Aktuality

26. 9. 2017

Martin Schulz .- coby alternativa CDU/CSU? "Bundesmutti" - jako protipól "levice", co nic vlastně ani měnit nechce? Tahle maškarní už nebaví ani Němce, Vakuum, které vytváří, se dá zaplnit levou zadní. I v Německu to však zatím zvládá hlavně konkurence zprava. Stačí jí k tomu hrozně málo - prostě jen před tím, co lidi štve a mnohdy i denervuje, nedělat, že je to čísi kverulantská chiméra.

26. 9. 2017

V září 2017  61 % občanů vyjadřuje odhodlání zúčastnit se říjnových voleb do Poslanecké sněmovny, 30 % se jich nechce zúčastnit a 9 % zůstává nerozhodnuto.  Mezi těmi, kdo zcela nevyloučili svoji účast v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny, nejvyšší podíl preferencí zaujímá ANO, pak ČSSD, KSČM, ODS, SPD, Piráty a KDU-ČSL. Podle zve

25. 9. 2017

Já a jen já, i tak by se dalo nazvat jednání exministra Babiše a pohasínající hvězdy ČSSD Zaorálka. Formát poslední předvolební debaty, který si de facto na TV Nova domluvil patrně Andrej Babiš, je z hlediska regulérnosti politické soutěže zcela k ničemu. Střetnou se v něm dva zástupci současné vládní koalice Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kterého si k sobě přizval Babiš.

25. 9. 2017

Volební program KSČM nabízí řadu řešení souvisejících s rozvojem národního hospodářství, sociálními otázkami i dalším vývojem domácí i zahraniční politiky, včetně otázek bezpečnosti a řešení migrace. V oblasti udržitelného rozvoje, ekologie a zemědělství je jednou z priorit zastavit devastaci krajiny a půdního fondu.

25. 9. 2017

Jeden z bodů na programu KSČM je také svobodná kultura a sport dostupný všem. Toto jsou věci, na které by měl mít nárok opravdu každý, bez ohledu na to, z jaké sociální skupiny pochází. Já osobně si myslím, že je velmi dobré vést ke sportu i ty naše nejmladší.

24. 9. 2017

Mezi strany, které už před volbami deklarují, že nepůjdou do příští vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, se zařadila také KSČM. Ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa uvedla, že si nedokáže představit jakoukoliv formu povolební koalice s ANO. Filip naopak varoval před povolebním spojenectvím mezi hnutí ANO a pravicovou ODS Petra Fialy.

24. 9. 2017

Na pražském Výstavišti se konala 23. září při příležitosti Dne tisku tradiční Slavnost Haló novin, na které byli představeni i kandidáti KSČM do podzimních parlamentních voleb z Prahy a Středočeského kraje, včetně mé maličkosti. Hrála i kapela Tox Poděbrady, zpíval Richard Sacher a fontána nakonec očarovala Devátou...

22. 9. 2017

KSČM sleduje situaci kolem blížícího se referenda v Katalánsku o vyhlášení nezávislosti s mimořádnou pozorností. Jsme znepokojeni zejména rostoucím napětím mezi silami reprezentujícími centrální Španělskou vládu a představiteli autonomních katalánských orgánů ve sporu o zmaření referenda plánovaného na 1. října. V této souvislosti doporučujeme prokázat maximální zdrženlivost. 

21. 9. 2017

Ve středu 20. září 2017 se v Milevsku uskutečnila předvolební beseda kandidátů KSČM. Zúčastnili se jí kandidáti do říjnových parlamentních voleb za jižní Čechy Pavla Svepeš Šlahúnková, Bohuslav Mrázek, Jiří Šebelle a Stanislav Češka. Kromě představení kandidátů bylo hlavním cílem akce seznámení občanů v ulicích a účastníků shromáždění s volebním programem KSČM.

21. 9. 2017

K projevu prezidenta České republiky Miloše Zemana v OSN¨:

20. 9. 2017

Právník Gustav Janáček (na fotce vpravo), je nejen kandidátem jihočeské KSČM do parlamentních voleb, ale také předsedou OV KSČM v Prachaticích a předsedou jihočeského Klubu českého pohraničí, jakož i prvním místopředsedou republikového. Právě o této zajímavé oblasti jeho bohaté činnosti jsme s ním hovořili.

20. 9. 2017

Čím se liší reálná politika KSČM od ČSSD, TOP 09, ANO, ODS a Lidovců?

19. 9. 2017
Antikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezajímá. Jako stébla se ho chytá tonoucí pravice, občas i populisté se svými nesmyslnými termíny jako „socialistická EU“ a dokonce i sociální demokraté. Antikomunismus a kulty neosobností nevyřeší v Česku nic. Možná tato demagogie a studnice lží a pomluv prospěje zbohatlíkům, našim občanům však rozhodně ne.
19. 9. 2017

V Praze převzala Cenu evropského občana organizace Mobilní hospic Strom života, na kterou jsem ji nominovala. Jsem velmi hrdá na to, že tato organizace působí v mém regionu a jsem velmi ráda za to, že EU uznala značnou přínosnost tohoto projektu. Děkuji Stromu života, za jejich skvělou dlouhodobou práci v oblasti, kterou považuji za neprávem často přehlíženou.

19. 9. 2017

Jako první v Jihočeském kraji se uskutečnilo Předvolební shromáždění v pondělí 18. září v Táboře. Zúčastnili se ho jako hosté kandidáti do říjnových parlamentních voleb za jižní Čechy předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, předseda JčKV KSČM Petr Braný, současná poslankyně Alena Nohavová, Pavla Švepeš Šlahůnková Bohuslav Mrázek, Gustav Janáček a Antonín Liška.

18. 9. 2017

Odbory se po prázdninách poněkud překvapivě přidaly k nesouhlasu s větším zdaněním firem. Jako by již před volbami přistoupily na argument, že progresivní zdanění škodí ekonomickému růstu      

18. 9. 2017

ROZHOVOR: Máslo za 70 korun? „Rozumím lidem, že se bojí. Je před Vánocemi a ženy řeší, z čeho budou péct,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná. Zároveň ale poukazuje na daleko horší průšvih, který je medializován o poznání méně. Jde o smlouvu CETA, která prošla českým parlamentem. „Doufám, že v Belgii se najdou odvážní poslanci, kteří ji nepřijmou a tím pádem spadne pod stůl.

17. 9. 2017

Kdo a proč by měl podávat majetkové přiznání

17. 9. 2017

Bylo zrušeno to, co fungovalo. Ale protože se dnes nesmí  říkat, že dříve byla i řada věcí, které byly dobré  a ke kterým je dobré se vrátit  (například dětské vesničky), neboť nic lepšího zatím ani okolní svět nevymyslel, tak přebíráme modely z ciziny, které v mnohém nelze dost dobře „naroubovat“ na náš systém – například americký systém komerčních krátkodobých pěstounů.

17. 9. 2017

Po vzniku samostatné Československé republiky se naše ekonomika nacházela v první dvacítce nejvyspělejších zemí světa. Od té doby se stále posouváme dozadu. Co musíme změnit, abychom tento trend dále neprohlubovali?

17. 9. 2017

KSČM zahájila v sobotu 16. září hlavní část kampaně před říjnovými sněmovními volbami. Ve Svojšicích na Pardubicku představil předseda nejsilnější opoziční strany Vojtěch Filip lídry jednotlivých krajských kandidátek, přijeli také komunističtí europoslanci a členové vedení komunistické strany.

Stránky