Vítězslava Baborová: Naše děti

10. 7. 2024

Naše děti

Největší devizou každé společnosti jsou děti. Asi si pravicová část národa neuvědomuje, že bez nich neexistuje budoucnost českého národa. Asi jim nevadí, že Čechy nahradí lidé jiných národností, protože za posledních třicet let stále klesá porodnost a nyní k nárůstu počtu obyvatel dochází pouze díky migraci.

Nejvyšší porodnost jsme měli po válce, pak v sedmdesátých letech. Nyní za rok 2021 je nejhorší. Není to tím, že mladí lidé nevěří této vládě, která je pouze zadlužuje a navrhovaná opatření jsou nejen nedostatečná, ale zaplatí to především i ty mladé rodiny? Mladí nevěří v budoucnost národa. Když volí pravici, tak proto, že se jim tluče do hlavy, že je to in.

Co se dělá pro zvýšení porodnosti? Zhola nic. Nejsou školky, ty se zrušily, školy, byty, novomanželské půjčky, chybí pediatři, dokonce se ruší dětská oddělení v nemocnici, nejsou dětští zubní lékaři (pravidelné preventivní prohlídky jsou socialistickým přežitkem).

Roste šikana na školách. A kdyby jenom to, ale roste i počet dětských sebevražd. V Brně si vzal letos v lednu život deváťák, který byl terčem šikany a jeho spolužáci na šikanu upozornili vedení školy. Pan ředitel (člen KDU-ČSL) sdělil, že k sebevraždě nedošlo na půdě školy a tudíž se to školy netýká. Ano, tak se to nyní řeší. Česká školní inspekce dostala již v únoru podnět k prošetření a do školy přišla prý až v červnu dle sdělení jedné z dvanácti odcházejících učitelek.

Místostarosta Brna – střed, který má v kompetenci školství, pan Vrubel (KDU – ČSL) ještě v červenci něco prošetřuje. Údajně na straně ředitele stojí někteří rodiče žáků. Nepřipomíná vám to něco? Podobnost čistě náhodná. Být v kůži lidovce ředitele, tak se pomodlím a rezignuji na funkci ředitele dokonce fakultní školy.

Blíží se volby do zastupitelstev krajů. Ty mají v dikci sice střední školství, ale i tam je přehršle problémů. Jedno mají společné, zadluženost a porodnost. Když jsem před desítkami let na Jihočeském krajském zastupitelstvu hovořila o těchto problémech, tak mi tou pravou části spektra bylo řečeno, že mladí nyní cestují, že je to stejné jako v té vysněné západní části Evropy a vlastně je všechno OK. Když jsem hovořila, že Československo mělo v roce 1989 vyrovnané saldo, tak to byla dezinformace. Vlastně tak se tehdy ještě nemluvilo, byla to lež. Proto pro ty, kteří mi zase budou spílat, že je to fake news, tak uvádím grafy. Statistika nuda je, má však cenné údaje.

Autor: 
Vítězslava Baborová
Zdroj: 
Vlastní