Inspirace z Linze ( II. )

27. 8. 2019

Rakousko před parlamentními volbami – na pláži se představili také vedoucí kandidáti komunistů v Horním Rakousku

V rámci akce Reclaim tho Beatch se jihočeská delegace setkala v neděli 25. srpna také s vedoucími delegáty na kandidátce do Parlamentu. Parlamentní volby v Rakousku budou 29. září a rakouští komunisté se na ně poctivě připravují. V Linzi se na zmiňované akci představili Daniel Steiner jako vedoucí kandidát pracující v sociálních službách a na druhém místě kandidátky Alisa Roth. Na snímku jsou společně s vedením jihočeských komunistů. Dalším kandidátem je Michal Reisinger (na dalším snímku) jehož rodina je často na návštěvě v ČR, jeho manželka je Češka z Prahy. Levicové myšlení a cítění je v jejich rodině velmi silné. Pražský dědeček je členem KSČM, osmnáctiletý syn Lukáš je aktivní v Hornorakouské Mladé levici.

Naděje hornorakouských komunistů na zvolení do Parlamentu je malá, ale neponechávají nic náhodě, bojují a poctivě pracují na veřejnosti. Vedle pořádání zajímavých akcí mají také obsahově i formou velmi kvalitní tištěnou agitaci a propagační materiály. Jejich volební procenta pomalu rostou, v městských a obecních volbách zastupitelé přibývají.

Zajímavé pro nás bylo také, jak byla celá akce na pláži fotograficky dokumentována a televizní redakcí pořizována reportáž a rozhovory s účastníky akce i kolemjdoucími občany.

Fotogalerie

Autor: 
Ivan Nadberežný, 1. místopředseda Jč KV KSČM
Zdroj: 
+ Foto: Vlastní