Aktuality

25. 7. 2017

Přijetí eura, loterie EET, zachování důchodového systému, státní rozpočet na příští rok a stanovisko k situaci s justiční krizí v Polsku. To byly témata pro Vojtěcha Filipa.

Celý rozhovor na ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/2174110580...

25. 7. 2017

Miloš Zeman hodlá i nadále navštěvovat kraje, podle jeho slov se nejedná o volební kampaň, jak na to už dříve upozornil například člen Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jan Outlý. Zeman nevidí důvod, proč by měl své setkání s občany ukončit. Řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

24. 7. 2017

Interpelace poslance PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiřího VALENTY (KSČM)
ve věci: Působení České republiky v rámci tzv. "Koalice 60-ti států v čele s USA”, která údajně bojuje v Sýrii proti islámskému státu, ovšem bez mandátu Rady bezpečnosti OSN
na

24. 7. 2017

V poslední době mi řada voličů klade otázku, jaká je situace ohledně těžby lithia. Nejsem odbornice na surovinovou politiku. Ale voličům chci dát odpověď. K tomu využívám interpelací. Ministři vlády premiéra Sobotky tento institut však ignorují a mnohdy se není koho ptát. Pan premiér nedokázal za celé volební období ministry své vlády, za kterou je odpovědný, dát do »šiku«.

24. 7. 2017

Tak mám dojem, že se na jihu Čech opět ohýbají zákony podle okamžité potřeby. Krajští radní minulý čtvrtek zvolili Zuzanu Roithovou (KDU-ČSL)do představenstev všech osmi nemocnic holdingu Jihočeské nemocnice. Radní o zvolení Roithové rozhodli v mimořádném bodu programu své schůze. Podle vyjádření náměstka hejtmanky Josefa Knota jim to umožnila novela zákona o krajích platná od 1.července.

24. 7. 2017

Stále více se ukazuje, že přibývá lidí a rodin, pro které nejsou vždy dosažitelné ani ty základní věci k uspokojení těch základních potřeb. Pokud se dočkáme toho, že limity pro hypotéky bude moci určovat ČNB, tak na hypotéku dosáhne jen pár lidí s patřičným příjmem dle naší centrální banky. Pro průměrně vydělávající rodinu bude ale hypotéka nedostupná a tím i sen o vlastním bydlení.. 

24. 7. 2017

Kdyby pan ministr Jurečka nebyl ješitný chlap a poslechl si kolegyni Sehnalovou, která na tom tématu dělala už v předchozím volebním období v Evropském parlamentu velmi intenzivně, možná některé kroky mohl činit hned po volbách v roce 2013 a nemusel by si teď kasat triko a sbírat volební body v roce 2017.

23. 7. 2017

Až 290 českých vojáků by mělo působit v Litvě a v Lotyšku celý příští rok a ještě v lednu následujícího roku. Více v článku Haló noviny Mise do Pobaltí – zbytečné zvyšování napětí.

21. 7. 2017

Na rozdíl od sester v nemocnicích nedostanou zdravotní sestry v domovech pro seniory a zařízeních pro postižené příspěvek dva tisíce korun, který se vyplácí od července. Na nerovné podmínky upozornili poslanci sněmovního sociálního výboru.

21. 7. 2017

Štěpán Kotrba poskytl rozhovor tiskové agentuře SPUTNIK. Svěží formou popsal realitu české společnosti a jejich politiků.

20. 7. 2017

Změny na politickém hřišti podle některých znamenají konec polistopadového uspořádání. Nostalgie ovšem nevzkřísí politické partaje s vyprázdněnými programy a tendencemi k autoritářství.

20. 7. 2017

Jihočeský senátor a starosta Hluboké nad Vltavou ostře kritizoval v senátu dne 19.7.2017 pokrytectví a uplatňování dvojího metru v české vnitřní a zahraniční politice. Stalo se tak při projednávání vládního návrhu, kterým se předkládá parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda mezi Českou republikou a Královstvím Saudské Arábie o leteckých dopravních službách.

