Macron velvyslancům: Pracujte s Ruskem na budování nové architektury důvěry a bezpečnosti v Evropě. Hegemonie Západu končí

28. 8. 2019

Sdělil francouzský prezident Emmanuel Macron v Paříži na schůzce velvyslanců republiky.

"Okolnosti se mění." Podle něj je to především posilování nových mocností. "Čína se vydala kupředu a Rusko dosahuje většího úspěchu ve své strategii," řekl.

Francouzský prezident poznamenal, že světový řád "zažívá bezprecedentní krizi". Svět, řekl, žije v éře "tržní ekonomiky krize" a "obrovských technologických a ekologických šoků". Poukázal na nebezpečí tohoto vývoje pro Evropu. "Evropská civilizace potřebuje novou vizionářskou strategii," řekl Macron.

V této souvislosti opakoval důležitost rozšiřování dialogu a posilování vztahů s Ruskem. "Jsme v Evropě, stejně jako Rusko," řekl prezident a vyzval diplomaty, aby "opustili staré plány v jejich myšlení ...

Partnerství s Ruskem

Macron také řekl, že Francie potřebuje hluboce promyslet a vybudovat nový vztah s Ruskem.

"Jsme v Evropě, pokud nepostavíme nový vztah s Ruskem, zůstane nám napětí, zmrazený konflikt a následky studené války," řekl. "Musíme znovu promyslet náš vztah a znovu ho i vybudovat." "Každý den musíme podniknout kroky tímto směrem," oznámil velvyslancům.

"Potřebujeme partnerství s Ruskem za účelem vybudování nové architektury důvěry a bezpečnosti v Evropě," řekl Macron. Vytlačit Rusko z Evropy by bylo "obrovskou strategickou chybou", řekl.

Dodal, že představitelé ministerstva zahraničních věcí a ozbrojených sil brzy odjedou do Ruska na rozhovory.

Ve svém projevu v Elysejském paláci dále Macron zdůraznil potřebu kroků směřujících k "sblížení s Ruskem". Francouzský vůdce poznamenal, že po schůzce, kterou minulý týden zastával s ruským prezidentem Vladimírem Putinem ve Fort Breganson, bylo rozhodnuto vytvořit pracovní skupinu, která bude zvažovat otázky související s výstavbou nové architektury důvěru a bezpečnost v Evropě. Celý článek zde:

Zdroj: https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6803479?utm_source=smi2.ru&utm_...

(Poznámka admina: Bylo by zajímavé zjistit jaké pokyny dává český ministr zahraničí našim velvyslancům)

Autor: 
Vložil a krátil: jk
Zdroj: 
+ foto: https://tass.ru/