Spekulace novin E15 vyžadují objektivní politické i stranické posouzení

21. 7. 2019

 Svoboda a přímá demokracie (SPD) připouští dohodu s KSČM o možné podpoře jednobarevné vlády ANO. Ani komunisté spolupráci nevylučují. Obě strany se tak připravují na variantu odchodu ČSSD do opozice.
I lídr partaje Vojtěch Filip už připustil shodu s Okamurou. Nahrazení sociálnědemokratických ministrů odborníky by podle něj bylo jen rekonstrukcí současné vlády. Odpůrcem spolupráce s SPD je poslanec KSČM Jiří Dolejš. „Krajní pravici vládnoucí s populistickým oligarchou už by šlo těžko podpořit,“ napsal na Facebooku.

„Z mého pohledu by při dalším rozhodování o případné toleranci menšinové vlády ANO podporované SPD bylo důležité, aby se výrazně nezměnilo programové prohlášení současného kabinetu,“ uvedla předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru za komunisty Miloslava Vostrá.

"Sám skutečně nevím, nakolik je toto svý obsahem relavantní zpráva...ale v případě, že by se tyto informace zakládaly na pravdě, osobně bych se tomu nebránil...Ano, skutečně nejdůležitější je, aby byly i nadále naplňovány priority KSČM při řízení země prostřednictvím našeho vlivu v poslanecké sněmovně a současně byl minimalizován vliv kleptomanských lumpů z předchozích pravicových vlád, přičemž planého a zavádějícího nálepkování jsme si již užili také dost...a není třeba občanům ani tímto způsobem radit, lidé nejsou hloupí a velice dobře vycítí ty, kterým jde o něco jiného než je prospěch ČR, naší společné vlasti", vyjádřil se svém fb poslanec KSČM Jiří Valenta.

Priority stran

  KSČM
 - předpis o obecném referendu
- valorizace důchodů
- udržení kvalitní dostupné zdravotní péče bez navyšování spoluúčasti
- chránit přírodní bohatství ČR, vodní zdroje budou ve vlastnictví státu
- stop nárůstu cen bydlení a podpora výstavby obecních bytů
- zvyšování minimální mzdy
SPD
 - prosazování přímé demokracie, tedy i všeobecného referenda
- navýšení podpory pracujícím rodinám s dětmi a invalidním a starobním důchodcům
- větší dostupnost zdravotní a sociální péče
- přímá volba a odvolatelnost politiků a jejich hmotná odpovědnost
- pomoc lidem v dluhových pastech a změna systému exekucí
- podpora živnostníků a menších podnikatelů
- snížení byrokracie
- zachování bezpečnosti a suverenity ČR
 
SPD i KSČM - zdanění církevních restitucí
 
Autor: 
Pavel Otto, vložil a upravil: jk
Zdroj: 
www.e15.cz