České Budějovice: Z jednání společného krajského volebního štábu

12. 6. 2024

V pondělí 10. června 2024 zasedal společný krajský volební štáb jihočeské koalice STAČILO! z jehož jednání vyjímáme.

V prvé řadě Kateřina Konečná poděkovala všem, kteří se na dobrých volebních výsledcích podíleli. Dále poděkovala našim voličům, členům stran koaličních partnerů KSČM, SD-SN, ČSNS a osobnostem tlumočené předsedkyní JčKV KSČM Alenou Nohavovou.

Při jednání byly vyhodnoceny výsledky voleb do Evropského parlamentu s důrazem na Jihočeský kraj. Konkrétní výsledky uvádíme v přílohách v procentech i absolutních číslech. Jen krátce: Kandidující koaliční subjekt STAČILO! získal v Jihočeském kraji celkem 10,12 % voličských hlasů při volební účasti 36,8 %. 

Po zhodnocení výsledků bylo bez průtahů přistoupeno k přípravám krajských voleb. Jednou z diskutovaných otázek bylo posouzení přípravy programu a koaličních smluv. Jak z přiložené přílohy (pozvánka) vyplývá došlo po delší diskusi ke shodě. Slavnostní podepsání koaličních smluv se uskuteční 20. června 2024 ve 13,00 hodin a poté bude následovat tisková konference. Té se zúčastní: Kateřina Konečná (KSČM), Alena Dernerová (SD-SN), Jiří Paroubek (ČSSD) a Michal Klusáček (ČSNS).

Za krajské zástupce se zúčastní Alena Nohavová (KSČM): Ivan Fabián (ČSNS): Petr Sojka (ČSSD) a přední kandidáti do Zastupitelstva Jihočeského kraje: Kateřina Jirousová, Jana Turoňová a Marek Adam.

Fotogalerie

Autor: 
Josef Kovařík
Zdroj: 
Vlastní