KSČM Slavonice zorganizovala pochod na Trojmezí

22. 5. 2016

V sobotu 21. května se uskutečnil již posedmé turistický pochod na Trojmezí (13km), který pořádala MO KSČM Slavonice. Před startem pochodu všechny účastníky přivítal a seznámil s trasou a dalšími informacemi hlavní muž této dnes již tradiční akce - Miloš Fiala.

Během pochodu bylo několik přestávek k odpočinku. Během cesty byl k dispozici účastníkům autobus, který by v případě nedostatku sil účastníky odvezl.

Na Trojmezí u hraničního kamene tří zemí Čech, Moravy a Rakousko promluvil k turistům místostarosta Slavonic Karel Pavlů, kde krátce zmínil význam a historii místa.

Poslední přestávka byla v obci Maříž v místní keramice a hospůdce, kde mohli účastníci doplnit energii pro závěrečnou část pochodu, případně nastoupit do autobusu a dojet do Slavonic. V Maříži každý účastník obdržel osvědčení o absolvování turistického pochodu.

Za VV OV KSČM Jindřichův Hradec se pochodu zúčastnili místopředseda Stanislav Míka a členové VV Stanislav Prokeš a Radek Nejezchleb.

Je třeba opět pochválit organizaci této akce.  Za pěkného slunného dne se pochodu účastnilo 80 turistů, kteří se již jistě těší na další ročník.

Fotogalerie

Autor: 
Radek Nejezchleb, kandidát do krajského zastupitelstva
Zdroj: 
Vlastní