Mýtus nebo zabiják

24. 5. 2020

V poslední době na nás ze všech stran neustále vybíhají různé informace a řeší se neustále jen jedno a tím je situace kolem Koronaviru. Nemoc, která sem přišla údajně z Číny, nemoc, která nejdříve nebyla uměle vytvořená v laboratoři a po pár týdnech už z laboratoře byla a po pár týdnech už zase z laboratoře nebyla. Začarovaný kruh s černou dírou uprostřed, do které padají celosvětově miliardy korun. Opravdu se neděje nic jiného, ať už v naší republice či v jiné zemi?

Ohlédněme se kolem sebe a podívejme se na počty nemocných a mrtvých lidí na rakovinu či na onemocnění spojené s oběhovou soustavou jako například ateroskleróza či infarkt myokardu. Jen na nemoci spojené s oběhovou soustavou zemřelo například v roce 2015 téměř 51 000 lidí v ČR, dále se můžeme poohlédnout zase na jinou nemoc, kterou je rakovina v ČR. Rakovina plic- žel se tato nemoc zachytí ve ¾ až v posledním stádiu, ročně se přijde na 6 000 případů, z nichž 80% pacientů nemoci podlehne. Rakovina prsu- ročně diagnostikováno 6 500 případů, z nichž zhruba ¼ lidí zemře. Rakovina tlustého střeva- ročně jde o zhruba 800 nových pacientů. Rakovina pohlavních orgánů- děloha, děložní čípek a vaječníky, kde máme 11 500 nových případů ročně.

Rakovina prostaty- v ČR žije 6 154 mužů s tímto nádorem z toho 1472 na něj zemřelo. Rakovina mízních uzlin- lymfom- ročně postihne 2,4 tisíc českých pacientů a má 40 různých podob. Rakovina slinivky- je to nejvážnější a nejzákeřnější typ rakoviny, která je objevena většinou až ve velmi pokročilém stádiu a ročně postihne 2 000 lidí.

Tato data byla uvedena pro rok 2015-2016. K 31. 12. 2017 žilo celkem v ČR 577 373 lidí, u kterých bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a celkem v tomto roce zemřelo 27 320 osob v souvislosti se zhoubným novotvarem. Kolik máme dětí s vážnými onemocněními?! Stačí vidět dětská oddělení, ať už to jsou oddělení onkologická nebo třeba neurologická po celé naší republice. Neustále se pořádají sbírky na nemocné děti, kterým pojišťovna nezaplatí drahé léky či léčbu, která by jim pomohla k lepšímu žití.

V žádném případě nezlehčuji žádnou nemoc, jelikož i na obyčejnou chřipku ročně umírá okolo 2 000 lidí, ale kolik financí se už vložilo do tolik propíraného a záhadného Koronaviru, který zahltil celý svět a údajně pokládá ekonomiky států a způsobuje vyšší nezaměstnanost. Není to třeba jen tak, že přehlcenost všeho už dosáhla takové úrovně, že celá země potřebuje zkrátka restart? Nakolik potřebují být bohatí ještě bohatšími a mocnějšími a chudí ještě chudšími aby to těm vlivným vyhovovalo? Kolik lidí bude neustále umírat na nemoci, na které není zřejmě čas ani prostředky, ale když sem přijde něco nového o čem se skoro nic neví, už nás na to chtějí očkovat, něco na co se umírá, ale převážně v důsledku jiné vážné nemoci jako například rakovina, jako například srdeční slabost.

Autor: 
Anna Vaculíková. kandidátka KSČM do krajských voleb 2020, žena roku 2019
Zdroj: 
Vlastní