Osobní poděkování Kateřiny Konečné členkám a členům strany za podíl na volební kampani a výsledcích voleb do EP

14. 6. 2024

 Vážené soudružky, vážení soudruzi,

v první řadě bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se podíleli na volební kampani a práci mezi lidmi, čímž jste přispěli k tomu, že jsme ve volbách do Evropského parlamentu obsadili celkově skvělé 4. místo (na třetí místo nám chybělo 0,7 %) a získali téměř 284 tisíc hlasů. Jen pro srovnání – v posledních volbách do Poslanecké sněmovny KSČM získala 193 tisíc voličů, a to při dvojnásobné volební účasti.

Díky ale patří i těm, kteří měli odvahu vydat se novou – pro KSČM neprobádanou – cestou širší koalice pod odvážným názvem STAČILO!, z něhož si dokonce naše politická konkurence po určitý čas tropila legraci. Vaší podpory si velmi vážím, protože pro nás komunisty tato cesta znamenala jednoznačně posun vpřed. Když jsem vám po volebních debaklech v letech 2020 a 2021 slibovala, že KSČM společně navrátíme na místo, které jí patří, tak tímto výsledkem jsme společně zastavili 10 let trvající sestupnou trajektorii našich výsledků.

 Je teď jen na nás všech, abychom dokázali tento skvělý start zúročit ve volbách do krajských zastupitelstev, které nás čekají už za pouhé 3 měsíce. Úspěch nám ale do klína nespadne sám o sobě. Potřebujeme kvalitní obsazení kandidátek, propracovaný program, který budeme umět dobře „prodat“ veřejnosti – tedy potřebujeme opět zabrat i na poli politického marketingu. K tomu všemu bude nutná i pořádná špetka odvahy dělat věci jinak než doposud a hlavně, a na to bych chtěla apelovat, spolupráci – nikoli soupeření – mezi sebou.

Věřím, že se nám to společnými silami podaří. Za sebe slibuji, že udělám pro úspěch maximum.

S velkým díky

Kateřina Konečná, předsedkyně ÚV KSČM

Autor: 
Kateřina Konečná, předsedkyně KSČM
Zdroj: 
Vlastní