Aktuality

23. 2. 2020

Julius Fučík  se narodil 23. února 1903. V Plzni jako student poznal proletářské prostředí, v Praze při vysokoškolských studiích se dostal do užšího kontaktu s představiteli pokrokové mládeže. Po úspěšných literárních začátcích spoluredigoval studentský a dělnický časopis Avantgarda. Úzce spolupracoval s Rudým právem a dalšími novinami – přispíval do kulturních rubrik.

22. 2. 2020

Připomeňme si zatím sled historických událostí. Únor 1948 Protikomunistický blok se pokusil o politický zvrat. Ministři pravice podali 20. 2. demisi a vyvolali politickou krizi. Pracující po celé zemi vytvářeli akční výbory Národní fronty, sjezd závodních rad 22. 2. se plně postavil za požadavek KSČ nahradit reakční ministry a vládu doplnit. Jednohodinová manifestační stávka 24. 2.

22. 2. 2020

"Vláda Andreje Babiše je velice ambiciózní, někdy až nad rámec reality. Např. co se týče investičního plánu, snahy vytvářet superministerstva superministry, hledání zázračných manažerů, ale i netradičních postupů, které nevedou k cíli.

22. 2. 2020

Zástupci KSČM v parlamentu navrhují zrušit lustrační zákon z roku 1991.

21. 2. 2020

Ruské bombardéry zničily turecká obrněná vozidla a zbraně v Sýrii

DAMAŠEK, (BM) - Ruské bombardéry zničily turecké tanky, 18 instalací MLRS a asi 50 obrněných transportérů, dozvěděli se BulgarianMilitary.com s odvoláním na tiskovou agenturu Aviapro.

21. 2. 2020

Nejlépe se cítím doma. V Novohradských horách

Do podzimních krajských voleb je ještě dost daleko, přesto – můžete bilancovat stále ještě probíhající volební období? V krajském zastupitelstvu má KSČM sedm zastupitelů – jaký vliv jste zde dosud měli na rozhodování?

21. 2. 2020

Návrh, který zazněl z klubu ODS, a v diskusi ho vydatně podporovali dokonce zastupitelé z ANO, byl překvapivý a rozpoutal přestřelku a údiv zastupitelů KSČM. Nebylo zcela jasné na které straně zástupci jihočeské koalice a hlavně ANO sedí.

20. 2. 2020

Dne 13.února 2020 vynesl Evropský soud závazný rozsudek! Podle něj může každá vláda v EU okamžitě vyhošťovat uprchlíky! Je to její právo! V Čechách ta informace o tom právu nějak zapadla! Tak o ni informujeme!  Děkujeme, že naše pořady sledujete! Informujeme o tom, o čem ostatní mlčí! 

20. 2. 2020

Hledíme do budoucnosti a hájíme zájmy těch neprivilegovaných v této zemi. A těch je bohužel po 30 letech čím dál více. No a co se týče výroků pana premiéra Andreje Babiše, možná by stačilo, pokud by se ohlédl za minulostí a uvažoval v reáliích dneška.

19. 2. 2020

Tiskové prohlášení: „Pan Filip byl přijat pro bolest na hrudi. Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stádiu a ošetřen intervenční metodou.

19. 2. 2020

Americký velvyslanec v České republice Stephen King zaslal členům rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny PČR dopis, ve kterém označil zvažovanou digitální daň za diskriminační. King poslance varoval i před možným zavedením odvetných opatření ze strany USA.

19. 2. 2020

Soud v úterý zamítl návrhy prezidenta Miloše Zemana a poslanců ANO na zrušení části zákona o střetu zájmů přezdívané lex Babiš.

18. 2. 2020

Je šílené, dopustí li se protiústavního činu Ústavní soud. Je třeba přiznat, že právo být volen a ucházet se o veřejné místo není v této zemi rovné. Diktatura nic "nevlastnících" lidí brání vlastníkům v rovném výkonu práv, vyjádřil se na fb Štěpán Kotrba.

Nevěříme si?

18. 2. 2020

Válka mě do osvobození ještě několikrát zasáhla. V únoru 1945 při onom velkém bombardování Prahy, to jsem již chodil do druhé třídy, jsme nešli do sklepa. Necítil jsem se v tamním vzduchu dobře a zřejmě to rodiče respektovali.

17. 2. 2020

Projekt sociálních bytů, takzvaný program Výstavba, skomírá. Vláda se pokouší to změnit. Schválila nová pravidla pro přidělování dotací a úvěrů. KSČM tento krok podporuje, zároveň ale říká, že to nestačí.

16. 2. 2020

Argumenty k návrhu KSČM na zrušení lustračního zákona, sdělil v pátek v pořadu Události, komentáře prředseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Diskutovat s poslancem ODS Pavlem Žáčkem a moderátorkou Světlanou Witovskou.

15. 2. 2020

Krajský volební program KSČM podporuje  vytváření podmínek pro rozvoj zemědělské výroby a konkurenceschopnost zemědělských produktů, tedy i chov ryb a rybníkářství. S tím souvisí i správné hospodaření s vodou, podpora obnovy, údržby a opravy rybníků. Jak se ukázalo, je taková podpora při nedostatku vody správným řešením.

14. 2. 2020

Spotřebitelské ceny v lednu raketově vzrostly. Ve srovnání s lednem roku 2019 se zvýšily o 3,6 procenta. Ceny potravin se meziročně zvýšily o 6,3 procenta, rostly hlavně ceny ovoce a zeleniny o 10,7 procenta

14. 2. 2020

Volba veřejného ochránce ukázala, kam až mohou někteří ve své nenávisti zajít. Milion chvilek se pokouší diktovat pomocí výhružek poslancům, vládě i prezidentovi a vnucovat všem své myšlenkové směry. Diktát jakéhokoli směru je v demokratickém státě nepřípustný. Milion chvilek pohrozil demonstracemi v případě zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.

13. 2. 2020

Odpověď na písemnou interpelaci poslance Miroslava Grebeníčka na předsedu vlády Andreje Babiše ve věci kroků a opatření, kterými předseda vlády a vláda dosud reagovali a které kabinet připravuje v souvislosti s usnesením Poslanecké sněmovny ze dne 6.

13. 2. 2020

S napětím mnoho lidí čekalo na půlnoc posledního lednového dne, kdy Velká Británie opustila řady členských států Evropské unie, v očekávání, že se stane určitě něco velkého. Samozřejmě vše se točilo dál a až současné přechodné období ukáže jaký vliv to bude mít.

13. 2. 2020

Kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) se možná rozšíří. Počítá s tím pirátská novela Ústavy, kterou schválila Sněmovna. Úřad by podle ní mohl kontrolovat i hospodaření s dalšími veřejnými penězi. Mohl by také prověřovat hospodaření firem, v nichž mají stát nebo samosprávy většinový podíl.

12. 2. 2020

Stanislav Křeček čelil kritice, našel většinové zastání nejen u KSČM. Výhružky od spolku Milion chvilek, který na svém webu oznámil, že pokud by se stal veřejným ochráncem práv, uspořádá demonstraci, spíše napomohly jeho zvolení. Uvádí se, že obdržel z důvodů výhružek navíc téměř rozhodující 2 hlasy. Křeček podle něj v době normalizace chválil socialistickou revoluci a socialistické volby.

Stránky