Svěřte Budějovice tomu, kdo jim rozumí

1. 10. 2019

S tímto heslem před rokem kandidovali komunisté do voleb do Magistrátu statutárního města České Budějovice. Jak se k práci pro občany postavili, jak postupně plní sliby dané spoluobčanům zvolení zastupitelé – Petr Braný, Vojtěch Filip, Ivan Nadberežný a Jan Pikous bylo možné ohodnotit nebo zkritizovat na setkání pod názvem „ Diskuze s komunisty“, které se uskutečnilo odpoledne v pondělí 30. září před budějovickou radnicí. A veřejnost přišla a diskutovala. Některé zajímala bezpečnost ve městě, kamerový systém, kdy už konečně přestane vykrádání sklepů. Jiní se ptali na zlepšení dopravní situace, dostavbu dálnic D3 a D4, které by odlehčily svými obchvaty průjezdu nákladní dopravy přes město, s tím samozřejmě souvisí i parkování, které je na náměstí dražší než v Praze. S dopravou souvisely i dotazy, jak se dohodl Jihočeský kraj s městem na provozování a dostavbě letiště. Starší občany trápí nedostatek levných bytů, městských bytů, ve kterých se připravuje zdražování nájemného., jak bude zdražovat teplo a voda.

Odpoledne však nebylo jen diskusní, ale král lidovek Jožka Šmukař se svou cimbálovou muzikou náměstí roztančil – a to do slova. Mladí lidé, přihlížející cizinci se pustili do tance, někteří si pobrukovali, jiní si podupávali do rytmu.

A jestli má smysl obdobné akce pořádat. Samozřejmě, že má. Všechny dotazy máme srovnané a předáme je jednotlivým našim zástupcům ve výborech a komisích města, abychom s nimi dále pracovali a řešili je. Komunisté v našem městě opravdu jen neslibují, ale pracují na jejich realizování.

Poděkování patří moderátorce celého odpoledne Pavle Švepeš Šlahúnkové, realizačnímu týmu OV a MěV KSČM, Jožkovi Šmukařovi za krásnou atmosféru a všem sponzorům, kteří nám věřili a akci podpořili.

Autor: 
a foto: Květa Šlahúnková, předsedkyně OV KSČM České Budějovice
Zdroj: 
Vlastní

Fotogalerie