20. 7. 2017

Český statistický úřad vydal první prognózy letošní sklizně. Pšenice ozimé se sklidí o 13, 2 % méně než minulý rok. U řepky se dá předpokládat sklizeň o 7, 7 % nižší nežli v roce 2016.

20. 7. 2017

Sociální vyloučení se stává v ČR stále závažnějším problémem. Jako velmi závažný problém se jeví ta skutečnost, že se lidská chudoba stává v České republice velmi žádaným předmětem obchodování. A nejedná se pouze o lichvu, která je jedním z nejtypičtějších jevů v sociálně vyloučených lokalitách.

19. 7. 2017

Dnes, více než kdy jindy, se nabízí otázka dohledu státu nad jeho občany a nové formulace Velkého bratra. Na každém místě jsou umístěny kamery, které monitorují náš pohyb. Ochotně tomu přikyvujeme, protože to prý zvyšuje naši bezpečnost. Respektive se díky tomuto fenoménu cítíme bezpečněji. Státní aparát nás hlídá. Otázkou zůstává, zda lidé chtějí nebo nechtějí, aby je stát takto sledoval?

19. 7. 2017

VV JčKV KSČM na svém jednání v pondělí 17. července 2017 projednal otázky aktuální politické situace v předvolebním období, seznámil se a posoudil informace z činnosti orgánů ÚV KSČM. Hlavně se však zabýval vlastní přípravou volební kampaně do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

18. 7. 2017

Jako vždy skvělá Ilona Švihliková. "Na jednu stranu řešíme situaci v Africe rozvojovými projekty, a na druhou tam korporace těží zlato, diamanty a ropu a zisky odvádějí ven z Afriky." Zisky mají korporace a posílají je do daňových rájů a náklady spojené například s migrací, pak padají na daňové poplatníky z EU.

18. 7. 2017

"AŠSP v ČR, z. s., vyjadřuje podporu pí. Mgr. Martě Semelové pro její široké pedagogické zkušenosti a odborné kompetence, aby je mohla i nadále uplatnit na půdě poslanecké sněmovny. Jako jednoho z hlavních členů školského podvýboru jsme ji oslovili s prosbou o pomoc k legislativnímu ukotvení školské sociální práce.

17. 7. 2017

Již 15 let píšu o kvalitě potravin a dalších komodit, které u nás používáme. Musí to být už asi hodně zlé, když naše média přiznávají, že jsme skládkou, či žumpou Evropy. Tentokrát to není záležitost východ a západ. Ta žumpa jsme my v České republice.

17. 7. 2017

V červenci si připomínáme Husity, to je pravda.. Tak nevím jestli se jimi neinspirovali i ti naši poslanci, kteří souhlasili s vysláním našich vojáků do Pobaltí. Smysl husitských tažení byl ovšem úplně jiný a ač možná naši vojáci pojedou do Pobaltí s dobrými zbraněmi, tak úmysl už jako dobrý nevidím a nejsem si jist, zda všem členům této výpravy je jasný její pravý význam..

16. 7. 2017

V poslední době dostávám od pacientů stále častěji otázky týkající se zavedení povinného elektronického receptu. Z důvodu vytrvalého odporu lékařů vstoupí zákon z roku 2007 v platnost až od 1. 1. 2018. V České republice se nyní vydává 60 – 70 milionů papírových receptů ročně.

16. 7. 2017

Když si vybavím vládnutí Kalouskovy strany TOP 09, tak si říkám, že těžko bych mohla hledat stranu s tak negativním dopadem na naši republiku. Ale zjevně existuje ještě horší varianta, a to je TOP 09 spojená se stranou Martina Bursíka LES. Martin Bursík je člověk, díky kterému máme drahé energie, který podporoval solární barony a spoustu dalších lobbistů.

16. 7. 2017

Zajímavá postava je pan poslanec Gabal. Marxistický filozof, jenž se prudce změnil v nemarxistu, je častým hostem v diskusích v České televizi. Tentokrát, tedy ve čtvrtek, byl jeho oponentem poslanec KSČM Leo Luzar a nešlo o nic menšího než o »nebezpečí z Ruska« a Ukrajinu, která se chce stát členem NATO a asociační dohodou vniknout do Evropské unie. Moc problémů najednou, že?

Stránky