Aktuality

24. 3. 2018

V sobotu 24. března se konalo 11. zasedání ÚV KSČM. Mělo na programu sice hlavně ekonomické body a přípravu podzimních voleb, ale kvůli politické situaci se zaměřovalo i na vyjednávání KSČM o podpoře či nepodpoře vlády.

24. 3. 2018

Připomeňme si krátce, jak nakonec zřejmě dojde ke schodkovému hospodaření města a nevýhodnému čerpání kontokorentního úvěru.

23. 3. 2018

Premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš jednal v pátek s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. Mluvili například o možném vyhoštění ruských diplomatů z Česka, a to kvůli útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii.
Filip: Doufáme, že nová vláda tolerovaná KSČM by taková rozhodnutí bez souhlasu komunistické strany nedělala.

22. 3. 2018

Bohuslav Sobotka se vzdá poslaneckého mandátu Jeho rozhodnutí je prý hluboce osobní. Překvapil vás avizovaný krok bývalého premiéra? Jak okomentoval jeho odchod ze sněmovny předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik najdete v záznamu. Zdroj: 

22. 3. 2018

Ve středu 21. března 2018 jednal Jihočeský krajský výbor KSČM. V úvodu nově zvolená předsedkyně Alena Nohavová přivítala hosta, 1. místopředsedu ÚV KČM Petra Šimůnka a nově zvolené a krajskou konferencí potvrzené členy krajského výboru.

21. 3. 2018

Ústa mne svrbí ještě teď. Už od pondělních Událostí, komentářů k výsledkům ruských voleb. Tématem měla být i chemikálie »Novičok«, kterou prý Moskva napadla dezertéra své rozvědky v Británii. Na tenhle horor si však moderátor pozval britského ambasadora. Jako by tušil, že mu do něj »hodím vidle« dřív, než zazní, můj duel s poslankyní H.

21. 3. 2018

Dnes bude jednat jihočeský krajský výbor KSČM, poprvé pod vedením nové předsedkyně Aleny Nohavové. Na pořadu jednání je také očekávaná volba vedení JčKV KSČM, vyhodnocení výsledků krajské konference ze dne 3. března a celá řada dalších otázek souvisejících s činností jihočeské organizace.

21. 3. 2018

Účelně a bez chyb. Tak zní verdikt Nejvyššího kontrolního úřadu ČR (NKÚ ČR) ohledně využívání prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) ze strany Jihočeského kraje při opravách silnic II. a III. tříd. Dalším pozitivním zjištěním je, že kraj, v porovnání s ostatními regiony, vyjdou tyto práce nejlevněji.

20. 3. 2018

KSČM navrhovala zálohované výživné už minulé volební obodbí. ČSSD se k tomu dostala až teď. Můžeme spekulovat, jestli to jsou obavy o ztrátu voličů nebo jiné zájmy.

19. 3. 2018

V sobotu 17.3. se opět po roce v Domě dětí a mládeže v Jindř.Hradci uskutečnil již 12.ročník soutěž v káče /stolní hra/.

Po úvodní části hrané ve 4 skupinách postoupili nejlepší do boje o 1.místo, druzí ze skupin soutěžili o 5. místo, třetí pak o 9.místo a poslední ze skupin hráli o 13. místo.

19. 3. 2018

V sobotu 17. března 2018 se uskutečnil turnaj ve stolním tenise v Ústí nad Labem. Turnaje se zúčastnili také členové strany v Českých Budějovicích, zástupci klubu 1. Máje a samozřejmě Komise mládeže JčKV KSČM.

Jihočeští sportovci tento rok získali hned tři medaile ve třech kategoriích.

19. 3. 2018

Dovolte mi popřát Vladimíru Putinovi k vítězství v prezidentských volbách. Dostavil se předpokládaný výsledek. Rusko je bezesporu významným hráčem na světovém politickém poli a já věřím, že s Českou republikou budou i nadále udržovány korektní vztahy.

19. 3. 2018

Výsledek prezidentských voleb v Rusku lze beze sporu označit za Putinův volební triumf – více než tři čtvrtiny hlasů 76,6 % (to ani sám nečekal), rekordní účast (přes dvě třetiny). Více než 90 % hlasů na Krymu (takto nějak to vypadá v "násilně anektované zemi")... Ale to už všichni vědí.

17. 3. 2018

Březnový vítr. 

15. března roku 1939 od šesti hodin ráno začala naši zemi, tedy to, co z ní zbylo po Mnichovu, obsazovat nacistická vojska. Invaze měla krycí název Březnový vítr. O dvanáct hodin později vjel Adolf Hitler se svou vojenskou ekipou Matyášovou branou na Pražský hrad. Začínalo šest nejstrašnějších let naší novodobé historie.

16. 3. 2018

Ve čtvrtek 15. března se uskutečnil v Branicích na Písecku velikonoční jarmark, který navštívily desítky spokojených návštěvníků. Nechybělo ani vedení KSČM Písecka v čele s Jiřím Lejčarem. K vidění, ale také k prodeji, byla celá řada rukodělných výrobků. Například velikonoční kraslice, a to odrátkované i vrtané, připomínající krajkové motivy.

16. 3. 2018

Na 9. března 2018 svolala skupina poslanců mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny na téma »Personální změny, které provádí vláda bez důvěry«. Předseda ODS Petr Fiala, jeden ze svolavatelů, na té schůzi jménem ODS obvinil prezidenta republiky Miloše Zemana poněkud nelogicky ze »svévole«.

15. 3. 2018

Čapí hnízdo je o ničem. Každý, kdo trochu zná trestní zákoník může vědět, že Babiš bude zproštěn viny. Komunisté a SPD nám jsou blíže než ODS, sama jsem někdy z premiéra Andreje Babiše zmatená, říká exministryně Válková z ANO

15. 3. 2018

VÍ DNEŠNÍ MLADÁ GENERACE CO ZNAMENÁ DATUM 15.BŘEZEN?

14. 3. 2018

Kateřina Konečná v pořadu Události, komentáře: My jako KSČM dlouhodobě říkáme, že danit se má tam, kde zisk vznikne, protože to je jediné poctivé kritérium.

14. 3. 2018

Vojtěch Filip ve sněmovních prostorách v Praze popřál v úterý dne 13. března všem ženám k MDŽ. Jako každoročně pro ně připravil i bohatý kulturní program, jehož hlavní postavou byl populární saxofonista, klarinetista a hudební skladatel Felix Slováček.

13. 3. 2018

Jak se změnila česká armáda za posledních 19 let? Jak se změnilo NATO a jak se změnila jeho role? Náš poslanec Alexaner Černý o tom mluvil s bývalým ministrem obrany a zahraničí Alexandrem Vondrou v pondělí 13. 3. 2018 na ČT24 v pořadu Události, komentáře.

13. 3. 2018

Marx zemřel právě před 135 lety. Byl to „především revolucionář. Boj byl jeho živlem“, pronesl nad jeho rakví Engels. Právě Marx dal „proletariátu jako první poznání, za jakých podmínek se může osvobodit.“ Engels je srovnal s objevy Mikuláše Koperníka.

13. 3. 2018

V parlamentu se poslanci utkají o to, zda má za neplatiče alimentů poskytovat výživné na děti stát. Návrh předkládá každé volební období KSČM.

12. 3. 2018

Otázka PL: Maďarský premiér Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které dle něj utočí na vlády zemí, které se migraci brání - včetně Maďarska, Česka a Slovenska. Soros dle něj chce přeměnit Evropu v kontinent migrantů. Co si o tom myslíte?

Stránky