Ruce pryč od prezidenta Zemana

30. 1. 2019
Není dne, aby média se zuřivostí sobě vlastní neútočila na prezidenta Miloše Zemana. Hledají jakoukoliv záminku, aby na něj mohla házet špínu.

Posledním aktem jejich nepřátelství je mediální obvinění, že prostřednictvím kancléře Mynáře, či dokonce sám, ovlivňuje rozhodování soudů. Média nám předkládají soudce jako oázu spravedlnosti a čistoty a prezidenta jako krále všech vyvrhelů. Jako bychom neznali nespočet soudních rozhodnutí, nad kterými nevěřícně kroutíme hlavou.

Ta poslední kauza, spojená s osobou bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy, vyvřela, jak jinak, než z útrob Bakalova Respektu, jehož útočná pera jsou namířena často proti Hradu. Jednalo se o téměř rok starý rozhovor mezi hlavou státu a hlavou jedné z nejdůležitějších celostátních soudních institucí. To by se nejvyšší představitelé státu a soudnictví nesměli setkávat? To by prezident nesměl prezentovat své názory ostatním pilířům moci?

Mám takový dojem, že by kormidelníci novinářů nejraději uzavřeli Miloše Zemana v Lánech, aby nemohl do ničeho mluvit a pokud možno o ničem rozhodovat, tak jako to provedl zástupce říšského protektora K.H. Frank se státním prezidentem doktorem Emilem Háchou.

Pochodeň nenávisti proti Miloši Zemanovi, kromě Bakalových médií, drží také veřejnoprávní rozhlas a veřejnoprávní televize. V „Názorech a argumentech“ Českého rozhlasu Plus tuto neděli (27.1) v 18 hod se sešli v diskuzi čtyři diskutující, všichni samozřejmě proti prezidentu Zemanovi. Nejvíc nenávistně se projevoval Daniel Kroupa – prohlásil že prezidentovo jednání snad naplňuje povahu trestního činu – k dokreslení zde odkazuji na ten pořad. Filosof Daniel Kroupa je ten, který je nejblíže objektivu (ten nejsilnější) https://plus.rozhlas.cz/kulaty-stul-mozne-ovlivnovani-soudcu-podoba-insolvencniho-zakona-zakon-o-7747407

Dle mého názoru, veřejnoprávní médium by mělo při diskuzích dbát na to, aby byly vyvážené. Pokud se jedná o prezidenta, jsou diskuze vždy v podstatě namířené proti němu.

Už jsem zde v minulosti navrhoval, aby byl znovu zaveden zákon, který by postihoval sankcemi média (ne soukromé osoby) za hanobení hlavy státu. Protože útoky proti M. Zemanovi jsou neustálé. Vyvěšení červených trenýrek místo prezidentské standarty na Hradě se setkalo s mediálním posměšným fanděním těm, kteří trenýrky na Hradě vyvěsili - skupině Ztohoven, místo toho, aby média zaujala stanovisko, že byla zneuctěn jeden z významných symbolů naší státnosti, prezidentská standarta a sídlo hlavy státu.

Přitom máme prezidenta, kterého by nám mohl celý svět závidět. Obrovská paměť. Schopnost přednášet své projevy bez papíru se skvělou větnou skladbou. Ale hlavní věcí je jeho ODVAHA nazývat věci pravými jmény. A hlavně ODVAHA zastat se těch, kterým právě justice uškodila. Tak, jako v případě Ing. Aleny Vitáskové, bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu, která bojovala proti solárním baronům a snažila se tak držet ceny energií přijatelné pro občany. Místo toho, aby si stát její činnosti vážil, byla na ni ušita imaginární kauza a ona byla odsouzena k osmi a půl rokům vězení. Její případ byl přihrán vhodnému soudci, který šel solárním baronům na ruku atd. Ano, i tak pracuje naše křišťálově čistá justice.

51 % občanů České republiky zvolilo Miloše Zemana svým prezidentem. Byl zvolen už podruhé. Zato 90% procent novinářů neustále prezidenta očerňuje natolik, že se lidé už bojí přiznat, že stojí při svém prezidentovi. Opět apeluji na odvahu spoluobčanů. Vy, kteří oceňujete jeho odvahu nazývat věci pravými jmény a jeho odvahu zastat se odvážného jednání druhých, mějte ODVAHU přiznat, že za svým prezidentem stojíte.

Autor: 
Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH a bývalý kandidát na prezidenta
Zdroj: 
https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698579