Jihočeská KSČM: Spolupráce krajů při výstavbě dálnice D3 a D4 jde správným směrem

21. 4. 2019

Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4. To je cíl Memoranda mezi Jihočeským a Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a ŘSD

Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 a stavbách s tím souvisejících. To je hlavním cílem Memoranda mezi Jihočeským krajem, Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). U jeho podpisu se sešli jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Slavnostní akt se odehrál ve středu 17. dubna v rámci zahájení stavby 2. úseku obchvatu Českých Budějovic po dálnici D3, konkrétně mezi obcemi Úsilné a Hodějovice.

„Memorandum je pro nás významným strategickým dokumentem. Jeho naplněním chceme docílit rychlé přípravy realizace dostavby dálnice D3 a D4, které jsou dlouhodobě prioritami v oblasti dopravní infrastruktury“, řekla po podpisu jihočeská hejtmanka.

Dálnice D3 mezi Úsilným a Hodějovicemi udělá radost především obyvatelům Českých Budějovic. Jde o nejdůležitější ze tří částí dálničního obchvatu města, která má pomoct odvést tranzitní dopravu z jeho centra. V provozu má být za tři roky. 

Celá aktualita zde:

Autor: 
Aktualita Jč. kraje, kráceno: jk
Zdroj: 
https://www.kraj-jihocesky.cz