Aktuality

26. 5. 2018

Ve dnech 29. a 31. května 2018 projede po dálnici D5 v Plzeňském kraji mohutný konvoj obrněné techniky armády USA, který míří na ruskou státní hranici přes Polsko do Pobaltí.

Konvoj se údajně přesunuje na vojenské cvičení NATO pod názvem Saber Strike 2018.

25. 5. 2018

Mnozí spoluobčané nevěnovali pozornost tomu, když KSČM zařazovala otázku hospodaření s vodou nebo její udržení v krajině do svých priorit. Až nyní – v době sucha – podobně jako když v pohádce Sůl nad zlato zjistil král, že se skutečně bez soli nedá žít – mnozí z nás zjistili opravdovou hodnotu vody, která je nevyčíslitelná.

25. 5. 2018

Městský výbor KSČM České Budějovice zve na pohádkový Dětský den, který se koná dne 25. května 2018 v 15 hodin. Místem konání zábavného odpoledne je Malý jez. Zveme děti všeho věku na soutěžení v mnoha zajímavých disciplínách a pěkné odměny nikoho z vás neminou.

24. 5. 2018

Výkonný výbor ÚV KSČM včera per rollam schválil stanovisko, které uvádíme v plném znění.

23. 5. 2018

Komunální volby se letos budou konat 5. a 6. října. Společně s nimi se uskuteční první kolo senátních voleb, v němž se obmění třetina horní komory.

Termín vyhlásil prezident Miloš Zeman. Jeho rozhodnutí musí ještě podepsat premiér Andrej Babiš.

23. 5. 2018

"Někteří občané, kteří spokojeni nejsou a snaží se toho využít, aby dehonestovali, popřípadě dokonce pohnali prezidenta k nějaké trestní, popřípadě soudní odpovědnosti. Toto zásadně odmítáme," prohlásil poslanec Leo Luzar, aby navrhl vyřazení bodu noviček ze středečního jednání sněmovny. Dále uvedl:

22. 5. 2018

Vojtěch Filip na dnešní TK KSČM: Odmítáme schůzi sněmovny zatěžovat náhradními tématy, navrhneme vyřadit z jednání sněmovny bod o novičoku. Jde spíš o útok proti Zemanovi. Prioritou na této schůzi jsou zákony, které jsou z dílny poslaneckého klubu KSČM, a to je zákon o obecném referendu a náhradní výživné.

22. 5. 2018

V pondělí 21. května 2018 jednal VV Jč KV KSČM. Jeho předsedkyně Alena Nohavová přivítala členy výkonného výboru a hosty jednání, mezi nimiž nechyběl ani předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

22. 5. 2018

Komise mládeže Jihočeského krajského výboru KSČM se v neděli odpoledne sešla v Českých Budějovicích za účasti předsedkyně Komise mládeže při ÚV KSČM Marie Pěnčíkové. Hosty jednání byli také předsedkyně Jč KV KSČM Alena Nohavová a místopředseda Ivan Nadberežný, přítomno na schůzi bylo dalších šest mladých členů strany.

21. 5. 2018

Dne 22. května 2018 od 12:20 se v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) koná tisková konference KSČM.

Téma:

21. 5. 2018

Mrzí mne, že rodiče nemocných či postižených dětí musí o peníze zoufale prosit, či vyhlašovat sbírky, aby dětem mohli zakoupit prospěšné pomůcky, nebo uhradit rehabilitaci. Chlubívali jsme se jednou z nejlepších zdravotních péčí.

21. 5. 2018

Předseda KSČM, se důrazně hlásí o slovo. Pokud si stávající premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) myslel, že se dohodne jen s ČSSD a s komunisty už to nebude tak složité, pravděpodobně se přepočítal. Šéf komunistů v sobotní MF Dnes položil Babišovi na stůl ultimátum. A pálil do ČSSD.

20. 5. 2018

Premiér v demisi Andrej Babiš má za sebou jednání se sociálními demokraty. Nyní ho čekají komunisté. Ti jsou připraveni se dohodnout, problém však mají s návrhem na posilování českých zahraničních misí. Na toto téma odpovídal pro online deník TÝDEN.CZ za KSČM Jiří Dolejš.

Jak hodnotíte aktuální vyjednávání o vládě?

20. 5. 2018

Nepřijatelnost a škodlivost vzájemným dobrým vztahům již dříve vyjádřil Vojtěch Filip za KSČM. Ostatní parlamentní politické strany cudně mlčí. 

19. 5. 2018

"Kdyby bylo téma »Benešovy dekrety« překonané, tak by ho za hranicemi neustále nevznášeli. Jsou to právě oni, kdo škodí vzájemným dobrým vztahům.

19. 5. 2018

Ve vyjednávání o toleranci vlády si KSČM stanovila především sedm podmínek, které byly písemně předloženy vítězi voleb a byly skutečně také všechny zapracovány do textu návrhu programového prohlášení. Je tedy důležité, jakým způsobem se tak stalo.

17. 5. 2018

Marie Pěnčíková, předsedkyně komise mládeže a předsedkyně ÚRK KSČM, se vyjádřila na stránkách Haló novin a na centrálním webu KSČM.  "Ač máme mladým co nabídnout, nedokážeme jim to říct, říká v rozhovoru Haló novin Marie Pěnčíko

17. 5. 2018

Dlouhodobě napjaté vztahy mezi těsně většinovou Teplárnou Tábor a.s. (vlastníkem je společnost E-on) a městem Tábor jako 49% vlastníkem akcií vyvrcholily přímou krizí na jednání valné hromady dne 20. dubna. Většinový vlastník akcií přehlasoval v těsném poměru téměř všechny návrhy města Tábor.

16. 5. 2018

Vláda v demisi nepodpoří při rozpravě Sněmovny ani jeden ze tří poslaneckých návrhů, které dnes posuzovala. Odmítla návrh poslanců STAN na posílení práv klientů směnáren stejně jako předlohu KSČM, podle níž by chudším lidem mohl náklady na právní zastoupení v civilních sporech nebo rozhodčích řízeních platit zcela nebo částečně stát.

16. 5. 2018

Záměr premiéra a lídra ANO Andreje Babiše sestavit menšinovou vládu s ČSSD, kterou budou tolerovat komunisté, začíná narážet na požadavky, kterými KSČM své hlasy podmiňuje. Komunisté odmítají posilování zahraničních armádních misí, a jak před pár dny zmínila europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná, hodlají vládě „narovnávat páteř”.

16. 5. 2018

Jaro pomalu ale jistě předává svou vládu létu. Jak se však bude chovat vláda v demisi a zda-li nám připraví další horké chvíle uvidíme. Ani ČSSD nezahálí. Předseda Hamáček zásadně drží pozice ve vztahu k vojenským misím a pravděpodobně bude následovat pochvala ze strany USA. Souputník Michal Hašek se snaží vyškrábat na nějakou tu funkci, ať to stojí, co to stojí. Uvidíme.

16. 5. 2018

Původně jsem chtěl psát o mediální zastírací taktice, mluvit a psát neustále o nesmyslných tahanicích kolem sestavování vlády, zatímco se v tichosti v Marakeši připravovala pro nás nebezpečná dohoda.

Dohoda, která k nám nažene zcela legálně ekonomické migranty z Afriky.

Stránky