Budějovický Budvar mění svoji tvář

13. 2. 2020

S napětím mnoho lidí čekalo na půlnoc posledního lednového dne, kdy Velká Británie opustila řady členských států Evropské unie, v očekávání, že se stane určitě něco velkého. Samozřejmě vše se točilo dál a až současné přechodné období ukáže jaký vliv to bude mít. První dopady už pociťuje i náš národní podnik Budvar, protože pro ten byla Velká Británie jedním z klíčových trhů, uvedl na fb Petr Braný.

Jak se dále vyjádřil pro www.info.cz/ , člen dozorčí rady Budějovického Budvaru a jihočeský zastupitel Petr Braný, rozhodlo se vedení k neobvyklému kroku. Svou prémiovou a celosvětově proslulou značku Budweiser Budvar začalo v reklamě na domácím trhu postupně nahrazovat značkou Budějovický Budvar. Vedení v čele s ředitelem Petrem Dvořákem chystá kompletní výměnu etiket na pivní láhve, které by měly mít nejen úplně novou grafickou podobu, ale slovo „Budweiser“ by na nich nahradilo slovo „Budějovický“. Neobvyklý krok není zatím plně pochopen ani všemi členy dozorčí rady a jednání o dalším postupu bude pokračovat.

Předchůdce současného ředitele Jiří Boček, kterého také  INFO. CZ požádalo o vyjádření, s tímto názorem nesouhlasí, a dokonce kvůli tomu vůbec poprvé komentoval dění v pivovaru od doby, kdy z něj ze zdravotních důvodů odešel: „Pokud by bylo pravdou, že chce pivovar strategicky, cíleně a dlouhodobě omezit v České republice užívání značky Budweiser Budvar a nahradit ji značkou Budějovický Budvar, tak je to dle mého názoru chybná cesta.

Současný ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák však kritiku striktně odmítá. Jedním z důvodů jsou i soudní spory o ochranné známky.

Celý článek zde: https://www.info.cz/cesko/zmeny-v-budejovickem-budvaru-v-cr-ustupuje-od-...

Autor: 
Marek Kerles, Perex: jk,
Zdroj: 
https://www.info.cz/cesko/zmeny-v-budejovickem-budvaru-v-cr-ustupuje-od-znacky-budweiser-a-je-kolem-toho-zivo-44064.html