Aktuálně

15. 7. 2024

Učitel soběslavského gymnázia Marek Adam se stal »hitem« mainstreamových médií před dvěma lety, kdy byl pranýřován za to, že »schvaluje ruskou invazi«. 

14. 7. 2024

Včera dopoledne si ruský dron 55 km od frontové linie vyčíhal velký ukrajinský vlak dopravující na frontu západní techniku, zásoby i posily. Vlak sledoval až do železniční stanice Budy u Charkova. A když v ní vlak zastavil, a Ukrajinci ho začali vykládat, ruský dron přesně do středu vlaku zacílil první ruský Iskander.

14. 7. 2024

KSČM odsuzuje útok na Donalda Trumpa. V politice se bojuje argumenty, ne kulkami a fyzickým napadáním.

Nenávist, nálepkování, osočování z kdečeho, to bují i u nás. Kdokoliv nesouhlasí s oficiální linií, je šváb, dezolát, sluha Putina ... K čemu to vede jsme už viděli na Slovensku, u USA, děsím se toho, kdo bude další, vyjádřila se Kateřina Konečná za STAČILO!.

13. 7. 2024

Anglosasové zkroutili klikami reproduktorů svého informačního stroje až na doraz a přesvědčili sami sebe, že jsou to oni, kdo dosud získal převahu ve všech světových konfliktech. Je pravda, že si nevšimli jiného procesu: v posledních sto letech rychle ztráceli respekt světové většiny.

12. 7. 2024

8. července uplynulo 30 let od úmrtí velkého vůdce Kim Ir Sena. Může se zdát, že je zbytečné připomínat si jeho život, jeho dílo, jeho osobnost. Žijeme však v době, kdy média o KLDR záměrně sdělují informace zkreslované, nepravdivé a zavádějící. Proto jen krátké shrnutí.

12. 7. 2024

Mediální analytik a publicista Štěpán Kotrba v rozhovoru s neČT24 sdělil své hlavní postřehy z uplynulého summitu NATO ve Washingtonu. Podle experta v brzkém budoucnu ve válečných konfliktech rozhodne pokrok států ve vysokých technologiích. Promluvil i o zásahu rakety do dětské nemocnice v Kyjevě.

12. 7. 2024

(Praha 12. 7. 2024) Vládní pětidemolice se rozhodla na čtvrtek 11. 7. svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny k projednání a přijetí novely zákona o koncesionářských poplatcích. Ta kromě zvýšení samotného koncesionářského poplatku a jeho pravidelného zvyšování o inflaci má přinést i rozšíření počtu zařízení, za která budeme platit.

11. 7. 2024

10. července 2024 předal na Krajský úřad v Českých Budějovicích volební zmocněnec Stanislav Míka a předsedkyně volebního štábu Alena Nohavová kandidátní listinu levicové koalice STAČILO!

Koaliční kandidátku tvoří Komunistická strana Čech a Moravy, ČSSD -  Česká suverenita sociální demokracie, Česká strana národně sociální a Spojení demokraté – sdružení nezávislých.

11. 7. 2024

Už od pondělí jsem vyzývána různými válečníky, k tomu, abych se vyjádřila k útoku v Kyjevě, při němž byla zasažena i dětská nemocnice. Ano. To je válka. Ta válka, kterou vy podporujete a do jejíž útrob lijete další a další miliardy korun, eur i dolarů.

10. 7. 2024

Jako vodohospodářský pracovník se rád pro měsíčník Naše Naděje vyjádřím k aktuálním otázkám současnosti o hospodaření s vodou.  

1) Voda a varovné signály hospodaření s vodou

Stránky