Mediální výstupy

4. 4. 2017

Teroristický útok v petrohradském metru byl otřesný nejen svými oběťmi a samotnou podstatou. Mrazí i z toho, co se dělo a děje po něm.

28. 3. 2017

I tentokráte vás zvu, opět bohužel opožděně,  mezi děvčata LKŽ Strakonice. Chci se zmínit o MDŽ 8.3. 2017 ve Strakonicích. MDŽ ženy připravovaly ve spolupráci s OV KSČM a Klubem českého pohraničí (KČP) Strakonice. Podle spokojenosti návštěvníků usuzuji, že se akce líbila. Každá žena dostala kytičku s přáníčkem a poukázky na občerstvení.

28. 3. 2017

Dnešním článkem, byť trochu opožděným, opět zavítáme mezi děvčata LKŽ do Strakonice. 7.3 2017 děvčata navštívila okresní nemocnici ve Strakonicích a to do oddělení následné péče. Předali jsme pacientkám a pečovatelkám kytičku a přáníčko k MDŽ. Spolu s námi přišli dva harmonikáři a pořádně to na oddělení rozjeli. Pacienti seděli ve společenské místnosti a tentokrát přivezli i pacienty na lůžku.

19. 1. 2017

Mayová: dvanáct bodů pro Brexit

Britská premiérka včera oznámila tvrdý Brexit, odchod Británie z Evropské unie. O čem všem Theresa Mayová v souvislosti s Brexitem mluvila a proč, sledovala v dalších souvislostech ekonomka Ilona Švihlíková.

18. 1. 2017

Iniciátoři webového časopisu Argument o tom, jaká  jsou východiska, cíle a smysl nového společného projektu.

18. 1. 2017

Komentář ekonomky Ilony Švihlíkové o tom, proč a jak Čína a její lídr obhajuje hospodářskou globalizaci na západním ekonomickém fóru, a o čem to mimo jiné vypovídá.

8. 6. 2016

Připravuji důležitý článek do seriálu o reformách. Toto je pracovní verze. Uvítám připomínky:

Kdy proces bohatnutí bohatých a chudnutí chudých překročí určité meze, může to vyvolat značné komplikace, tj. to, že společnost bude procházet turbulentním obdobím.

Praha
2. 5. 2016

Potkal jsem včera ve vinárně "U Libušky" (v ulici Voršilská) kamaráda. Slušný a vzdělaný člověk, tak trochu (spíš dost) sluníčkář. Sdělil jsem mu svůj dojem z podvečerní procházky Prahy, která mě okouzlila. "Jo, Praha byla moc pěkná," – odpověděl – "dokud ji neovládli náckové s hradním pánem v čele."

1. máj
28. 4. 2016

Znovu přišel. Ještě nedávno byl za dveřmi, v koutě stál schoulený, aby se objevil v celé své kráse. První máj. Pro mnohé z nás čas, kdy "zve ku lásce hrdličin hlas, kde borový zavání háj." Takto prvomájový den kdysi opěvoval Karel Hynek Mácha. První máj je však zejména a především Svátkem práce, mezinárodním svátkem pracujících.