Ria Novosti: Spojené státy a Severní Korea jsou připraveny na nový vztah a mír

12. 6. 2018

SINGAPUR 12. června - RIA Novosti. Spojené státy a Severní Korea jsou připraveny na nový vztah a mír, uvedl ve společném dokumentu podepsaném na konci summitu obou zemí.

Čína uvítala summit Spojených států a KLDR

"Prezident Trump a předseda Kim Jong-un si vyměnili podrobnou, hlubokou a upřímnou výměnu názorů na otázky týkající se vytváření nových vztahů mezi USA a KLDR a výstavby dlouhodobého a drsného mírového režimu na Korejském poloostrově," uvádí dokument, který prezident Donald Trump ukázal novinářům. Dokument byl fotografován reportéry prezidentského fondu.

První ze čtyř bodů prohlášení uvádí: "Spojené státy a KLDR se zavázaly k vytvoření nových vztahů mezi Spojenými státy a KLDR v souladu s touhou národů obou zemí o mír a prosperitu".

"Spojené státy a KLDR spojují úsilí o vybudování dlouhodobého a drsného režimu míru na Korejském poloostrově," uvádí druhý bod.

Setkání vůdců Spojených států a KLDR se konalo v hotelu Capella na ostrově Sentosa, který odděluje jeden most od Singapuru. Jak již bylo dříve uvedeno, vedoucí představitelé obou zemí se chystali diskutovat o otázkách plné denuclearizace a záruk míru na Korejském poloostrově, o normalizaci vztahů mezi USA a Severokorejou.

РИА Новости https://ria.ru/world/20180612/1522551630.html

Autor: 
foto: pixabay
Zdroj: 
РИА Новости 12.6.2018