Jihočeský KV KSČM

jčkr + ov ksčm české budějovice

Adresa: Jihočeský krajský výbor KSČM, Čečova 11 / 689, 370 04 České Budějovice 

Předseda :  Petr Braný

Kontakty:

 tel.: +420 387 330 126

 fax: +420 387 330 102

 e-mail: kv.budejice@kscm.cz, kraj.rada@volny.cz

rss facebook web

Jížní Čechy - počasí

Jihočeská krajská rada KSČMM é d i aZajímavé názory z různých zdrojů

Zajímavé názory z různých zdrojů

.

Tak nám to Rada ČT konečně vysvětlila a ani se nestydí

(10.5.2016) autor: Petr Bílina
zdroj: fc. profil
Na základě rostoucí kritiky platících diváků ČT o neobjektivnosti hlavně zahraničního zpravodajství ČT jednala Rada ČT o této kritice. Do jednání vnesl jasno radní Michal Janovič.
.

Štěpán Kotrba k výročí vítězství

(4.5.2016) autor: jk, foto: fc. Š. Kotrby
zdroj: Parlamentní listy

Květnová výročí jsou vždy příležitostí zavzpomínat nad historickými událostmi ukončení 2. sv. války v Evropě a uctít si válečné oběti. V obsáhlém vyjádření se Štěpán Kotrba jasně a nedvojsmyslně vyjadřuje k významným poválečným politickým rozhodnutím, současnému vlastenectví, Armádě České republiky a konče současným politickým vývojem. Více v Parlamentních listech zde:

.

„Sluníčkáři“ a „náckové“

(2.5.2016) autor: Radim Valenčík, (zveřejněno s laskavým svolením autora)
zdroj: radimvalencik.pise.cz/3386-slunickari-a-nackove.html

Potkal jsem včera ve vinárně "U Libušky" (v ulici Voršilská) kamaráda. Slušný a vzdělaný člověk, tak trochu (spíš dost) sluníčkář. Sdělil jsem mu svůj dojem z podvečerní procházky Prahy, která mě okouzlila. "Jo, Praha byla moc pěkná," – odpověděl – "dokud ji neovládli náckové s hradním pánem v čele."

.

Sobotkova permanentní válka

(26.4.2016) autor: Erik Best
zdroj: www.fsfinalword.cz

Česká republika se účastní války v Afghánistánu už 14 let, jakkoliv je role českých vojáků malá. Pokud se nemýlíme, jedná se tak o nejdelší válku s českou účastí od konce Třicetileté války v roce 1648. Konec války v Afghánistánu je v nedohlednu.

.

Jak to tedy vlastně bude?

(19.4.2016) autor: Perex: jk, Filip Zachariaš, předseda OV KSČM Vyškov
zdroj: fc. KSČM

Senát schválil návrh na obnovení výplaty v prvních třech dnech nemoci. Vláda se však neshodla a návrh nepodpořila. Argumenty občana. 1) Sám sebe nikdo z nemocných neuzná, 2) Každý si platí zdravotní pojištění, 3) Přecházení nemoci a šířit okolo sebe nemoc je z medicínského hlediska nepřijatelné. 4) Pokud někdo zneužívá první tři dny nemocenské, tak se na pracovištích ví, kdo tyto sklony má. Kontrolní činností lze vše lehce odhalit. Jak to tedy bude?, ptá se Filip Zachariáš.

.

Příkaz Rady EU jako kladivo na svobodu projevu

(19.4.2016) autor: Lenka Procházkopvá
zdroj: www.novarepublika.cz/

Novela trestního zákona předkládaná Parlamentu ČR k odhlasování na příkaz Rady EU velice spěchá. Proto bude schvalována hned v prvním čtení, bez podrobnější rozpravy. Zákon o Jednacím řádu Sněmovny to umožňuje. Zmíněná novela trestního zákona nám chce zavřít pusu a vzít právo na šíření a sdílení informací. Neinformovaný člověk se nakonec stane vytříděným odpadem … Více zde:

.

Možná největší historická a osudová Sobotkova chyba

(17.4.2016) autor: Radim Valenčík
zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3341-pred-24-00-osudova-chyba-sobotky-a-dalsi.html

Já myslím, že se už hraje jiná hra. Přeměnit dluh ČSSD na nesplatitelný a definitivně "zprivatizovat" ČSSD ve prospěch mafiánských struktur, které zaplatí vedlejší cestou vše - volební kampaně, technický a informační servis, místnosti pro "sjezdy" a jiné akce. Budou mít vše pod kontrolou a investice se jim rychle vrátí. Čím větší dluh, tím více KONTROLOVANÉ DEMOKRACIE (sice ne sociální, zato mafiánské). Krásný konec historické strany!

Klaus na přednášce

Václav Klaus: Podklad k vystoupení na Vysoké škole finanční a správní, 14. dubna 2016

(15.4.2016) autor: Václav Klaus
zdroj: + foto: http://www.klaus.cz/clanky/3909

…“Musím proto udělat dílčí závěr, že se na vzniku současné migrační vlny zásadním způsobem podepsal Západ (a v rámci něho jeho kolébka Evropa). Rozbuškou, která i v minulosti existující individuální migraci přeměnila v migrační vlnu, bylo naivní a nezodpovědné vítací heslo kancléřky Merkelové (intenzivně podporované výroky prezidenta Gaucka) a podobná prohlášení dalších evropských, zejména bruselských, multikulturní ideologií zaslepených politiků“... Více zde:

Bc

Životní zkušenosti absolventa bez práva na první zaměstnání – část II

(15.4.2016) autor: Bc. Pavel Matoušek
zdroj: vlastní

Nastalo opět léto, roční období, které díky své přívětivosti nalije trochu optimismu do žil. Už dávno, jsem se neucházel jen o hlavní pracovní poměr, ale rozšířil své sítě i o brigády všeho druhu. Naštěstí přišla kladná odpověď a já nastoupil do trezoru jedné banky, kde jsme prováděli digitalizaci bankovních dokumentů.

Bc.

Životní zkušenosti absolventa bez práva na první zaměstnání – část I

(14.4.2016) autor: Bc.Matoušek
zdroj: vlastní

Vše začalo v létě roku 2010, kdy jsem úspěšně dokončil bakalářské studium Estetiky na Filozofické fakultě JČU v Českých Budějovicích a vydal se takříkajíc do světa. Vysněnou Mekkou se stala Praha nejen díky svým krásám, kulturním možnostem, ale také proto, že zde již tradičně panuje nízká míra nezaměstnanosti, což je nejen pro mladého člověka velmi lákavé.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena