Aktuality

15. 11. 2018

Ve středu se sešli šéfové koaličních stran kvůli kauze Babišova syna Andreje a jeho nedobrovolnému držení na Krymu. Premiér se sešel také s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem, kterému sdělil, že nevidí důvod, proč by měl odstoupit z funkce premiéra.

15. 11. 2018

Kde je pravda? Žijeme v právním státě, máme nezávislou policii, přesto však veřejný prostor plní různé kauzy, mnohdy opentlené přívlastky, jež jim dodávají na „zajímavosti a atraktivitě“. Vzniká tu jakási pravicová inkvizice, která důsledně a zásadně vlastní kauzy a prohřešky mete pod koberec. KSČM se bud rozhodovat podle skutečnosti, které budou potvrzeny orgány v trestním řízení.

15. 11. 2018

Sarajevo II, Nečas II, Kuciak II: Pouhé 4 dny před 17. listopadem a v době, kdy je premiér v cizině, probíhá v ČR pokus o destabilizaci země a svržení vlády! Důvodem bezprecedentního útoku na rodinu Andreje Babiše je dostavba 2 energobloků jaderných elektráren Temelín a Dukovany! Babiš na poslední chvíli Američanům cukl a toto je výsledek!

14. 11. 2018

V úterý 13. listopadu 2018 jednal, za řízení předsedkyně krajského výboru Aleny Nohavové, VV JčKV KSČM. Hostem jednání byl člen výkonného výboru ÚV KSČM Petr Braný. Jeho členové se seznámili s informacemi vrcholných orgánů ústředního výboru a závěry vyplývající z hodnocení komunálních voleb v okruhu své působnosti. Nezapomnělo se ani na zabezpečení práce členů krajského zastupitelstva.

14. 11. 2018

Ke vzniku vládní krize a pokusu o vyvolání pádu vlády je zneužita kauza Čapí hnízdo. Reportáž Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka nepřinesla žádné nové informace. Všechny informace zaznívající od pravicového opozičního bloku jsou součástí vyšetřovacího spisu.

13. 11. 2018

ZÁZNAM: Tisková konference KSČM 13. listopadu k nejnovějším událostem v kauze Čapí hnízdo a jednání ve sněmovně.

13. 11. 2018

Ne koncesionářským poplatkům, ne dalšímu zdanění mobilních telefonů!

Po 100 dnech vládnutí nám ministr kultury Antonín Staněk naznačil, že se budou možná zvyšovat koncesionářské poplatky, že se budou odvíjet dokonce od počtu lidí v domácnosti a že by se snad měly platit i za chytré telefony.

13. 11. 2018

Po odvysílání reportáže webu Seznam Zprávy týkající se Andreje Babiše ml., který figuruje v kauze Čapí hnízdo, se okamžitě zvedla vlna kritiky politiků vůči premiérovi. Politici napříč stranami požadují po Andreji Babišovi minimálně vysvětlení, někteří volají po hlasování o nedůvěře vládě i po jeho demisi.

13. 11. 2018

V neděli 11. listopadu navštívila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová Písek. Stalo se tak na pozvání Ondřeje Veselého, radního města Písek a poslance PČR. I když KSČM není oficiálním členem písecké zastupitelské koalice, tak návštěvu paní ministryně vítá. Ve shodě s vedením města Písek vítá uskutečnění prvotních kroků realizace sociálního programu KSČM..  

12. 11. 2018

Prachatický starosta Martin Malý hodně vysvětloval a také mlžil. Aby mohla být koaliční smlouva vůbec podepsána bylo zapotřebí ještě mimo koaličních stran minimálně jednoho hlasu. Tím hlasem byl nakonec hlas komunisty Zdeňka Kollara (KSČM). Taková je realita a bylo by poctivé si to veřejně přiznat a nemlžit.

