Kovařík: Ani dnes nezapomínat, že pohrobci zvedají hlavu

5. 7. 2019

Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce podle kancléřky Angely Merkelové neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury, řekla ve středu 20. 6. 2018 Merkelová v Berlíně při vzpomínce na vysídlence a běžence, uvedly Novinky.cz.

Prezident Miloš Zeman už skrze svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že s výrokem německé kancléřky „hluboce nesouhlasí”.

Nelze zapomenout, že se Sudetoněmecký landsmanšaft dodnes nevzdal majetkových a jiných nároků na českém státu. Jinými slovy revanš pohrobků těch, kteří pomáhali zničit český stát stále žije. Prosazení právního nároku na ztracenou domovinu a náhradu zkonfiskovaného sudetského majetku má Sudetoněmecký landsmanšaft stále ve svých stanovách.

Paní Merkelová by se měla spíše českému národu omlouvat a projevovat upřímnou lítost a ne rozmělňovat historická fakta. Měla by uznat nevyhnutelný následek za vyhánění českého obyvatelstva hlavně sudetskými Němci z českého pohraničí a jejich aktivní podíl na zavraždění 380 000 Čechů během 2. sv. války.

Autor: 
jk
Zdroj: 
Vlastní