Milan Krajča: Ve volbách do EP volte č. 26 - koalici STAČILO!

3. 6. 2024

Vážení přátelé a soudruzi!

Již za několik málo dní, 7. a 8. června, se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Jako komunisté považujeme tyto volby za mimořádně důležité. I proto KSČM iniciovala vznik volební koalice STAČILO! v rámci níž v evropských volbách kandidujeme. Společná široká kandidátka sdružuje různé síly, které nesouhlasí se stávající situací v Evropě i v naší zemi. Vedle nás komunistů tak v této koalici najdete liberály, konzervativce, národní socialisty i někdejší sociální demokraty. Nejen opakované průzkumy volebních preferencí, ale i mimořádně příznivé ohlasy na mnoha desítkách setkání po celé republice svědčí o rostoucí podpoře naší koaliční kandidátky, kterou vede předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. 

Naší prioritou je mír a odmítnutí válečnické politiky Bruselu. Proto se také zcela jednoznačně stavíme proti financování zbrojení z rozpočtu Evropské unie, snahám zřídit společnou evropskou armádu a dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu. Dále chceme mimo jiné zamezit každoročnímu vyvádění stovek miliard korun z České republiky, ke kterým na úkor českých pracujících a státu dochází kvůli odlivu dividend či zneužívání vnitropodnikových cen. Proto prosazujeme zásadní zdaněním nadnárodních korporací, energetických společností či internetových gigantů. Jsme navíc přesvědčení, že například energetika a strategická infrastruktura musí být ve veřejném vlastnictví. Mezi tématy, se kterými jde koalice STAČILO! do voleb, je ale třeba také odmítnutí Evropskou unii prosazovaného Green Dealu, kvót na přijímání migrantů či snah o nahrazení koruny Eurem. Požadujeme zkrácení pracovního týdne bez krácení mezd. Odmítáme pracující chudobu a jsme za to, aby příjem z jednoho zaměstnání stačil na zajištění důstojného života. V neposlední řadě chce koalice STAČILO!, která kandiduje s volebním číslem 26, prosadit zákaz dvojí kvality potravin i jeho důsledné vynucování a posílení práv spotřebitelů, protože odmítáme, aby Česká republika byla i nadále odpadkovým košem Evropské unie.

Volby do Evropského parlamentu budou mimořádnou příležitostí vyjádřit náš odpor nejen k politice Bruselu, ale také k současné české protilidové vládě. Stávající vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů bez jakýchkoliv pochyb prokázala, že patří k těm nejhorším v naší historii. Její představitelé se stali zosobněním nejen asociálnosti, ale i neschopnosti a nekompetentnosti vládnoucí třídy. Mají na svém kontě drastické zdražování, pokles reálných mezd, energetickou krizi, rekordní inflaci, výrazný nárůst chudoby, úsilí o další destrukci sociálního a důchodového systému… Tomu všemu hodláme říct STAČILO!

Využijme proto nadcházejících voleb k hlasování proti dnešní mizérii!

Více informací naleznete na webech KSČM: www.kscm.cz, koalice STAČILO!: www.stacilo.cz nebo na mém facebooku: www.facebook.com/milankrajcacz

S pozdravem a díky za podporu

Milan Krajča

Autor: 
Milan Krajča, místopředseda ÚV KSČM
Zdroj: 
emailem