Jihočeská KSČM podpořila vyčlenění 213 milionů Kč na zajištění oprav silnic

5. 6. 2019

Jedná tak s odkazem na volební program přijatý na období 2016 – 2020, ve kterém "KSČM bude usilovat o zajištění potřebné dopravní obslužnosti a návaznosti spojů v celém kraji".

V našem případě se pro rok 2019 vyčleňuje souhrnná suma ze Státního fondu dopravní infrastruktury ( SFDI ) a rozpočtu Jihočeského kraje.

SFDI zajistí rekonstrukci silnice v Katovicích, kde bude provedeno zajištění svahu a rozšíření silnice u Nové Vsi na Strakonicku. Dále budou opraveny mosty na okraji obce Deštné, v obci Volfířov a na okraji Nové Včelnice, vše na Jindřichohradecku. 

Jihočeský kraj pak opraví či zmodernizuje komunikace v celkové délce 47,14 km. Půjde například o silnici mezi Ledenicemi a Slavošovicemi na Českobudějovicku, silnici Lomnice nad Lužnicí – Klec, průtah Novosedly v délce 5,197 km na Jindřichohradecku či komunikaci mezi Strakonicemi a Radomyšlí. Předpoklad zahájení všech stavebních prací je v průběhu měsíce července s termínem dokončení do konce roku 2019.  

Autor: 
Vložil: jk
Zdroj: 
https://www.kraj-jihocesky.cz/na-opravy-silnic-ii-iii-trid-jihoceskeho-kraje-poputuje-v-roce-2019-vice-nez-213-milionu-korun