Vzkaz VLÁDĚ ROZKLADU: Odejít, a to hned!

18. 5. 2023

Této vládě vyprázdněnců se podařilo přivést náš stát do stavu setrvalého rozkladu. Rozkladu institucí, rozkladu ekonomiky, rozkladu mezilidských a mezigeneračních vztahů, rozkladu naší pozice ve světě, rozkladu morálního.

Proč dochází ke komplexnímu rozkladu a proč je příčinou právě tato vláda je patrné z následujícího:

1. Nejdříve cituji z článku v Novinkách:

""U navyšování důchodového věku platí, že se nic nezmění pro dnešní padesátníky a starší," sdělila Právu mluvčí úřadu Eva Davidová v polovině února. - Podle současných plánů ministerstva se má od roku 2025 věk odchodu do důchodu řídit průměrnou dobou dožití s tím, že by každý ročník měl strávit v penzi v průměru 21,5 roku. Podle poslední důchodové ročenky v roce 2021 lidé trávili ve starobní penzi v průměru 23,9 roku. - Podle současných pravidel se každému populačnímu ročníku odchod do penze mírně navyšuje, tato hranice se ale měla zastavit v roce 2030 na 65 letech. - Zvyšování důchodového věku je součástí reformních opatření, jež zahrnují i zpomalení tempa valorizací důchodů a zpřísňují podmínky pro odchod do předčasného důchodu. "Důchodová reforma je nezbytná. Už není na co čekat," prohlásil ve čtvrtek ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL)... - "Pokud nic neuděláme, může se stát, že na důchody prostě nebudeme mít, a budou proto velice nízké. A to nemůžeme dopustit," dodal."

Viz: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-padesatnici-pujdou-do-penze-pozdeji-slibum-navzdory-40431351

2. Proč najednou taková změna? No prostě došlo k tomu, před čím byla tato vláda varována z vícero stran, např. z pera Daniela Prokopa, který je členem NERVu v článku pro Práva:

"Obrovskou chybou vládních politiků jsou potom apokalyptické zkazky, že "dnešní čtyřicátníci nebudou mít žádné důchody". Neodpovídají realitě. I udržitelné verze vývoje státních důchodů počítají s tím, že průměrné důchody budou tvořit okolo 35 procent průměrné mzdy, což při zvyšování reálných mezd nemusí být tragédie. Vytváření mýtu, že důchody nebudou a celý důchodový systém je letadlo, motivuje mladší lidi maximálně se vyvázat z placení daní a odvodů, což nakonec k neudržitelnosti povede."
Viz: https://radimvalencik.pise.cz/10846-daniel-prokop-jak-na-duchodovou-reformu-3.html

(Celý obsáhlý článek Daniela Prokopa stojí za přečtení a představuje promyšlenou a komplexní alternativu skutečné reformy penzijního systému vůči destrukčním krokům této vlády.)

3. Na začátku března jsem k tomu napsal:

"Co je tedy tím hlavním důvodem snahy "silou moci", "za každou cenu", prostřednictvím lží a pokroucením práva i parlamentních procedur provést tuto loupež? Hlavním důvodem je podlomit důvěru v nedotknutelnost průběžného penzijního systému a v průběžný penzijní systém jako takový. Průběžný systém je totiž mimořádně stabilní i v turbulentních podmínkách. Prostě proto, že je "živen" z peněz, které lidé aktuální vydělávají. Proto přežije jakoukoli inflaci, státní bankrot, měnovou reformu. Jakákoli jiná aktiva mohou padnout. Průběžný penzijní systém bude fungovat, pokud budou lidé žít a pracovat. Oslabit jej může jen cílené administrativní podrývání důvěry v něj, což se právě děje.
Viz: https://radimvalencik.pise.cz/10788-proc-se-vlada-pokousi-o-velkou-penzijni-loupez.html

(Doporučuji přečíst celý článek pod tímto odkazem.)

Závěry:

1. Tato vláda již nebude schopnost obnovit důvěru v její konání, která je nutná, aby fungoval stát.

2. Čím dřív odejde (včera bylo pozdě), tím lépe pro nás i pro ni, tím více se sníží riziko krachu ekonomiky.

3. Tzv. balíčky nejsou krokem k záchraně ekonomiky, ale nástrojem její destrukce (vláda vyprázdněnců, která se nechá řídit pokyny cizí moci, si to patrně ani neuvědomuje).

4. Nejvíce elegantním, přirozeným a pro vládu i nejméně bolestným způsobem odchodu by bylo nechat hlasovat o důvěře v nový "program" (to, co dělá je na hony vzdáleno programu, kterým jí byla dána důvěra), přitom tak, aby vynuceným odhlasováním nesmyslů nebyly pohřbeny příslušné politické strany (programu rozkladu důvěru dát prostě nelze a je v zájmu většiny stran vládní koalice, aby se alespoň trochu očistily.)

5. Pak by prezident jmenoval vládu odborníků. Nenapadá mně nikdo vhodnější, než Karel Havlíček jako premiér. Vím, že mě za tento návrh asi nebude mít rád, ale je potřeba, aby tam byl někdo, kdo ví, jak může vláda a její aparát fungovat. Kromě toho bude potřeba velmi rychle se rozloučit s velkým počtem endoparazitů (neschopných vyžírků), které si tam tato vláda natáhla a kteří nejen nic neumí, ale zajímají se jen o to, jak si nakrást, což demoralizuje výkonné jádro státního aparátu.

6. Současně lze uspořádat odborné fórum, na kterém budou předloženy již připravené materiály zaměřené na konkrétní návrhy na cestu z krize, na základě kterých lze během poměrně krátké doby připravit komplexní program nápravy.

Teď se práce na vizi bude hodit!

Autor: 
Radim Valenčík
Zdroj: 
Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/10903-vize-jakou-potrebujeme-518.html