12. 11. 2018

Jednou z priorit táborské KSČM, kterou jsme avizovali ve svém volebním programu, je výstavba sociálního bydlení, tedy především startovacích a sociálních bytů. V Táboře se v posledních letech neudělalo v této oblasti takřka nic a teorie, že je třeba spoléhat se na soukromé investory se ukazuje jako lichá.

11. 11. 2018

Petr Hájek oceňuje vtipný dárek českého premiéra Napoleonu Macronovi a žasne nad nebetyčnou sudeťáckou nehorázností při vzpomínce na mrtvé, které má Německo z obou válek na svědomí

11. 11. 2018

"Jen proto, že mám možnost něco učinit, zdaleka neznamená, že mám na to právo, tedy že to je vynutitelné státní mocí. A dokonce, že to musí nezbytně být ostatními respektováno nebo tolerováno".

11. 11. 2018

Na flanderských polích - In Flanders Fields
John McCrae ( kanadský lékař , pamětník krutých bojů)

Na polích flanderských vlčí máky kvetou,
tam mezi kříži, řada za řadou.
Zde hrob je náš. Však mezi červánky,
na nebi modrém slyšte skřivánky,
když dole kanóny tu svoji píseň řvou.

10. 11. 2018

Ve Slavonicích se ve středu 31. 10. 2018 konala ustavující schůze nově zvoleného zastupitelstva.

10. 11. 2018

Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by podle optimistických odhadů odvedl ze silnic až 5000 nákladních aut denně. Mimo zmenšení opotřebování vlastní silniční sítě  by nastal  pokles silniční nákladní přepravy asi jen o necelá dvě procenta. Vzhledem ke stavu silniční by to byl významný přínos pro odlehčení dopravy. Vnitrozemská vodní doprava by naopak posílila o osm procent.

9. 11. 2018

V pátek 9. 11. 2018 písečtí občané uctili památku válečných obětí při příležitosti Dne válečných veteránů a 100. výročí ukončení 1. světové války. Písecké komunisty zastupoval předseda a místopředseda okresního výboru Jiří Lejčar, Josef Kovařík a předseda jedné se základních organizací v Písku Milan Mička.  

8. 11. 2018

Nezaměstnanost se snižuje. Tento trend patří zajisté k úspěchům našeho státu a stavu ekonomiky. Jenže vše má svůj rub a líc. Jsou oblasti, kde poptávka po pracovních příležitostech převyšuje nabídku. Těžké to mají lidé kolem padesátky, matky s dětmi i mladí po ukončení studia, kterým chybí praxe. Ženy si oprávněně stěžují na menší plat oproti mužům.

8. 11. 2018

Jihočeská komise mládeže KSČM připravuje pro děti z dětského domova ve Volyni zábavné odpoledne na 28. listopadu 2018 od 15,30 hod. Sraz dalších ostatních zájemců, které tímto srdečně zveme, před budovou domova.

Záměrem je zpestření jinak šedého odpoledne dětem formou her a zábavy.

8. 11. 2018

Ustavující zasedání táborského zastupitelstva rozdalo karty a my, zastupitelé za KSČM, vyčkáváme. Vyčkáváme například na dosud neexistující programové prohlášení, kudy chce koalice v příštích letech Tábor vést. Ovšem nevyčkáváme s rukama v klíně.

7. 11. 2018

Dnes odpoledne jsem předal předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi svou rezignaci na funkci 1. místopředsedy. Symbolicky tak dávám na stůl klíče od Lidového domu a dost času k tomu, aby se sociální demokracie od toho dna už konečně odrazila.

7. 11. 2018

Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí ... Nestává se to často. To, že by vyšetřovatelé vystoupili proti nadřízeným tak kriticky jako v tomto případě. V případě, kdy jde o jednu z nejsledovanějších afér v zemi – dotační kauzu Čapí hnízdo, spojovanou předně se jménem současného předsedy vlády.

6. 11. 2018

Ve Slavonicích se ve středu 31. 10. 2018 konala ustavující schůze nově zvoleného zastupitelstva.

Stránky