Usnesení Poslanecké sněmovny ČR přijaté na základě nepravdivých podkladů není legální

14. 7. 2017

Tzv. vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu s Chartou OSN, Severoatlantickou smlouvou i Ústavou ČR. A také, a to především, se zájmy ČR a nás, jejích občanů.

Pro pány Laudáta, Fialu, Kalouska a další válkychtivé obskurní figury, považující se za pupky světa a "politickou elitu".

Nevážení pánové (a samozřejmě dámy - Němcová, Langšádlová ...). Pevně věřím, že jste pozorně sledovali slova, kterými komediant ve šmírácky hrané roli ministra obrany, Martin Stropnický, zdůvodnil utracení půl miliardy korun, hazardování se životy desítek českých vojáků, podílnictví ČR na porušení tak základního dokumentu mezinárodního práva, jakým je Charta OSN, a především zatažení vás všech do trestného činu podílnictví na porušení Ústavy ČR.

Náš smutný klaun vám sdělil, že "čtyři členské země, naši partneři, naši spojenci, požádali o pomoc". Nepožádali. Tento tzv. Tuskův plán schválila ještě Obamova vláda, a současný establishment USA jen pokračuje v jeho plnění. Třem malým pobaltským zemím to bylo na summitu ve Varšavě prostě jen oznámeno, a nikdo se s nimi víc nebavil. Mimochodem, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Polsko dohromady disponují cca 128.000 muži ve zbrani, zatímco na druhé straně ruské hranice je v posádkách poblíž hranice cca 65.000 ruských vojáků, tedy přibližně polovina. Na co jsou v Pobaltí potřeba další vojáci, jichž není dohromady ani pluk, ale pocházejí z téměř všech dalších zemí NATO? K čemu tahle "celonatovská armáda" o počtu cca 4000 mužů, když na místě je vojáků víc než dost? To vám nějak opomněl sdělit.

Podle Severoatlantické smlouvy, kterou naprostá většina z vás ani nečetla, natož aby jí rozuměla, je možné poskytnout v rámci NATO pomoc pouze a jedině cestou jednomyslné aktivace článku 5, a to pouze a jedině v případě přímého napadení jedné nebo několika členských zemí. Ani pak ale není pomoc povinností, ale je na zvážení každé členské země, zda ji poskytne nebo ne. Cokoliv jiného je v rozporu s alianční smlouvou, zejména s jejím jediným skutečně závazným článkem 1.

"Rozhodlo se na varšavském summitu na úrovni předsedů vlád a hlav členských států, že tomu tak bude, že se tomu bude říkat EFP program a že jednotlivé členské státy jsou žádány o příspěvky, že ta čtyři praporová uskupení budou vedena Brity, Kanadou, Německem a Spojenými státy a ať ostatní členské země k tomu přispějí."

Ano, tohle je skutečně naprosto přesný popis situace. Diktátu na úrovni Mnichovské smlouvy. Na Varšavském summitu nepadlo ani slovo o tom, že by měl být aktivován článek 5, nebo o řešení situace mírovou cestou. Bylo však "dlouze diskutováno, jestli článek 5 platí". Došlo k tak zásadním rozporům o EFP mezi USA a zejména východoevropskými zeměmi Aliance, že se to už nedalo ututlat, a musela nastoupit krycí legenda. Přitom české vládě tam bohatě stačilo jasně říci, že žádné vojáky nikam nepošleme, a bylo by hotovo.

No a konečně Ústava. Ta dává možnost parlamentu vyslat vojáky AČR do zahraničí nejvýše na dva měsíce. Ne na tři čtvrtě roku, jak jste odhlasovali vy. Uvědomili jste si vůbec, že se objektivně podílíte na spáchání trestného činu, protože vaše hlasování je v rozporu s Ústavou? Myslíte si, že Vám k beztrestnosti pomůže imunita? Tak to je zásadní omyl.

Sečteno a podtrženo. Tzv. vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu s Chartou OSN, Severoatlantickou smlouvou i Ústavou ČR. A také, a to především, se zájmy ČR a nás, jejích občanů.

Apeluji na vás, nesnažte se už, prosím, ve vlastním zájmu ve zbývající době trvání vašeho mandátu co nejvíce poškodit naši zem. Ukončit působení ve Sněmovně lze mnoha způsoby, a varianta "do tepláků" není optimální. Postavte se lidem, kteří z vás i z nás dělají blbce. Z různých důvodů. Ale určitě ne ve prospěch nás, voličů a konec konců ani vás, "politiků". A pamatujte - volby se blíží. 

Autor: 
Jaroslav Štefec
Zdroj: 
Profil PL