Americký systém Patriot dostal v Kyjevě plný zásah ruským hyperzvukovým Kinžálem. Škoda přesahuje 1,5 miliardy amerických dolarů.

21. 5. 2023

Před několika dny, v noci na 16.5.2023 se odehrála v Kyjevě důležitá událost. V hlavním městě Ukrajiny Kyjevě byly již delší dobu, řadu měsíců, rozmístěny dvě baterie protiletadlových a protiraketových systémů Patriot americké výroby. Údajně nejlepší systémy protivzdušné obrany na světě.

Jedna baterie, byla údajně dodána z Nizozemska, jednalo se o exportní verzi s nižšímu funkcemi. A druhá baterie byla dodána přímo z USA, nejmodernější modifikace.

Obě baterie měly sloužit jako protivzdušný štít pro hlavní město Kyjev a hlavně pro prezidentský palác Vladimíra Zelenského, prezidenta Ukrajiny, ale i pro další vládní objekty. Baterie Patriot měly Kyjev a vládní objekty činit nedotknutelnými a naprosto bezpečnými. To platilo do 16.5.2023!

Baterie byly rozmístěny přímo ve městě, takže jejich zasažení vyžadovalo přesné znalosti o jejich dislokaci, a to přes jejich účinné maskování. Jelikož celý rozvinutý systém baterie Patriot zabere dost místa, byly rozmístěny v městském parku.

Na odhalení jejich přesného umístění se údajně podílela ruská rozvědka. Na jejich zničení se podílelo více druhů vojsk Ruské federace. Nejdříve byly na cíl poslány úderné ruské drony, potom raketové vojsko odpálilo několik raket na cíl. Šlo o to, aby systém Patrior vystřílel své rakety na tyto cíle a přitom plně odhalil své umístění. Potom přiletělo několik hyperzukových Kinžálů s obrovskou ničivou silou své nálože a bylo dokonáno.

Americký systém Patriot byl rozmetán na kusy a prakticky plně zlikvidován. 

Spekuluje se o tom, kdo tvořil obsluhu těchto systémů Patriot, zda Ukrajinci, nebo nizozemská a americká armáda. Část personálu údajně tvořili Američané. Přítomná obsluha systémů Patriot zemřela. Škoda přesahuje 1,5 miliardy amerických dolarů.

Západní media tuto informaci o zničení systémů Patriot v Kyjevě potvrdily. V českých veřejnoprávních a elektronických mediích tradičně ani zmínka! V Česku se píše pouze o úspěších Ukrajiny, přitom často pochybných úspěších, a píše se jen o neúspěších Ruska. 

Jako vždy, vynikal internetový portál Seznam.cz, který si vytvořil image největšího českého manipulátora veřejným míněním a lháře o dění na Ukrajině, který psal o tom, že ukrajinské armádě se podařilo sestřelit ruský Kinžál a že jej nyní jejich odborníci zkoumají.

Ruské armádě se podařil ještě jeden přesný zásah. V uplynulém týdnu zasáhly jejich rakety ohromný muniční sklad ukrajinské armády u města Chmelnickyj. V tomto muničním skladu byly skladovány britské střely s ochuzeným uranem.

Nad tímto muničním skladem se po výbuchu objevil hřib, jako při výbuchu atomové bomby. V okolí výbuchu se rychle zvedla úroveň radioaktivity. Radioaktivní mrak vzniklý po výbuchu se dle medií vydal směrem na Polsko. Místní samospráva v čele se starostou vydali prohlášení pro obyvatele města, že se nic neděje, přestože radioaktivita stoupla. Řada lidí začala prchat z území, přes které se přesouval radioaktivní mrak. 

Ruská armáda navíc před dvěma měsíci zničila ohromný zásobník pohonných hmot ukrajinské armády, takže stovky tanků a obrněných vozidel dodaných západem nemají dostatek pohonných hmot proto, aby mohly být použity  na frontě. Nyní přišla ukrajinská armáda o velké zásoby munice.

Ukrajinská vojenská ofenziva, mohutně podporována a provokována USA a jejich spojenci z NATO se opět z výše uvedených důvodů odkládá na neurčito.

Nový termín pro ukrajinskou ofenzivu je avizován na 15.6.2023, kdy je plánováno největší letecké cvičení ve všech zemích NATO v celé historii tohoto agresivního vojenského paktu. Možná se chystá něco většího, než jen ukrajinská ofenziva.
 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet, telegram kanal Igor Panarin