Chci zákon, aby obce nesměly přijímat migranty, navrhl v Rozstřelu Hannig

31. 8. 2018

Už osmkrát se Petr Hannig utkal o křeslo senátora, ani jednou však neuspěl. Stejně tak prohrál letošní prezidentské volby. Přesto boj o vysoká politická místa nevzdává a tentokrát kandiduje na senátora za Rozumné na Praze 8. Mezi hlavní body jeho programu patří protimigrantská politika.

Kdybych kandidoval za velkou stranu, jsem v Senátu už devětkrát, říká Hannig | (2:27) | video: iDNES.cz

„Říkám si, že důležitá je cesta. Cíl buď přijde, nebo nepřijde. Spousta lidí mi říkala, že kdyby nebylo Miloše Zemana, dali by hlas mně, mám podobné názory jako on. Mohl bych se tak dostat do druhého kola,“ řekl Hannig o svém neúspěchu v prezidentské volbě na úvod diskusního pořadu Rozstřel.  

Porážky jej evidentně nijak nedemotivují, vždyť do Senátu kandiduje letos už podeváté. A odmítá argument, že lidé chtějí v politice profesionály. „Úspěšné jsou šedé myši, které kandidují za velké strany, v Senátu není nikdo známý. Kdybych kandidoval od začátku za velkou stranu, jsem v Senátu už devětkrát. Velcí hráči - miliardáři - do mě bohužel neinvestují, vědí totiž, že ode mě by nedostali svůj desátek zpátky,“ přidal další názor. 

Hannig kandidoval už v několika různých obvodech, tentokrát to je na Praze 8. „Posledních několik let Praha nepřemýšlela se zdravým rozumem. Opravovala se Zenklova ulice a Praha 8 byla nedostupná. Praha 8 je na kraji, kde by mohla být sociální výstavba,“ navrhuje některá řešení v obvodu, kde za hlavní památky vyjmenoval libeňský vodojem (moderátor opravil na plynojem, pozn. redakce), střelnici v Kobylisích, kde byli popravováni lidé za protektorátu, nebo neobyzantskoklasicistní kostel v Karlíně.

Nejvíc na sebe upozornil loni na podzim, když oznámil, že se uchází o funkci prezidenta. Už jako prezidentský kandidát Hannig vystupoval jako euroskeptik a zemský vlastenec s protimigrantskou rétorikou.

V podobném programu pokračuje Hannig i nyní, v senátorských volbách. Vymezuje se proti přijímání migrantů z rizikových zemí, zároveň chce navrhnout zákon, který by zakázal obcím přijímat migranty v rozporu se státní imigrační politikou.

„Nejpalčivější problém je, že okraje Prahy by se mohly stát no go zónami, pokud budeme přijímat migranty. Jižní město je v tomto velmi nebezpečné,“ varuje Hannig. „Proto jeden z mých programů je, že navrhnu zákon, aby obce nesměly přijímat migranty v rozporu s celostátní migrační politikou. Klobouk dolů před Babišem, který vyhlásil, že nepřijmeme jediného migranta.“

A už nyní by chtěl zakázat nošení šátků a burek. „Chci je zakázat. V Německu se spustila lavina všelijakých problémů, kdy lidé hrubšího zrna napadají migranty. Je to nějakých třicet kilometrů od hranic. Co udělají? Přijdou sem. A když přijdou sem a nebudou moci nosit šátky a burky, tak půjdou zase jinam,“ myslí si.

Hannig chce také prosadit do zákona, aby v prostředcích veřejné dopravy povinně visely nápisy vyzývající k tomu, aby pasažéři uvolňovali místa starým lidem a těhotným ženám.

„Za našich mladých let neexistovalo, že by do metra přišel někdo o berlích, kdo nemůže stát, a přitom mladé děvče drželo dvě místa a dotyčného nechtělo pustit si sednout. To jsem viděl. Dnešní generace v sobě tyto zásady nemá. Mladí lidé nechtějí mít děti, je to pro ně zbytečná práce, a staré lidi by nejradši někam odsunuli a skartovali,“ podotkl Hannig.

„Chci nařídit, aby se majitelé nemovitostí o své domy starali“

Bytovou krizi v Praze chce Hannig řešit tím, že by nařídil majitelům chátrajících vybydlených domů, aby se o své nemovitosti starali. Pokud by domy nechali v havarijním stavu, platili by pokuty.

„Například v Provaznické ulici v centru Prahy není jediný obyvatelný dům. Domy většinou koupili zahraniční majitelé, následně vystrnadili nájemníky a teď jsou prázdné,“ vysvětlil Hannig.

Chce také navrhnout zákon, který by nařídil rádiím povinně vysílat určité procento české tvorby.

Předtím, než se vrhl na politickou kariéru, spolupracoval skladatel a rodák z Ústí nad Labem Petr Hannig se známými umělci, jako je například Lucie Bílá, Iveta Bartošová nebo Zdeněk Izer.

Roku 2002 založil Stranu zdravého rozumu a stal se jejím předsedou (strana se několikrát přejmenovala, dnes nese název Rozumní - stop migraci a diktátu EU – peníze našim občanům, důchodcům, dětem, zdravotně postiženým). Od té doby se osmkrát zúčastnil voleb na senátora, ani jednou ovšem nepostoupil do druhého kola.

Do druhého kola prezidentských voleb se Hannig neprobojoval, se ziskem 0,57 % hlasů skončil na pomyslném osmém místě z devíti. Přesto to nyní Petr Hannig zkouší znovu. Kandiduje například proti bratrovi Tomia Okamury Hayato Okamurovi (KDU-ČSL) nebo starostovi Prahy 8 Romanu Petrusovi (ČSSD).

Celý rozhovor si můžete pustit zde: 

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rozstrel-petr-hannig-neuspesny-kandidat-skladate...

Autor: 
iDNES.cz (vložil: jk)
Zdroj: 
https://zpravy.idnes.cz/rozstrel-petr-hannig-neuspesny-kandidat-skladatel-f85-/domaci.aspx?c=A180829_151705_domaci_nub