„Kolík“ Václav Lenc se dožívá 99 let a 60 let života je poctivým a věrným členem komunistické strany

16. 7. 2019

Populární sportovec Václav Lenc, známý pod přezdívkou „Kolík“ brázdil desítky let hokejová kluziště a fotbalové stadiony v celém Československu. Narodil se 18. července 1920 a patřil ještě do generace hráčů „pod obojí“, kteří stíhali působení ve vysokých soutěžích dvou nejoblíbenějších sportů. I díky tomu, že hokej se hrál jen v zimě a fotbal naopak v létě.

Václav Lenc působil v zelenobílém dresu Meteoru České Budějovice v záložní trojici Maroušek – Muzikář – Lenc, která byla tehdy pojmem u sportovních fanoušků. Také v hokeji patřilo jeho srdce zelenobílé barvě a následně v hrál v červeno-bílo-modrém dresu AC Stadion, později přejmenovaném na Slavoj České Budějovice. „Kolík“ Lenc hrál aktivně hokej od začátku 40tých let až do sezóny 1958/59, aby pak dlouhá léta trénoval na zimním stadiónu B-tým.

Záměrně nepíšeme o Václavu Lencovi v čase minulém. V těchto dnech se totiž tento sympatický sportovec a skromný člověk dožívá neuvěřitelných 99 let.

Soudruh Václav Lenc byl ve své životě také aktivním členem komunistické strany, aktivně pomáhal v činnosti ZO KSČM č. 3 v Havlíčkově kolonii v Českých Budějovicích. Pracovitost a skromnost provázela také jeho profesní život. Vyučil se jako pekařský tovaryš a nakonec pracoval ve funkci náměstka Jihočeských pekáren.

Václava Lence si váží sportovci, jeho bývalí spolupracovníci, děkovný dopis s blahopřáním mu věnoval předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, zdraví ho a děkují mu českobudějovičtí komunisté.

Autor: 
Iný, ptu
Zdroj: 
Vlastní, foto: archiv jchokej.cz