »Nebýt Říjnové revoluce, byl by vývoj ve světě, a to po celé zbylé století, zcela jiný a těžko by se vyvíjel ve směru jistých sociálních ústupků vedeními buržoazních států až k tzv. sociálnímu státu, který je dnes ničen«.

6. 11. 2017

Hádanice a strkanice, nekonečné diskuze, i to je povolební výsledek přinášející jen jakési vakuum nemohoucnosti a mnohdy i vítaný důvod, proč nic nedělat. Neřešit problémy a tleskat stagnaci a nečinnosti. Jakoby zapadly všechny sliby a naděje, jež pro mnohé z nás byly bezpodmínečně nutné pro stabilizaci a zlepšení našeho života.

Stránky