Eurounijní diplomacie jako vrchol drzosti. Češi si dovolili pomyslet na částečnou potravinovou bezpečnost

21. 1. 2021

Osm velvyslanců a vlastní pravicová scéna kolem Bakalonovin bije na poplach. Češi si dovolili pomyslet na částečnou potravinovou bezpečnost. V Poslanecké sněmovně prošel návrh o větším zastoupení českých potravin v obchodech ČR. Návrh podpořili poslanci SPD, ANO, ČSSD a KSČM. Proti byli poslanci ODS, Pirátů, Lidovci, TOP09 a Starostové. Nastalo pobouření.

Už v prosinci osm velvyslanců napsalo dopis předsedovi Zemědělského výboru Jaroslavu Faltýnkovi a komisař EU ministru Tomanovi s varováním. Česká úprava podmínek - kvóty a kvalita jsou pro ně nepřijatelné. Kteří velvyslanci to podepsali? - Rakousko, to je řetězec Billa, dovoz vepřového (poraženého v Rakousku, často z vepřů vykrmených v ČR), - Německo (mléčné výrobky z českého mléka, maso z českých prasat Kaufland, Penny, Lidl, - Nizozemí chová 10x více dobytka a 5x více vepřů na hektar, sídlí tam Albert, Tesco, - Polsko (kuřata, vejce, vepřové, hovězí, jablka, jahody), - Španělsko (vepřové, ovoce, zelenina), - k tomu ještě Belgie, Francie a Itálie, brambory, víno, osiva, skopové, atd. O co jde?

Jejich obchodní zájmy, to jsou ta společná pravidla.

Na jejich straně hřiště je sedm hráčů a rozhodčí z EU, na naší půlce hřiště tři hráči. Smíme hrát jen podle jejich pravidel. Nevážíme si toho, že nám omezují výrobu, že k nám dovážejí svoje přebytky za dumpingové ceny, což je všude na světě nekalá obchodní praktika, jen v Evropské unii je to prý v pořádku. Ve Francii musí obchod zaplatit dodavateli o 10% víc než jsou výrobní náklady a obchodníci smějí mít nanejvýš 25% přirážku + DPH. V České republice nemají zahraniční řetězce přirážky nijak omezeny. Běžně přesahují 100% To jsou ty jejich rovné podmínky. Zemědělce nutí prodávat bez zisku.

Související - celý článek zde: 

Autor: 
Ivan David, úprava jk
Zdroj: 
http://www.novarepublika.cz/2021/01/vitezne-hlasovani-o-vetsim-zastoupeni.html#more