Valenta: Vystrčilův projev hlouposti, nebo desátek za zvolení?

23. 5. 2020

Poslanec Jiří Valenta zvolený za KSČM, současně místopředseda sněmovního Výboru pro evropské záležitosti se vyjádřil na dotaz Sputniku k připravované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila z ODS na Tchaj-wan.

Za mne, ať si senátor Vystrčil jede kam chce! V souvislosti s jeho motivací se ale nabízí pouze dvě logická vysvětlení.

Buď je velice hloupý a kompenzuje si své osobnostní a pracovní nedostatky nesmyslnými gesty, což "malí" a zakomplexovaní lidé často dělají. 

Nebo je naopak vychytralý a myslí si, že by mohl touto až nesmyslně zpolitizovanou cestou splatit jakýsi svůj ideologický závazek pravicové senátní "kastě", která jej zvolila předsedou Senátu. 

Domnívám se, že jde skutečně spíše jen o hloupé gesto "malého kluka", který chce být vidět a ukázat národu, že se "nebojí, a získat tak politické body od některých voličů. Kdyby mediálně neexhiboval a odjel si na Tchaj-wan bez zbytečné pompy, nikdo by si toho snad ani nevšiml! 

A, že Čína napíše nějaký protestní dopis? Takových dopisů chodí v diplomatické komunikaci mezi zeměmi stovky a často se o nich ani neví!“ 

Ale k útoku na asijského "ekonomického tygra", kde vládne komunistická strana a vládne tam relativně úspěšně, se prostě hodí všechno. Přitom obava některých není z té Číny jako takové, ale především z toho, aby se naši občané tam náhodou nechtěli něčím inspirovat a doma by přestali skákat na lep různým vykukům.

Jak jsem již naznačil, zveličování a přehánění bývají u nás již tradičně součástí politického boje. Čína poslala dopis, že se jí takové jednání nelíbí a že to může mít i svůj vliv na zhoršení hospodářských vztahů s ČR. Na to má ale svaté právo! 

Stejně jako ho mají například Spojené státy, které nám sdělily, že přijmou tvrdá odvetná ekonomická opatření, když v ČR uzákoníme tzv. digitální daň. Ta by částečně srovnala podnikatelské prostředí u nás, zcela spravedlivě by postihla nadnárodní trusty podnikající v informačních a komunikačních technologiích. A to ve prospěch drobného, středního, ale i velkého podnikání našich českých firem, ale Američanům se to zkrátka nelíbí. Google, Facebook a některé další velkofirmy prostě již dávno řídí v USA i mezinárodní politické vztahy.

A co my na to v ČR? No nic! A naopak se politici "Demobloku" předhánějí v loajálních deklaracích k transatlantickému spojenci a je jim jedno, že tak poškozují nás všechny. 

U Číny ale stačí jediný dopis a rázem zde máme jejich každodenní projevy stupidní hysterie, které jsou rámované do pseudo snahy o ochranu lidských práv, a přitom ve skutečnosti jde pouze a jen o peníze a další profit v rámci hospodářské války mezi velmocemi! 

Je smutné, že naše Česká republika by měla v tomto ohledu, podle přání některých pravicových exponentů, plnit parazitní úlohu "užitečného idiota" ve prospěch někoho jiného.“ 

Dnes máme konec května r. 2020. Předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel v lednu 2020. Již více než 4 měsíce má předseda Senátu Vytrčil z ODS tento dopis z Číny jako hlavní náplň své práce! Z toho je patrné, že toho pro občany této země moc neudělal a je čím dál tím jasnější, že ani neudělá!

 

Autor: 
PhDr. Ing. Jiří Valenta, poslanec Poslanecké sněmovny PČR zvolený za KSČM
Zdroj: 
PhDr. Ing. Jiří Valenta, poslanec Poslanecké sněmovny PČR zvolený za KSČM