V pondělí 17. srpna jednal Výkonný výbor Jč KV KSČM a Krajský volební štáb Jč KV KSČM. Společné jednání zahájila předsedkyně výkonného výboru Alena Nohavová, přivítala předsedu ÚV KSČM Vojtěcha Filipa, člena výkonného výboru ÚV KSČM Petra Braného a další hosty.
V úvodu jednání byli přítomní informováni o činnosti a rozhodování vyšších stranických orgánů. Z hlediska celostátní politiky byly blíže objasněny postoje vedení strany k hodnocení návštěvy amerického ministra zahraničí Mika Pompea v ČR, které byly zapracovány do „Stanoviska VV ÚV KSČM k průběhu a výsledkům ...“.
Z hlediska celostátní a celostranické politiky byly vysvětleny okolnosti přijetí dalších sedmi rozšiřujících podmínek pro toleranci vlády. Tyto podmínky byly a stále jsou široce diskutovány občany. Vycházejí z programu KSČM a v současné době jsou příznivé podmínky pro jejich postupné plnění. Podrobnosti viz. leták.
Dále podle programu následovala široká diskuse na téma volby, volební program, volební desatero, zabezpečení volební prezentace, úloha médií a celá řada dalších otázek. S uznáním bylo přijato redakční znění návrhu Volebního programu jihočeské KSČM, který blíže a podrobněji objasňuje jednotlivé body „volebního desatera“. Veřejnosti bude představen 30.srpna 2020.
Řada diskusí byla vedena kolem využití vlastních i veřejných mediálních prostředků. O celém komplexu těchto otázek bude mj. uskutečněna porada vedení krajského výboru s kandidujícími. Jako stěžejní se na této poradě jeví objasnění obsahového zaměření a úloha politiky KSČM na stávající volební období 2020 - 2024. To hlavní o co jde jihočeské KSČM a co vychází z celostátní stranické politiky, je mj. přispět k průběžnému posilování veřejného sektoru.
Krajský volební štáb také projednal a přijal informaci senátního kandidáta Pavla Štětiny senátního obvodu č. 12 Strakonice (Strakonice, Písek, Prachatice) o zabezpečení těchto voleb. Přijatá informace byla zevrubná a obsahově vyčerpávající. Zvláště bylo oceněno široké využití dostupných mediálních prostředků a grafických prvků.
Celá řada diskusí zahrnovala projednání podrobností o využití a časovém schématu využití tzv. volebního Třešňáku, jeho vybavení volebními a propagačními materiály. Bylo konstatováno, že zabezpečení krajských a někde senátních voleb je připravováno a připraveno na dobré úrovni. Jednotlivé volební pomůcky a materiály jsou diskutovány s kandidáty a po schválení jsou průběžně distribuovány adresátům.
V závěru jednání byl připomenut význam publikování vlastních postojů a stanovisek o volebních tématech a jejich zaměření. To zřejmě budou také od nás voliči v rámci seznamování s kandidáty oprávněně vyžadovat.