KSČM bere v úvahu závěry SANEP: Více než 70% občanů nesouhlasí s uzavíráním manželství homosexuálních párů

13. 1. 2019

Téměř tři čtvrtiny Čechů nesouhlasí s uzákoněním manželství homosexuálů, informovala o tom na svém webu agentura Sanep. Naopak podporu má od „sluníčkářů“, kteří svojí podporou rozbíjí tisíciletý klasický rodinný model:  muž-žena- děti.

Sanep na svých internetových stránkách zveřejnila informace o tom, že 71,6 % dotázaných je proti uzákonění manželství mezi páry stejného pohlaví.

Návrh zákona na zavedení manželství pro homosexuální páry se nyní projednává v poslanecké sněmovně. Nesouhlasí 62,7 % občanů, naprosto nepřijatelný je pro 15,3 %  a zákon podporuje 10,8 % dotázaných.

Zakotvení klasického modelu rodiny do Listiny základních práv a svobod podporuje 67,4 % dotázaných. 

 „Klasická rodina je pro děti vzor a získávají v ní společenské návyky a socializují se. Když nebudou fungovat rodiny, nebude fungovat ani stát. Proto je rodina tak důležitá. Odmítněme „sluníčka“, kteří chtějí rozbít klasický model rodiny a tím také náš národní stát.  

V Poslanecké sněmovně se při projednávání návrhu na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti manželství pro stejnopohlavní páry objevily tři zásadní návrhy.  Největší podporu má návrh poslance hnutí ANO Patrika Nachera, který navrhuje uzákonění práv homosexuálním párům, která jsou shodná se stávajícím zákonem o manželství (narovnání práv - vdovské a vdovecké důchody, osvojení dětí druhým partnerem, SJM, příjmení, akt svatby se svědky atd.), ale s tím, že by se nadále jednalo o registrované partnerství a nikoli o manželství. S tímto návrhem souhlasí v souhrnu 71,3% dotázaných včetně poslanců KSČM.

Návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví, vláda ANO v demisi na svém zasedání podpořila dne 22.6.2018.

Pod předlohu zákona připojilo podpis 46 poslanců ze šesti sněmovních klubů, konkrétně ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN.

Mezi signatáři nejsou zástupci ODS, SPD Tomia Okamury a KDU-ČSL.

Autor: 
jk
Zdroj: 
Sanep