Den válečných veteránů byl 11. listopadu připomenut vzpomínkovými akty v celé řadě jihočeských měst. V Písku byl připomenut u památníku letců v Palackého sadech. Přítomné občany příjemně překvapily květy vlčích máků, které jako by vyrostly po vzoru polích flanderských v okolí památníku a celém prostoru vzpomínkové akce. Velkým potleskem byl v úvodu oceněn přednes básně Na polích flanderských v podání Markéty Merhoutové ze Základní školy J. K. Tyla.
Vzpomínkové akce zúčastnila celá řada osobností. Například 1. místostarostka města Petra Trambová s místostarostou Josefem Soumarem a píseckými zastupiteli. Z hostů pak europoslankyně Petra Maxová, ex senátor Jaroslav Větrovský, v zastoupení senátor Tomáš Fiala, početná delegace vojáků - veteránů, pedagogický sbor ZŠ J. K. Tyla se svými žáky, ředitel Obchodní akademie Písek Mgr. Pavel Sekyrka, Th.D. atd. Z ostatních se zúčastnila, tak jako každý rok, delegace píseckých komunistů v čele s předsedou a místopředsedou Jiřím Lejčarem, Josefem Kovaříkem a zastupitelem Karlem Vodičkou. Z dalších zástupci místních správ a samospráv okolních obcí například z Bernartic a Dobevi. Nechyběli členové a hlavní organizátoři z Jednoty Československé obce legionářské Písek (ČsOL) v čele s předsedkyní Evou Veselou a moderátory Jaroslavem Pospíšilem a Martinem Lancem.
Připomeňme si nyní krátce dobový sled základních událostí. Tehdy před 104 lety v roce 1918, 11. listopadu, 11 hod. a 11 min. bylo podepsáno příměří ve vlakovém voze v Le Francport u města Compiègne mezi spojenci tzv. Trojdohody Francií, Anglií a Ruskem na jedné straně a Německem na straně druhé. Tím fakticky skončila 1. světová válka a tento den a rok byl ustanoven jako symbol pro padlé vojáky.
Den válečných veteránů si v ČR připomínáme od roku 2001, o tři roky později byl zařazen mezi významné dny. Od této doby je den 11. listopadu věnovaný památce válečných veteránů a ukončené 1. světové války.
Tento den spolu s květem vlčího máku a básní Na flanderských polích se tak stal symbolem pro padlé vojáky.