Protiproud Petra Hájka: Bude generální stávka?

22. 5. 2023

Na to lze odpovědět s téměř stoprocentní jistotou: Samozřejmě nebude. Ani žádná menší, lokální, oborová, natož všeobecná, generální. Josef Středula, šéf největší odborové centrály sice bezprostředně po zveřejnění další vlny fialových opatření na další vlnu rabování (nejen) peněženek daňových poplatníků tím pohrozil, ale teď již je v podstatě ticho.

Tak trochu jako když oznámil svou kandidaturu na českého prezidenta, aby z ní pak "překvapivě" odstoupil – a doporučil volit českou Čaputku zvanou Danuše Nerudová. Ten chlapík je jedním z nich: Žvaní - a pak zradí. Takže kdepak stávka! Ani na větší demonstrace to už nevypadá. Celý článek zde: 

Na jiném místě médií se vyjádřili:

Politolog Zdeněk Zbořil ve svém dnešním (PL) Rozjezdu poukazuje na to, že vláda se nemusí hrozbám generální stávky zrovna smát, ale ví, že jsou to jen velká slova, za kterými jsou malé činy. „Dovolím si na základě studia historických změn a ‚revolucí‘ v různých částech světa tvrdit, že pan Středula nejen tváří generální stávky nebude, ale že ani nebude stát v čele revolučních změn po ní následujících,“ předpokládá.

Šířeji a opět skepticky se k dané politické situaci vyjádřil Jiří Paroubek slovy "Kdy se dočkáme generální stávky?" zde:

JK: Na vzedmutí opravdové velké vlny občanské nespokojenosti a vznik jisté úrovně revoluční situace si zřejmě musíme ještě počkat. Do té doby je potřeba hodně pracovat a proto nás čeká mnoho aktivní a trpělivé práce.

Autor: 
Petr Hájek, (jk)
Zdroj: 
https://protiproud.info/