Aktuálně

28. 3. 2023

Za krásného podvečeru se v soboru 25. března od 17,00 hodin uskutečnil ve Strakonicích Mírový pochod. Občané se spontánně sešli na Hlavním náměstí a bez jakýchkoliv pokynů společně prošli kolem celého náměstí a okolních částí. Bez rozdílu politických preferencí dalo asi 100 lidí najevo, že chtějí jediné – MÍR.

28. 3. 2023

Vážení čtenáři, milé čtenářky,

28. 3. 2023

Dne 28. března roku 1592 se narodil uznávaný vědec, pedagog, filosof a spisovatel Jan Amos Komenský. Tento den si připomínáme jako Den učitelů. Myšlenkové dědictví Učitele národů zůstává v mnohém nadčasové a platné. Jak aktuální je jeho výzva: »Přestaňte, vy učenci, tolika různými spory a zápasy mást svět! Přestaňte, duchovní, tak rozmanitou maskou náboženství rozdělovat svět!

27. 3. 2023

Členové Základní organizace ČSBS Brno Kounicovy koleje, Okresního výboru Brno venkov a Veterinární univerzity v Brně každoročně uctívají památku popravených bojovníků proti nacismu v Kounicových kolejích v Brně.

27. 3. 2023

Dav naštvaných lidí se nedočkal registrace k zubní lékařce v Bechyni. Někteří přijeli až z Vysočiny

27. 3. 2023

V časech začínajícího českého národního obrození povstávalo české školství doslova z popela. V pramizerných materiálních podmínkách a pod kuratelou cenzury starého Rakouska významně pomáhalo probudit v pobělohorské době doslova ubitý český národ z hlubokého spánku, který mohl být smrtelný.

26. 3. 2023

Zahrádkaření zůstává doménou českých domácností. Pandemie a růst cen potravin tyto tendence jen posílily. Této činnosti, která je hluboce zakořeněná už v několika generacích, se věnuje zhruba polovina všech českých domácností, což je o něco málo více než před covidem.

26. 3. 2023

Je jen pár dní po březnovém novoluní a k dubnovému úplňku (6. dubna) tedy ještě docela daleko. Tmavá noc. Jako dělaná pro nějakou nekalou činnost. Neřku-li „lumpárnu“, píše v glose pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.

25. 3. 2023

KSČM dlouhodobě požaduje stoprocentní majetkové převzetí ČEZ státem za účelem kontroly výroby elektřiny i její distribuce a v neposlední řadě i pro nutnou dostavbu jaderných elektráren, kde ČEZ musí sehrát zásadní roli.

25. 3. 2023

Prostřednictvím sociálních sítí a emailové komunikace se v současné době šíří falešné oznámení obsahující výzvu k mimořádnému vyšetření a preventivní prohlídce osob na tuberkulózu s odkazem na Krajskou hygienickou stanici Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci, Wolkerova 74/6, Olomouc (dále jen „KHS“), podepsané vedoucí oddělení protiepidemického Mgr. Barborou Hanákovou.

Stránky